127 Shares 7514 views

Polowanie z wabików kaczka. Nadziewane polowania kaczka, kaczka wabik i wybór lokalizacji

W Rosji, sprężyna polowania z wabików kaczka niezwykle popularny i kochany za piękno, laski na produkcję, hazard. Przyroda budzi się po zimie, ptaki w obfitości wrócił na lato do swoich ziem północnych i łąk zalewowych i dziesięć dni raj dla myśliwych Seleznev.


historia

Polowanie z wabików kaczka stała się niezależnym rodzajem polowania w XIX wieku, gdy ostrość chłopów rozumieć, że w czasie powodzi dziki drakes szczęśliwy odpowiedzieć na wołanie udomowionych kaczek i stają się łatwym łupem dla myśliwego czai.

Chłopi zaczęli krzyżować najbardziej hałaśliwych kaczek, próbując jeszcze bardziej hałaśliwe i przystosowane dla potomstwa przynęta gry. I to się opłaca, jak dobry wabik gwarancją sukcesu i zapewnia nie tylko świeże mięso Hunter, ale także przyczynia się do zapasów dla siebie i na sprzedaż. Stopniowo pojawiły się słynne kaczki skała wabikowe: Woroneż, Tula, Saratov i innych.

W XX wieku, polowania z przynętą połowów przekształcony rekreacyjnych i sportowych, zdobywając serca tysięcy myśliwych Związku Radzieckiego. Jednak w latach sześćdziesiątych roku został zbanowany, trwało to ponad dwadzieścia lat. W tym czasie bezpowrotnie odszedł kilka gatunków wabikowe. Ale dziś łowieckie i myśliwi sami ponownie wycofane i przygotowane rodowodem ptaków, które działają doskonale, konsekwentnie przyciąga wojownicze głosy smoki.

Warunki polowania na kaczki wiosennej

Rosja – kraj jest tak ogromny, że wiosna przychodzi w różnych regionach w różnym czasie, więc otwarcie polowania na gęsi i kaczek powołany w różnych terminach. Polowanie trwa dziesięć dni, a jego zasady są prawie takie same dla wszystkich obszarów.

Polowanie mogą znajdować się dokładnie na Drakes ukrywania i tylko przy użyciu wabika lub nadziewane. Nie można używać maniaków elektronicznych, łodzie nie mogą być wykorzystywane do wyszukiwania i prowadzenia gry, można pływać tylko na dłużej wyściełanym Seleznev. Zabronione jest strzelać do ptaków latających, ponieważ istnieje ryzyko, u samic.

Zalety polowanie z wabikiem

Fascynacja. Polowanie trwa długo przed początkiem konfrontuje myśliwym wiele ciekawych zadań, za które chcesz pokazać wiele umiejętności: Aby móc pracować z przynętą i zorganizować Hut, sprytnie zamaskowany i cierpliwie czekać na idealny moment do strzału, aby zrozumieć zachowanie ptaków i przewidzieć miejsca do udanego polowania.

Efektywność. Dzięki dobrej pracy i stolca powodzeniem wybranym miejscu wysokie prawdopodobieństwo bogatego łupu. Ponadto kaczory siedzieć bardzo blisko do schroniska, więc są łatwiej się tam dostać: nie potrzebują drogich zakresy i dalekiego zasięgu amunicji.

Hazard. Myśliwy jest zawsze w miłej napięcia w oczekiwaniu na zdobycz. To działa w tandemie z taborecie, obserwując jej stan, wsłuchując się w otaczającym ich świecie.

Beauty. Ukryty w myśliwego hut rozważa wiosna rano lub wieczorem ma charakter szczególnie siłę i świeżość po długich zimowych miesięcy.

etapy myśliwskie

Polowanie z wabików kaczka jest podzielona na trzy etapy:

 1. Przygotowanie urządzeń oraz nadziewane kaczki.
 2. Miejsca dla budowy schroniska (chata).
 3. Samo polowanie.

Ilość nadziewane gry i zabawy polowania zależy na każdym etapie, więc zasługują na bardziej szczegółowy opis.

sprzęt do przygotowania

W przygotowaniu trzeba pamiętać, że wiosna – czas z niestabilnej pogody, deszcz, zmiany wiatru i temperatury, i polowania mieć długo usiedzieć w namiocie i przejść do zimnej wody, więc pierwszą rzeczą, którą trzeba zadbać o ciepłe ubrania i solidność brodzących. Oprócz ubrań, myśliwy zabiera ze sobą:

 • pistolet – polowanie drakes pistolet używany gładkim otworem, uważa się za najbardziej korzystne frakcję małego kalibru (№ 3,4,5);
 • Zbiornik (pole) dla wątku;
 • Ubranie maskujące;
 • nadziewane zwierzęta;
 • maniak kaczki;
 • plecak;
 • Lantern – przydatne do znalezienia gry wyściełany taboret lub w półmroku i ciemności;
 • sidushka – pomoc, aby uzyskać wygodny w namiocie;
 • przenośny namiot, niektórzy wolą go myśliwi.

Wybór lokalizacji

Myśliwy powinien starannie wybrać miejsce, gdzie zostanie zainstalowany namiot dla polowania z kaczka wabików. Wiosną różnych ptaków wędrownych lubią usiąść na odpoczynek i karmiły na grząskiej łąki, bagna Tussock, strumienie rzek i jezior płytkich odcinkach z błotnistych brzegach porośniętych trzciną.

Pożądane jest, aby wybrany zbiornik wodny nie był Rogoza, gęste krzewy i driftwood, które mogłyby zaplątać maniak, ale guzki są mile widziane, nadaje się do wakacyjnego ptaka. Dobry tranzyt miejscem staje się ważnym warunkiem udanego polowania. Dlatego też, jeśli przybysz nie posiada wystarczającej wiedzy i doświadczenia, to lepiej poprosić o pomoc w znalezieniu miejsca do schronienia z Huntsman lub bardziej doświadczonych kolegów.

rudera

namiot jakość określa, jak wygodne i udane polowanie będzie gołąb stolec. Wybierając miejsce dla niego – to tylko pierwszy krok, drugi – właściwy urządzenie. Oczywiście, pokrywa powinna być wystarczająco przestronne dla biegu i wygodne dla myśliwego, ponieważ będzie musiał spędzić kilka godzin tutaj.

Mimo to, zasad polowania wiosennego kaczki twierdzą, że głównym zadaniem schroniska – aby ukryć ludzi z dzikiego ptactwa i bardzo ostrożny. Skradka powinny komponować się z otaczającym krajobrazem i być nieprzezroczysta, ponieważ każda obca Drake ruch postrzega jako niebezpieczne i natychmiast odlatuje. Dlatego starannie ukrywając maski gałęzie świerkowe, suchej trawy, trzciny, koncentrując się na otaczającej koloru roślinności.

Niektórzy myśliwi używać składanych namioty kamuflażu, które są łatwe do przenoszenia i szybkie w montażu. Możesz być także wybrany jako osłona wnęki wyschnięcia, pokryte materiałem tkaniny lub kamuflaż asystent roślin. Hut ustawić kilka dni przed polowanie na brzegu stawu, ale czasami trzeba wziąć pod uwagę wzrost stopionej wody, schronienia w zalanych podczas polowania. Oprócz głównych luk w skradke może zrobić więcej, poprawić ich widoczność.

maniak

Noisy udomowione kaczory krzyżówki przeznaczone są do zwabienia i są głównym punktem polowania. Ładny kaczka roboczego maniak, których cena może osiągnąć kilka tysięcy, może obrócić polowanie do świętowania. Niewątpliwie wiele zależy od umiejętności myśliwego, pogody i dobrze dobranej lokalizacji dla schroniska, ale rola maniak sukcesu jest trudna do przecenienia.

Przekazania wątku tkana w skrzynkach lub klatkach, w wiążących otwory do oddychania. Ptaki powinny być przygotowane na polowanie: nie bój się nowego zbiornika, bądź ręcznie, nie boi się odgłos strzału, a co najważniejsze – umiejętnie wabik, ponieważ wpływa na cały gołębia stolca polowanie.

preparat maniak

Chociaż głos przekazywany jest kaczka dziedziczone, konieczne jest jeszcze, aby przygotować się do polowania. Pierwszy ptak przyzwyczaić do ProtectionBoots – pierścienie skóry na nogach, na którym jest przywiązane do niego nie dryfował daleko od schroniska. Kaczka do wiosny przeniesiony do wody, więc była w stanie szybko przystosować się do nowego terenu i polowania natychmiast rozpoczął pracę. Na kilka dni przed maniak polowanie lepiej izolowane od kaczki, jego instynkty pogorszy i byłoby lepiej zadzwonić dzikie ptaki.

woda sadzenie

Posadzone w polowanie na kaczki prismotrenny stawie około dwudziestu metrów od schroniska. Ptak związany z kijem w dolnej części kołka. Z wabikiem mógł bezpiecznie pływać wokół i nie pomylić, używane przędzenia vertyuzhok. Jeśli nie ma nierówności, jest uzupełniona przez drewnianą zatyczką na pokładzie którego wątek zostanie podjęta na odpoczynek. Dobre i bardziej produktywne polowanie z dwoma wabik. Cieszą rozmawiają ze sobą, a jeśli ktoś się zmęczy i zatrzymuje, potem drugą, co do zasady, nadal nazywają grę.

strachy na wróble

Wielu myśliwych nie są w stanie lub nie chcą tracić czasu na konserwację i szkolenia wabik, sadzenie ptaków do wody i opieki nad nimi, więc lepiej dopasować wiosenny odstrzał kaczka faszerowana. wybór różnego rodzaju nadziewane i przynęt bardzo wielką korzyścią dla obecnych i ich ceny wahają się od kilkuset rubli za sztukę do kilku tysięcy na całe opakowanie i zależy od producenta i materiałów.

Gumowa kaczka nadziewana polowania są najbardziej popularne. Są łatwe do marszczyć i zajmują niewiele miejsca podczas transportu, ale ważne jest, aby zwracać uwagę na ich kolor, tak, że nie świecą się w słońcu, płoszenie ptaków. Plastikowe nadziewane doskonale naśladować przeróżne gatunki kaczek, ale uciążliwe, a ponadto bardzo wrażliwe na wiatr i fale, więc myśliwi są zmuszeni do dalszego ich ciężaru. Najmniej popularne maniak kaczki polowanie z wypchanych zwierząt wykonanych z drewna lub pianki.

małpa

Podczas polowania z wypchanych Hunter wabi samą grę, używając kaczkę wabika. Małpa podzielić na dwie grupy: wiatrowych (mechaniczny) i przynęty elektronicznych. Koszt i charakterystyka wabik wiatrowej zależy od producenta i materiału, z którego są wykonane. Najdroższe – akryl, dalej w dół gradacje cen są: drewno, stal, poliwęglan.

Wysoki koszt wabik akrylowego jest uzasadnione. Po pierwsze, mają doskonały dźwięk, który jest jak dziczyzny. Po drugie, ze względu na właściwości materiału, takie wabiki praktycznie immunologiczne zmian wilgotności i temperatury tak, są długie, a ich dźwięk nie jest zniekształcony. Nie można tego powiedzieć o stalowych i drewnianych Manco, którzy wymagają więcej opieki. Poliwęglan – opcja najbardziej ekonomiczna i krótkotrwały. Semoliny przechowywana w specjalnych okładki / pola, które chronią je przed wilgocią, zanieczyszczeniami i uderzenia.

Aby przedstawić wiarygodne zbornym Cry kaczka wymagane słuchu, zręczności i wiedzy głosami ptaków. Z należytym zapałem i praktykować Hunter jest w stanie wywołać smoki nie gorzej niż wabik, ale polowanie na wynik w tym przypadku będzie zależeć od nastroju ptaków lub pogody.

Alternatywą do mechanicznego Manco są ich odpowiedniki elektroniczne, którzy głośno i niestrudzenie gotowy do zwabienia ofiary, ale ich stosowanie jest uważane wśród myśliwych złe maniery, a ponadto urządzenia elektroniczne różnią wartości godziwej. Zakup maniaków, trzeba uważnie monitorować ich naśladować ptaki, które znajdują się w okolicy, krewnych za granicą obojętny wobec rosyjskich smoków zadzwonić.

strachy na wróble sadzarki

Nadziewane obsadzone według typu: nurkowanie (kaczka, Gogol nurkuje) od namiotu w głębszych obszarach, a rożeniec, Wigeons, mallards blisko. Nie bardzo blisko, w odległości około pół metra i od siebie nawzajem, tak że nie powodują obawy mijania gry. Strachy na wróble powinien wyglądać tak spokojnie, pielęgniarstwo i nic niespokojnych trzodę.

Bardziej posadzone sztuczne ptaki, tym większe prawdopodobieństwo gra przynęty. I nadziewane w stanie zwabić różnorodne ptactwo wodne. Optymalna ilość przynęty nie jest zdefiniowana, niektórzy myśliwi uważają, że jest wystarczająca 1015 nadziewane, drugi nazywa liczba dwudziestu lub więcej. Dla lepszej stabilizacji nadziewane komunikować się między sobą silny przewodu pod obciążeniem. Stada, pożądane jest, aby zorganizować tak, że nie kończy się na linii ognia i nie zostały uszkodzone strzał.

niuanse myśliwskie

Optymalny czas polowania – zwłaszcza porannego świtu wieczór, gdy ptaki są najbardziej aktywne. Dlatego maniak sadzone z góry, tak aby został on już współpracuje z wystąpieniem Zorka. W nocy i przy locie Świt kaczory fizzles

Aktywność na grze migracyjnego wpływa na pogodę. Najlepiej jest polowanie na jasny dzień bez wiatru. W pochmurne, wietrzne i deszczowe smoków pogodowych są mniej aktywne, a wabikiem przyciągnąć ich bardzo powolny.

Polowanie na kaczki sprężyna nadziewane doskonale połączone z wykorzystaniem wabików kaczki. Ulepszony efekt: maniak zwabić zdobycz „wytrącenie” – zazyvno płacze, a stada dzikich ptaków nadziewane przekonany, że zbiornik jest bezpieczny i bogaty żywności.

Można użyć wabik dla Krzyżówka, kaczka z wabikiem szybko zaczął bębnić do gry.

Kaczka wabik – kluczowy element polowania, więc nie można strzelać do gry, jeśli jest blisko wabika. Lepiej uważaj na kaczki, niż stracić mocno kaczkę, która jest w stanie przyciągnąć wiele dzikich ptaków.

Podczas polowania niekoniecznie jest z zadaszeniem dla trofeów, mogą być zbierane po długim urlopie w wodzie martwe ptaki nie wywołują strach wśród Drake.

W ciemności lub zmierzchu trudno odróżnić samca od samicy, więc w razie wątpliwości, lepiej powstrzymać się od wypalania, bez względu na to, jak silne emocje.