229 Shares 7773 views

Kryzys wieku średniego u kobiet: czego się spodziewać i jak z nim walczyć

Wbrew powszechnemu przekonaniu, kobiety przechodzą kryzys wieku średniego znacznie silniejsze niż mężczyźni. Mimo zachowania tych i innych nie. Mężczyźni buntownikiem, nie wahaj się, aby wykonywać swoją kryzysu zewnętrznego (stają się niepraktyczne rzeczy mają kochanki, rzucać rodzinę). Kobiety doświadczają wszystko w sobie. Stąd niebezpieczeństwo kryzysu: to nie jest widoczne dla innych. A w tym czasie kobieta potrzebuje wsparcia bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ uczucie samotności staje się bodźcem do przeżyć trudny okres.


Ponadto ciało kobiety produkuje wiele niespodzianek, które się do nich nie mają czasu. Jest psychologicznie trudne, zwłaszcza kiedy zaczynają rozumieć, że młodzież idzie w parze z urodą.

Kryzys w średnim wieku kobiet są zawsze interesuje się psychologią. Ponieważ w tym okresie jest dużo aberracji psychologicznych związanych ze zmianami w ciele iw życiu codziennym.

Kryzys zaczyna wszystko w różnym czasie, aby zrozumieć, że kobieta jest w dotkliwe dla jej etap może być z kilku powodów, dedykowane psychologów w badaniu zjawiska – „kryzys wieku średniego u kobiet”

Czas wolny – marzenie dla młodych pracowników, ale nie podoba kobiet 35-40 lat. Wymowa troska o przyszłość własnych, ich małżeństwo, ich dzieci w stanie wejść w głęboką depresję. Kobiety zaczynają przewartościowania swoich więzi z innymi, do zerwania stosunków z koleżankami, nałożyć niepojęte oskarżenia wobec dzieci i męża. Z jakiegoś powodu, zaczynają szukać innego sensu życia, oprócz (w tym są one podobne do ludzi w kryzysie), że nic nie żyli i nie mają czasu na coś ważnego do zrealizowania. W tym przypadku zwykle praca, stanowisko, praca zespołowa dla nich traci swoje dawne znaczenie.

Dość często zmiany psychiczne związane z limitem wieku – 40 lat, są one nazywane „kryzys od 40 lat dla kobiet.” On spotęgowane, jeśli praca nie udało się osiągnąć żądane szczyty, czy życie rodzinne nie zmieniło: dzieci w końcu opuścił gniazdo rodzicielskiej. Ale jest o wiele bardziej niebezpieczny z punktu widzenia psychologii nosi później okres.

Kobieta po 40 latach zaczyna odczuwać znaczne zmiany w organizmie, które czasami sprawiają, że czuje się „babki” i poważnie utrudniają kontynuować w zwykłym tempie. Nadmierne pocenie się, nietrzymanie moczu, brak miesiączki, i wielu innych nieprzyjemnych objawów dziś nazywane są „menopauza”. Kiedy organizm ma nagle postanowiłem powiedzieć „stop”, kliknij na przerwie swojego życia i sprawiają, że myślisz …

Jeśli czas nie pomaga się, nie odnosi się do specjalisty, kryzys wieku średniego u kobiet może grać z nimi okrutny żart życie. Aby zniszczyć rodzinę, aby zrazić dzieci powodować problemy w pracy, bez których stabilny dochód nie może być i mowy. Po tym wszystkim, aby znaleźć inny będzie trudne, zwłaszcza w 45-50 lat (pracodawcy wolą nowych młodych, energicznych i posłusznych pracowników).

Poważne działania są podejmowane w stosunku do tego problemu, nawet ze strony państwa: wykształcenie kosztem reklam społecznych, kolejność felietonów w popularnych czasopismach. A wszystko w trosce o bliskich byli w stanie zrozumieć, co się dzieje, rozpoznać objawy i pomóc najważniejszą kobietą w życiu.

Jak dla pań, psychologowie nie polecają odciągnąć od innych, resourcefully poradzić sobie z fizjologicznymi zmianami, aby szukać wsparcia i nie bój się mówić o swoich problemach. Kryzys wieku średniego u kobiet jest całkiem uniknąć, co najważniejsze, zaakceptować zmiany jako coś oczywistego. Zawsze należy pamiętać, nawet jeśli dodaje się więcej jednego roku, to nie znaczy, że straciłeś siebie. Jesteś młody, ale czuję się jak młody. Jesteś nadal ważne dla ich bliskich, nawet jeśli nie jest to widoczne. Potrzebujemy cię, kochana i piękna. Ale masz prawo stać się egoistą i starać się realizować swoje marzenia, które wcześniej nigdy nie miał czasu, ze względu na opiekę nad dziećmi do męża, bo z całą pracę zegara i innych obowiązków. „Życie w 40 dopiero się zaczyna!” – to absolutnie uczciwe stwierdzenie, bo żyć dla siebie, nikt nie zdoła tego wieku.