539 Shares 1495 views

Kiedy udać się do ginekologa po porodzie? konsultacja damska pod następującym adresem. Dzielnica ginekolog

I przyszedł dzień, kiedy szczęśliwy stajesz się matką. Teraz wielkie zmiany nastąpią w swoim życiu. Nie może być tak niezależny jak poprzednio. Wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach zdrowia i rozwoju jej dziecka damskiej. Jednocześnie nie możemy zapominać o sobie. Po tym wszystkim, którzy chcieliby zająć się okruchy, jeśli nie ty?


Wyciąg matka i dziecko ze szpitala odbywa się przez 3-5 dni. Lekarze wcześniej przekonany, że obie mają się dobrze. Mimo to pewne komplikacje mogą powstać później. Ponadto, aż do zakończenia okresu rekonwalescencji, może okazać się niemożliwe, aby zauważyć pewne procesy patologiczne. Każda kobieta przy wypisie mówić o tym, kiedy iść do ginekologa. Po urodzeniu, terminy te mogą się różnić od każdego pacjenta, są one zależne od historii.

Kto potrzebuje badanie ginekologiczne po porodzie?

Wiele przyszłych matek, zastanawiając się, czy wszystkie wymagane wpisu w klinice przedporodowej? A może, jeśli nie ma żadnych skarg, jest to możliwe do zrobienia bez wizyty u ginekologa? Poza tym, teraz kobieta ma bardzo mało wolnego czasu. Jeśli dziecko jest karmione piersią, jest to po prostu niemożliwe, aby oderwać się od niego. Oczywiście, istnieją kobiety, które ignorują ten punkt, nie odczuwając żadnych problemów w przyszłości. Lekarze również zalecane, aby nie zrobić.

Należy zauważyć, że nie ma wyjątku. Odwiedź ginekolog jest konieczne dla każdego nowo rozwiniętego mama. To nie ma znaczenia, jak wyciekły porodu i czy istnieje obecnie żadnych skarg. Taka rada będzie jedynie korzystać ci, ponieważ będzie możliwe w celu zapewnienia jej prawidłowego odtworzenia. Jeśli występują procesy patologiczne, a następnie usunąć je na tym etapie, to będzie łatwiej niż leczyć swoje konsekwencje. Czas, kiedy iść do ginekologa po porodzie, jest przebieg procesu. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo poszczególne przypadki.

Naturalny wygląd dziecka na świat: terminy wizyty u lekarza

Kiedy udać się do ginekologa po porodzie, jeżeli są one przekazywane w sposób naturalny i bez komplikacji? Lekarze nie mogą dać dokładną długość czasu. Szukajcie opieki przedporodowej trzeba od razu, jak tylko okres rekonwalescencji. Każda kobieta może mieć różny czas trwania.

W pierwszych dniach po porodzie intensywnej izolacji, mają jasny kolor (podobny do krwawienia miesiączkowego). Po około jeden lub dwa tygodnie, aby rozjaśnić te początek. Pod koniec pierwszego miesiąca od wydania coraz pomarańczowo-czerwony odcień, są mniej obfite i nie przeszkadza kobiecie. Ponadto, kolor lochia zmienia się z dnia na dzień. Przez 6-8 tygodni po porodzie, stają się mulisty jak przed ciążą. To było wtedy, że należy dokonać wpisu w klinice położniczej. Tak więc, gdy naturalny poród przebiega prawidłowo, trzeba odwiedzić ginekologa w 1-2 miesięcy: jak najszybciej okresu rekonwalescencji.

Gdyby nie było komplikacji podczas porodu

Wszystko byłoby dobrze, jeśli nie większość porodów odbyło się z trudnościami. Powikłania mogą być bardzo różne: od słabej pracy i słabą rozszerzenia szyjki przed zabiegiem i po śmierci dziecka. Jeśli podczas porodu był przynajmniej coś nienaturalnego i nienormalny, to trzeba zobaczyć ginekologa przez tydzień po wypisie.

potrzebna jest konsultacja to wcześnie, aby ocenić stan pacjenta. Lekarz sondy macicy, eliminując zastój krwi w nim i tworzeniu się zakrzepów. Bądź pewny badanej tkance z nałożonych na siebie szwów (jeśli występują). Niektóre kobiety w ciąży, które nie słuchają rad lekarzy, szwy z włókien mogą się różnić. To nie jest zbyt późno, by to wszystko naprawić. W przypadku niewydolności szyjki (często po uszkodzeniu), stan zapalny może wystąpić lub zaburzenia śluzowej fuzyjnym. Wszystkie z tych chorób w przyszłości może być obarczona poważnymi problemami, w tym niepłodności. Dlatego powinny być bezpieczne. Lekarz-ginekolog powinien zbadać kobietę po trudnym porodzie w ciągu pierwszych 7-10 dni po wypisie.

Wędrówka w klinice po cięciu cesarskim

Kiedy udać się do ginekologa po porodzie cesarskiego cięcia? Kobiety, które rodziły się dzieckiem do laparotomii oznacza, istnieją specjalne zasady. Okres zwrotu mają dłuższe przebiegi. Ze względu na szew na brzuchu i macicy może wystąpić przeciążenie. Ten flora staje się idealny do hodowli patogenów. W miejscu, gdzie nacięcie, czasami zaczyna się stan zapalny. Jeśli pójdziesz do specjalisty w odpowiednim czasie, wszystkie problemy można wyeliminować bez żadnych konsekwencji.

Pierwszy przegląd ginekologa po porodzie należy dokonać niezwłocznie po wypisie. Oczywiście, w szpitalu, lekarze będą sprawdzać stan pacjenta, ale nie gwarantuje, że w ciągu kilku dni nie czujesz się gorzej. Cięcie cesarskie – jest okazją aby leczyć się bliżej.

W niektórych przypadkach, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem?

Często zdarza się, że boli podbrzusza po porodzie. Kobiety błędnie uważają, że jest – to normalne zjawisko. W rzeczywistości, ten objaw może wskazywać na problemy zdrowotne. Zaleca się, aby natychmiast skontaktować się z kliniką przedporodowej, lub wezwać karetkę, jeśli po urodzeniu masz następujące skarg.

 • Podwyższona temperatura ciała. Należy pamiętać, że podczas pomiaru laktacji produkowanej w łokciu. Wysokie wartości termometr często znakiem ostrego stanu zapalnego (zapalenie szyjki macicy lub ENDOMETRITIS). W szczególności jest to niebezpieczne dla matki działają jako zakażenia w błonie śluzowej może się domięśniowo.
 • Niezwykłe wydzielina z narządów płciowych. Jeśli wraz ze zwykłymi domieszką śluzu pojawia ropne, który ma nieprzyjemny zapach, ta funkcja może mówić to samo, lub zapalenie przystąpienia flory bakteryjnej.
 • Osłabienie, zawroty głowy, wymioty, biegunka lub nieobecność na krześle na kilka dni, ból przy oddawaniu moczu. Należy pilnować wszystkiego, w taki czy inny sposób przynosi niepokój.

Jak pierwsza inspekcja po urodzeniu?

Kiedy udać się do ginekologa po porodzie, to już wiem. Wiele młodych matek boją się tej wizyty, boją się bólu z powodu niedawnych doświadczeń emocjonalnych. Nie powinno cię nękają, opóźniając moment konsultacji. Lepiej jest wiedzieć, co czeka cię w recepcji.

 1. Wywiad i badanie. Lekarz-ginekolog muszą dokładnie wiedzieć, co martwisz się o tym, jak w ciągu ostatnich pokoleń, ile trwał proces i jakie opcje mają dziecko.
 2. Jeśli masz jakieś skargi, będzie to sprawdzić na fotelu ginekologicznym. Nic nowego tutaj nie jest dla ciebie. Lekarz palpate macicy i przydatki zbadać szyjkę macicy z pomocą luster.
 3. Cytologiczne – obowiązkowe manipulacji. Często po porodzie kobiety mają ukryte stan zapalny. Jest bardzo łatwy w instalacji za pomocą badań laboratoryjnych.
 4. Jeśli masz szwów (na brzuchu cesarskie cięcie lub krocze), muszą one widoczne i namacalne. Procedura ta może dać niewielki dyskomfort.

Po kontroli specjalisty wyznacza czas do ponownego dopuszczenia (gdy są gotowe testy). Najprawdopodobniej następnym razem nie będą kontrolowane, a po prostu wyznaczyć leczenia (takich jak wymagane).

badanie USG

Jeżeli ból podbrzusza po porodzie, natychmiast powołać USG. Diagnostyka pokazuje rozmiar macicy i efektywność jego redukcję, i określają stan powierzchni wewnętrznej. Często, ból w podbrzuszu pokazuje klastry. W tym po porodzie rozładowanie zakończone nienormalnie szybko. Powodem tego staje się zatkanie kanału szyjki macicy. Jeśli czas nie otrzyma pomocy medycznej, może rozwinąć się sepsa.

USG po porodzie powinny być wykonywane u wszystkich kobiet. Jest to metoda bardzo pouczające, aby określić stan pacjenta. W większości przypadków odbywa się przed wypisaniem ze szpitala. Jeśli w ogóle, zostały wykonane w ciągu pierwszych kilku dni po powrocie do domu, powinno rozwiązać ten problem.

powtórzony ciąża

Nałożyć pierwszą wizytę do ginekologa po porodzie kobiety czasami zrobić powtarzającego ciąży. Każdy nowo wykonane Mumia lekarze jeszcze w domu opieki musi wyjaśnić o tym niebezpieczeństwie. Zajść w ciążę nie może być ponownie po 1-2 miesiącach, a nie czeka na pierwsze miesiączki. Należy zawsze stosować środki antykoncepcyjne, a życie seksualne zaczyna się dopiero po wizycie u ginekologa.

Nawet jeśli planujesz dzieci z małą różnicą wieku, powtarzane ciąży nie zaleca się wcześniej niż jeden rok. Twój organizm potrzebuje czasu, aby odzyskać. W przeciwnym przypadku ciąży może być ciężka.

konsultacja damski lub w prywatnej klinice?

Skontaktować się z ginekologiem, można w jego mieszkaniu lub w prywatnej klinice. W pierwszym przypadku, będzie wyposażony w bezpłatnych usług (z ubezpieczeniem). Jeśli wolisz zapłacić w prywatnej klinice, można wybrać dogodny czas i miejsce. W dużych miastach, istnieje kilka klinik, które monitorują stan zdrowia kobiet. Jeśli mieszkasz w tym, że tam, gdzie jest konsultacja dla kobiet (adres) należy pamiętać. W mniejszych miastach i miasteczkach jest tylko jedna klinika. Jest traktowany wszystkich ludzi, niezależnie od miejsca ich rejestracji.

Ginekolog dzielnica: ważne niuanse

Zwykle w rodzenia klinik wszyscy lekarze mają pewne obszary. Do której należysz – sprawdzić w recepcji. Uzyskanie takich informacji przez telefon. Zapytać podczas rozmowy jako lekarz przyjmuje. Zdarza się, że pacjent jest niezadowolony ze specjalistą. W tym przypadku, masz pełne prawo, aby przejść do innego lekarza, konsultacji, do którego obszar swojej rezydencji.

podsumować

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, ile po porodzie iść do ginekologa. Nie ignoruj potrzebę badania. Pamiętaj, aby zobaczyć się z lekarzem i dowiedzieć się:

 1. prawidłowo trwa okres zwrotu;
 2. nie ma żadnych komplikacji;
 3. niż trzeba być chronione podczas karmienia piersią;
 4. kiedy można dostać się ponownie w ciąży.

Życzę dobrego zdrowia!