172 Shares 5991 views

Dlaczego nie miesięcznie – ain powody

Ginekolodzy biorąc często usłyszeć od swoich pacjentów na pytanie: „Dlaczego nie ma miesięcznie?” Problem ten jest szczególnie żywotność jest istotne, aby tak wiele kobiet i doświadczenia na ten temat może przynieść wiele ciekawych minut, a czasem nawet doprowadzić do rozpacz. Nie zawsze działa natychmiast ustalić przyczynę braku miesiączki, czasami musi przejść gruntowne dochodzenie (różne testy, USG i radą niektórych ekspertów), których wyniki będą możliwe do postawienia diagnozy i opracowania strategii do normalizacji cyklu miesiączkowego.


Dlaczego opóźniony okres? Najczęstszym całego tego opóźnienia jest pierwszym objawem ciąży. Należy pamiętać, że nie zawsze miesięczne zakończone natychmiast, jeśli występuje ciąża, istnieją przypadki, gdy kobieta nie wie o trzech do czterech miesięcy od ich interesującej pozycji, ponieważ miesiączka nie zatrzyma, chyba że stają się one bardziej skąpe, co często nie jest wyciągnąć każdy uwaga. Dlatego, nawet jeśli w ciągu ostatnich kilku cyklach kobieta nie miała stosunek seksualny, nadal istnieje możliwość, że opóźnienie jest spowodowane właśnie z ciążą. Aby to sprawdzić, można użyć domowe testy ciążowe szybkich sprzedane w każdej drogerii. Badania takie dostarczają jasnych i wyczerpujących wskazówek, więc używać ich bardzo łatwe i wygodne. Jest uważany za najdokładniejsze nowoczesne testy odrzutowych, ale także wspólne niedrogich pasków testowych z wysokim stopniem prawdopodobieństwa pokaże poprawny wynik. I do 100% wszystkich przekonany obecności lub nieobecności ciąży i że rozwija się prawidłowo (a nie, na przykład ektopowe), to należy zdać USG i badania miednicy na krześle.

Ale niekoniecznie brak miesiączki z powodu ciąży. Dość powszechna sytuacja, gdy kobieta nie jest dokładnie usytuowany w ciekawym położeniu, ale zaczyna się miesiączka. Dlaczego nie ma okresy w takich przypadkach? Może to być spowodowane problemami ginekologicznymi i całkiem różnych powodów. Na przykład, stresem lub chorób zakaźnych (np ciężkich przeziębień, zakażeń jelitowych lub grypę, nie mówiąc bardziej poważne choroby) jest w stanie spowodować uszkodzenie cyklu. Jest również często opóźnienia są spowodowane przez choroby tarczycy, więc ginekolodzy często odnoszą swoich pacjentów do endokrynologa konsultacji. Aby zrozumieć, dlaczego nie ma miesiączki, lekarz przepisuje specjalny analiz i badań: analizę hormonów tarczycy i jej USG. Przyczyny ginekologiczne, które powodują brak miesiączki, najczęściej choroby lub zaburzenia czynności jajników.

Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie ma miesiączki, lekarz zbiera historię choroby pacjenta, dowiaduje się, jakie choroby cierpiała ostatnio na wakacjach tam w ciepłych krajach (np reszta może również powodować opóźnienia), gdyby miała bardzo nerwowy, nie siedzieć ona jest na ścisłej diecie, bardziej stabilne jej waga. Brak miesiączki może być spowodowany przez silne rośnie cienka i niedowaga, a gdy opóźnienie zbiega niewyjaśnionym zwiększeniem masy ciała, istnieje poważny powód, aby myśleć o zaburzeniach hormonalnych.

Czasami kobiety nawet nie próbuje dowiedzieć się, dlaczego nie przychodzą co miesiąc, próbują doprowadzić je poprzez podejmowanie pewnych leków. Jednak, aby to zrobić bez konsultacji z lekarzem nie powinno być kategorycznie.