732 Shares 8356 views

Santiago de Cuba – wspaniały urlop

Gdy w kraju, gdzie lato przez cały rok świeci słońce, delikatny palmami i niekończące się morze szaleje, czujesz się w raju. Kuba – tylko jeden z tych krajów. Znajduje się na jednej z karaibskich wysp basenu.


Santiago de Cuba, jakby specjalnie stworzone do wypoczynku. W prowincji o tej samej nazwie jest stolicą nie tylko wartość turystyczną, ale także znaczenie kulturowe, gospodarcze i administracyjne.

Miłośnicy plażowania tutaj mogą korzystać z czystej wody i piaszczystej plaży. I zawsze można zatrzymać się w hotelu. Większość z nich oferuje posiłki w systemie „all inclusive”.

Santiago de Cuba będą atrakcyjne dla rekreacji, a dla prawdziwych fanów historii.

Miejsca historyczne

Wszystkie ważne miejsca, w dużej mierze zbierane bezpośrednio w stolicy prowincji. Tutaj można dotknąć pierwszy budynek zbudowany w Nowym Świecie, w celu zapoznania się z historią Kuby. Nawiasem mówiąc, to właśnie atak na koszary Moncada, Fidel Castro rozpoczął ruch rewolucyjny. Koszary widać – są one na wschodnim centralnej części miasta.

Główny plac nazywa się Parque de Cespedes. Został zbudowany na początku 16 wieku luksusowy katedry – to wspaniałe miejsce, które trzeba odwiedzić. Ta świątynia pamięta wszystko, co wydarzyło się na kubańskiej ziemi, on zachował wiedzę o wszystkich burzliwych wydarzeń historii, pomimo pozornej ciszy i spokoju.

Szczególną uwagę przywiązuje się do produkcji rumu i tytoniu. Wszystkie zainteresowane goście mogą łatwo odwiedzić Muzeum Dona Emilio Bacardi Dynasty, fabryka rumu i fabryka tytoniu, gdzie dokonywane są słynne cygara.

Nie oszczędził jego uwagę Santiago de Cuba i UNESCO. Organizacja oświadczył część światowego dziedzictwa zamku San Pedro de la Roca del Moro – najbardziej stary i cenny przykład architektury renesansowej twierdzy w regionie Karaibów.

Rezerwaty przyrody i rekreacji

Baconao Biosphere Reserve – miejsce spotkania lasu i pięknej plaży, gdzie można odwiedzić Muzeum Archeologiczne, w centrum handlowym z rzeźbami zwierząt, podwodne akwarium. Nie opracowano szlaków turystycznych. Można również odwiedzić ośrodki i nurkowanie.

Wody u wybrzeży Santiago de Cuba w ogóle jest bardzo atrakcyjna dla miłośników nurkowania. Są doskonale widoczne podwodne ogrody koralowców zarośniętym, ale jeszcze bardziej przyciągają pozostałą część floty hiszpańskiej, zatopiony przez Armię Stanów Zjednoczonych pod koniec 19 wieku.

Ci, którzy lubią podziwiać górskie krajobrazy, docenić parku Sierra Maestra. Ten zakres góra 17 piki o najwyższym punkcie. Około 6500 metrów. Tu jest miejsce pielgrzymek, gdzie katolicy mają możliwość czcić cudowną figurą Matki Bożej Miłosierdzia, którą można leczyć. Było tradycja przynieść jej prezent kwiatów, ozdób, zabawek lub kawałków blachy w postaci części ciała, że ma utwardzonych i są zadawane tylko leczyć.

Znana święte miejsca stosuje El Salton-Sedron. Jest źródłem wody, która ma właściwości lecznicze.

Ceny za wycieczki na Kubę są dopuszczalne, zwłaszcza w porównaniu do krajów sąsiednich. Ale jeśli chcesz, możesz odwiedzić wszystkie zabytki i na własną rękę, biorąc samochód z wypożyczalni.

Wakacje na Kubie może stać się bardziej i niezwykle zabawne. Aby to zrobić, trzeba dostać się do święta i uroczystości, które będą poświęcone wydarzeń kulturalnych. Kubańczycy są szczególnie dumni z Festiwalu Ognia i Carnival – są one zawsze pełen zabawy, jasne kolory i muzyki z lokalnym dotyku.