685 Shares 8768 views

Wielkie sutki halo: co robić?

Niektóre kobiety obawiają się, że mają one duże halo brodawki. Co można zrobić z tym problemem? Więc czy to jest straszne?

Wokół brodawki piersi jest tak zwana otoczki. Zwykle średnica wynosi od 3 do 5 cm, czasem nie są bardzo duże otoczki. Medycyna nie uważa tej patologii kwalifikacji intencji, ale kobieta może doświadczyć jakiś dyskomfort psychiczny. Jest oczywiste, że tam ma swoje własne standardy i uprzedzeń w naszym społeczeństwie, a wszystko, co nie pasuje do zwykłej, może zostać skazany. A kobieta, która zdaje sobie sprawę, że jest inna od wszystkich, mogą cierpieć z powodu różnych kompleksów, nawet jeśli nikt nigdy nie dał jej powód do myślenia źle o sobie.

W czasie ciąży, otoczka znacząco wzrosła. Może także zmieniać i kształt piersi. Jeżeli smoczek staje się wydłużona, powoduje niedogodności dla wielu kobiet. Mogą czuć zwątpienia lub cierpią z powodu różnych kompleksów. Czasami ze względu na zmiany w kształcie smoczka staje się niemożliwe do karmienia piersią.

Czasami wzrasta otoczki po urodzeniu lub długotrwałego karmienia piersią. W niektórych przypadkach przyczyną tego zjawiska jest mammoplastyki. A niektóre kobiety mają duże halo brodawki jest wrodzona.

Jeśli zjawisko to jest bardzo zaniepokojony pacjent może rozwiązać problem chirurgicznie. Produkowane redukcja i wyciąg piersi, lub stawu. Działka ma wpływu na tkankę lub otoczki wokół brodawki wycięto i bardziej podstawowe warstwy skóry i tkanki piersi. Wcześniej, po takich operacjach stało się niemożliwe laktacja. Teraz jednak nowoczesne techniki mikrochirurgiczne są używane, które nie mają wpływu przewodów mlecznych. W efekcie, kobieta może usunąć dużą halo brodawki, aby pozbyć się swoich kompleksów i uprzedzeń, i zachowują zdolność do karmienia piersią.

Jeśli jest zbyt dużo halo złączki mogą być wykonane z pionowej części skierowanej do muru mostka z brodawki. Ten szew przyszyto a kilka miesięcy później stał się niemal nie do odróżnienia. usunięto nadmiar tkanek podczas zabiegu chirurgicznego. Za pomocą tej metody dużych brodawek sutków można redukować do 4 cm. Małe nacięcie, cała długość 1 cm. W ten sposób działanie z zewnątrz niewidoczne, normalnie rozprzestrzenia sutka.

Podczas zabiegu skóra zostaje pociągnięta, przy czym efekt liftingu jest osiągnięty. Procedura nie wymaga pobytu w szpitalu i trwa godzinę. Znieczulenie ogólne nie jest wykonywana – wszystko dzieje się przy użyciu znieczulenia miejscowego. Po upływie 2 dni, pacjent może powrócić do znanego życia. Obrzęk i zasinienie po zabiegu są szybko, w ciągu kilku dni. Czułość sutek staje się nawykiem w ciągu około 2 miesięcy. Pomimo faktu, że operacja nie należy do kategorii kompleksu, ważne jest, aby ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarzy. Weźmy na przykład antybiotyki, jeżeli jest to konieczne. W przeciwnym razie istnieje ryzyko powikłań, w tym charakter zapalny.