135 Shares 9565 views

David Goloshchekin: biografia

Muzyk Goloschekin David Semenovich wiadomo, że odgrywa siedem instrumentów muzycznych, ponad 55 lat wykonuje jazz, grał z wieloma znakomitymi muzykami jazzowymi. I choć jego życie osobiste praktycznie nic nie wiadomo, on starannie strzeże swojej prywatności, która stała się częścią jego legendy.


dzieciństwo muzyczny

10 czerwca 1944 w Moskwie, urodzony muzyk David Goloshchekin przyszłość. Jego rodzina już 6 miesięcy później przeniósł się do nowo uwolniony od blokady Leningradu. To miasto stało się ulubionym miejscem dla rodzin i Semena Goloschekina, ojca Dawida. Pracował w „Lenfilm”, miał wielu przyjaciół w środowisku bohemy stolicy północnej, wyróżniający wielkiego uroku i towarzyskość. Wokół niego było zawsze dużo ciekawych ludzi. Mama David studiował w szkole baletowej, ale kontuzja nie pozwoliła jej profesjonalnie zająć się tą sztuką. Chłopiec dorastał w wesołej atmosferze artystycznej Leningrad był bardzo lubił muzykę, często śpiewając piosenki od znanych filmów. Ale jego życie zmieniło się w ciągu pięciu lat.

Trudna droga do muzyki

Ojciec małego Dawida raz podczas pracy spotkał się z rektorem Konserwatorium Leningradzkim Pavlom Serebryakovym, i powiedział mu, że czas jego syn wszystko śpiewając różne piosenki z filmów. Poradził mu, aby zmniejszyć chłopca słuchać słynnego muzycznego dziesięcioletniej szkoły. Moja matka zabrała syna do szkoły, grał melodię na fortepianie, brzęczały rytmiczną kompozycję, chłopiec powtórzył dokładnie – miał doskonały słuch. Więc Goloschekin David Semenovich był w klasie skrzypiec Tatyany Zaharinoy. jaką kiedykolwiek widział tylko skrzypce w oknie sklepu muzycznego podczas spaceru w pobliżu pasażu z babcią. David Goloshchekin nie miał pojęcia, że narzędzie będzie jego cierpienie w nadchodzących latach. Został zabrany do klasy zerowej, a on był zmuszony spędzić godziny wagi uczenia się, podczas gdy jego koledzy grali, krzycząc w piłce nożnej stoczni. Lat potrzeba, aby zapewnić, że Dawid zakochał się skrzypiec. W rodzinie istnieje legenda o tym, jak moja mama kiedyś złamał łuk z powrotem, twierdząc, że na zajęciach. W drugiej klasie, zaczął chodzić na lekcje pianina, a potem zakochał się w swojej szkole muzycznej. W ciągu 15 lat wybitne osiągnięcia Goloshekin przeniesiony bezpośrednio do trzeciego przedmiotu w klasie altówki szkoły muzycznej, że dano mu dość łatwo, jak uczył się w klasie fortepianu. W 1961 roku ukończył studia w Szkole Muzycznej. Rimski-Korsakow.

Zamiłowanie do jazzu

W wieku 12 lat, Dawid zaczął angażować się w muzyce pop. Jego ojciec kupił mu radio, a nastolatek był najlepszy rozrywką wyszukiwania dla fali muzycznej. Tak nauczył zaocznie wielu wybitnych muzyków po raz: Willis Conover, Nikolaya Minha, Jurij Shahnova. Jest to także wielki wpływ na Davida miał imprezę w domu swoich rodziców, które brzmiało najbardziej modną muzykę. Szkoła rozpoczęła i jego poważne zainteresowanie jazzem. Poznał saksofonistę Sashey Zverevym, który widział w Dawidzie wielka umiejętność. Zaczęli się zaprzyjaźnić i słuchać najbardziej zaawansowanych muzyka: B. Webster, I. Dzhekketa, K. Hawkins. Dawid Goloshchekin, jazz, dla których stał się los, znalazł swoje nowe powołanie. W wieku 16 lat zaczął grać na tańce, ale on nadal komunikować się z firmą Sasha Zvereva, który zawierał kilka gwałtownych fanów jazzu.

Początek dorosłego życia

Kiedy David miał 16 lat, jego rodzice rozwiedli się i matka przeniosła się do Moskwy. Mój ojciec był zajęty swoim nowym życiu, a młody człowiek zaczął żyć samodzielnie. W późnych latach 50. poznał pianistę Yuriem Viharevym, zorganizował pierwszy klub jazzowy w Leningradzie, wielki znawca muzyki jazzowej i właściciel wspaniałej bibliotece. On usłyszał Dawid najlepsze kawałki jazzowe. W 1961 roku postanowił zebrać Viharev jazzowy zespół i zaproponował Goloshchekin opanować basie i dostać się do drużyny. David wycierane wszystkie palce we krwi, ale nauczył się grać na basie w ciągu kilku dni. I rozpoczął nowe życie dla niego.

Pierwszy etap doświadczenie

20 kwietnia 1961 David Goloshchekin po kilku miesiącach prób, po raz pierwszy pojawił się na scenie w Tallinie Jazz Festival. Zespół Vikhareva wyjątkiem Dawida wpisana saksofonista i perkusista M. Dvoryanchikov S. Streltsov. Grali razem na długo, ale to doświadczenie było bardzo ważne dla Dawida.

profesjonalnym muzykiem

Po ukończeniu college'u, Dawid wziął kształt Goloshchekin pianista i skrzypek w związku koncertowej. Od 1962 roku rozpoczął pracę jako zespół w rewii Alla Kim i Szalwa Lauri. Jazz można było zrobić w tym czasie, więc przez kilka lat miał łączyć ulubionego ofertę Goloshchekin z obowiązkowych prac w oficjalnych zespołów. Po zespole Yu Vikhareva David przychodzi do oktetu I. Petrenko, który działa jako pianista. Nie miał wielką szkołę fortepianu, ale w szkole był w stanie zdobyć podstawowe umiejętności w grze na fortepianie. Oktetu o to gromadzenie nowej techniki, w ten sposób, że zapewnia dużą pomocą Arkady Memhes. Stał się mentorem Goloshekin nie tylko uczyć się gry na fortepianie, ale także w rozwoju muzycznego gustu, to właśnie on zaszczepił w David poczuciem swingu. Oktetu David zaczyna wprowadzać swój pierwszy układ, działają one dużo pracy w telewizji. W Goloshekin istnieją liczne znajomości. A kiedy rok oktet zawalił, był dość łatwo znaleźć sobie nową aplikację. Grał w kilku zespołach, działa jako solista, jak i zespołami muzyków, oficjalne miejsce pracy przez jakiś czas, staje się orkiestra w Pałacu Kultury. Kirov. Jest również na zaproszenie przyjaciela Pavla Nismana ojciec zaczął uczyć w pierwszej szkoły jazzowej.

W 1964 roku David castingu na orkiestrę MSW, ale tam pracują nie mógł: udał się na wycieczkę, a historia pozostała niedokończona. Na zaproszenie pana Holstein, doszedł do orkiestry Iosifa Vaynshteyna, który był w tym czasie bardzo popularne. Tutaj Goloshchekin znaleźć nauczycieli i uwierzył w siebie. Później zostanie on wezwany do pracy w tej orkiestrze najszczęśliwszy okres swojego życia. Po chwili cała grupa zespołu, w tym Dawida, został wezwany do ponownego Orchestra pod E. Rosner. To był bardzo pracowity okres, nie było wiele przemówień, Goloshchekin udział w wielu festiwalach, koncertach, przez pewien czas nawet prowadził orkiestrę. W 1967 roku miał kilka miesięcy wyjechał do Odessy, gdzie prowadzi zespół „Gambrinus-67”, gdzie gra się na wietrze i skrzypiec. Kiedy wrócił do Leningradu, publiczność nie mogła przez długi czas, aby przyzwyczaić się do tego, że David Goloshchekin, której zdjęcia ukazały się często w mediach – multiinstrumentalista, wszyscy przyzwyczajeni widząc w nim pianistę. W tym czasie Dawid był już wielki renoma jazz, nawet chwały, a on coraz bardziej czuł potrzebę jego zespół.

jazz ensemble

Pod koniec 1968 roku w Domu Kultury. Dzierżyński oficjalnie pojawił się zespół jazzowy pod kierunkiem D. Goloshekin. Jego podstawą był zespół, który istniał już za jakiś czas razem gra w „kwadrat” klubie jazzowym. Zespół pięciu ludzi przyszedł, Dawid grał na flugelhorn. W DC regularnie grał program „Dwie godziny Jazz”, a także koncertował w innych pomieszczeniach. W 1972 roku zespół był w stanie nagrać płytę w firmie „Melody”. Później, dyrektor wytwórni B. Sukhorada zdecydował, że byłoby miło, aby pokazać taki świetny zespół za granicą, i zajął się organizacją zespołu Ensemble wycieczki. Dzięki niemu, a firma Goloshchekin wystąpił na festiwalu młodzieży w Hawanie. Ten wyjazd przyniósł Goloshchekin dyplom laureata oraz wiele ciekawych kontaktów. Od 1982 roku David i jego zespół Goloshchekin praca w barze „Moskwa” i rozpoczęcie zwiedzania obszernie. Zespół kontynuuje pracę dzisiaj, ale David Semenovich znacznie uprzywilejowanych w innych zespołach i Solo.

działalność koncertowa

Dając pierwszy koncert w 1961 roku, Goloshchekin nadal iść dzisiaj na scenie. W 1971 roku przyznano Goloshchekin największy zaszczyt i grał na koncert Duke'a Ellingtona w Leningradzie. Od 1982 do 1989 roku, David i jego zespół pracy z firmy „Lenkontserte”, które pozwoliły im rozwinąć systematyczną Touring. Zagrali swój program w wielu częściach Związku Radzieckiego i za granicą, występy zawsze były wyprzedane. Program składał się z dwóch części: w pierwszej Zespół dokonał wielu słynnych dzieł instrumentalnych, podczas gdy drugi główną rolę odgrywały solisty – Elvira Trafovoy. Taka struktura programu koncert był wyjątkowy dla rosyjskiej scenie. W 1989 roku w Leningradzie jest otwarty tylko w rosyjskiej Jazz Philharmonic Hall, gdzie „do domu” to grupa wykonawcy Dawida, który zdarzył się wziąć udział w koncertach wielu znanych muzyków jazzowych. Dzisiaj David Semenovich pracuje w Filharmonii, aby utrzymać roczną konkursie „Jesień Marathon” dla początkujących wykonawców oraz festiwalu „White Night Swing”. W 1989 roku po raz pierwszy Goloshchekin ze spektakularnym sukcesem na tournee w USA – rodzimego jazzu. W późnych latach 90-tych nie było w Nowosybirsku zespół „Old Jazz Trio”, który koncertuje Goloshchekin, kiedy był w stolicy Syberii, i zdarza się co najmniej raz w roku. Na początku 21 wieku, istnieje inna forma regularnych występów: koncerty sparowane. David Goloshchekin i Nikolai Sizov, dwa wybitny pianista w duecie gry jazzu w programie „na cztery ręce”. Takie koncerty wymagają specjalnego poczucia zespół i duet spójności.

Dyskografia

Goloshchekin swój pierwszy album zespołu z ewidencji w 1972 roku. Następnie przejdź niemal co roku solówkę i prefabrykowanych płytę, na której muzyk uczestniczących. Wszystko na swoim koncie około 30 płyt. CD „Ulubione” w 2004 roku stała się bestsellerem takich artystów jak David Goloshchekin. „Kiedy płacze cygańskie skrzypce” – dzieło, które dosłownie zna wszystkich fanów rosyjskiego jazzu. Oprócz pracy ze swoim zespołem, jazz wielokrotnie uczestniczył w nagraniach z innymi zespołami: „Old Jazz Trio” Orchestra Weinstein, zespół G. Goldsteina. Kilka dysków z wykonywaniem jazzu Goloshchekin się na Zachodzie.

kompozytor kreatywność

David Goloshchekin, którego biografia od ponad 60 lat jest związany z jazzem, nie mógł pomóc, ale spróbować swoich sił w tworzeniu muzyki. Pierwszy układ stworzył jeszcze w latach 60-tych 20 wieku. Później w programie jego zespół często słyszałem jego interpretacji wielkich kompozycji. Jak własną muzyką autora często Goloshchekin popytu w teatrze i filmie. W 1987 roku napisał muzykę do spektaklu „samobójstwie” Teatru. A. Puszkina. W 1999 roku reżyser David S. Spivak zaproszony do udziału w spektaklu „Dwoje na huśtawce”, gdzie pojawiła się muzyk w trzech osobach: kompozytora, saksofonisty i aktora. Jego muzyka jest odtwarzana w czterech filmach, jak w czterech filmach grał niewielką rolę, chociaż, według niego, usunięto mu się nie podoba.

Pracować w radiu

David Goloshchekin rozpoczął program radiowy „Jazz Kaleidoscope” na stacji „Radio Petersburg” w 1995 roku i nadal co tydzień, aby iść z nią na antenie. Od 2011 roku prowadzi program „All That Jazz” na stacji „Radio Hermitage”. Przez kilka lat był gospodarzem programu o tej samej nazwie w „Radio Rocks”. Wszystkie programy Goloshchekin wkłada płytę z bogatej biblioteki i opowiada o wielkich jazzmanów, z których wielu znał osobiście.

życie osobiste

Jazzman David Goloshchekin życie osobiste jest interesujące dla wielu osób jest to jeden z najbardziej tajemniczych muzyków. On stanowczo odmawia mówić o swojej rodzinie, swoich prywatnych szczegółów z życia, ich zainteresowań i hobby. On jest często uznawany za relacjach rodzinnych z solista zespołu, którą kieruje, Elvira Trafovoy. A on kategorycznie zaprzecza Goloshchekin ten fakt. Jest to rzadka okazja, kiedy rozmawiał z pewnością o swoim życiu osobistym. Tylko bliscy przyjaciele wiedzieli o tym, kto jest żoną jazzu. Ale oczywiście wiadomo, że rodzina była Goloshekin. Ale nie tak dawno temu, został wdowcem.