250 Shares 6671 views

mistrz olimpijski Dawid Musulbies

Dawid Musulbies – znany gruziński freestyle zapaśnik. On posiada tytuł Honored Master of Sports. Grał w turniejach międzynarodowych zespołów narodowych Rosji i Słowacji. mistrz olimpijski.


Biografia sportowca


Dawid Musulbies urodził się w 1972 roku w Ordżonikidze, w stolicy Osetii Północnej. Sport rozpoczęła się w liceum, kiedy miał 10 lat. Żył zaledwie kilka kroków od kompleksu sportowego „Trud”. W tym pokoju, który był zaangażowany w 10-letniego chłopca i przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku.

Aby go pokonać przygotowanych mentorów Savely Biazrov, mistrz świata dwukrotny i Kazbek Dedegkaev, mistrz sportu ZSRR.

Pierwsze sukcesy

Pierwsze poważne zwycięstwo Dawid Musulbies wygrał już w 1993 roku, gdy miał 21 lat. Stał się mistrzem Rosji w prestiżowej kategorii wagowej do 100 kg.

W 1994 roku udał się do mistrzostw świata w Stambule, gdzie zdobył brązowy medal. Turniej wygrał niemiecki Aravat Saba, drugie miejsce zajęła azerbejdżańskiego Davud Magomiedowa.

W 1995 roku Dawid Musulbies wygrywa złoto na Mistrzostwach Europy we francuskim mieście Besançon. W ostatnim meczu wygrywa słowacki Milan Mazac. W tym przypadku, sportowiec staje się bardziej „ciężkich” kategoria – do 120 kg. W tym samym sezonie zdobył Puchar Świata, ale po kilku latach otrzymał tytuł zaszczycony Mistrza Sportu. Jego osiągnięcia zostały docenione.

Każda szansa, aby przejść do Olimpiady Dawid Musulbies, którego biografia jest związana ze sportem kiedykolwiek z powrotem w 1996 roku, kiedy konkurencja odbyła się w Atlancie. Jednak w ostatniej chwili okazało się, że za reprezentacji.

Igrzyska Olimpijskie w Sydney

Do 2004 roku Dawid Musulbies wygrywa kolejny brąz na Mistrzostwach Świata, stając się dwukrotny mistrz Europy. Na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, Australia przybywa do rangi jednego z faworytów turnieju. W konkursach, wykonuje on w najbardziej prestiżowej kategorii – do 130 kg.

W półfinale, jest on przeciwny do irańskiego zapaśnik Jadida. Quest biegnie od przewagi Dawid Musulbies, ale tylko udało się wygrać na punkty, ale sucha, 3: 0.

W równoległym walce Uzbek Artur Tajmazow zostanie ocenione „Touch” z recepcji wobec Kuby Rodriguez.

Losy złotego medalu rozwiązać rosyjska i uzbecka. Jednocześnie Dawid Musulbies którego narodowości – Gruzini nie grał dla Gruzji, dając pierwszeństwo drużyny rosyjskiej. Wynik pojedynku 5: 2 na korzyść Dawida. Bohaterem tego artykułu staje się mistrz olimpijski. Ten złoty medal był ostatnim dla rosyjskiej drużyny narodowej na olimpiadzie i 32 w przypadku zespołu.

Przygotowania do kolejnych Igrzysk Olimpijskich

Poważnym kandydatem do zwycięstwa w swojej kategorii wagowej i Dawid Musulbies było w przededniu kolejnych igrzysk olimpijskich, które odbyły się w Atenach w 2004 roku. Zdobył dwa mistrzostwa z rzędu, ale w piłce nie ma. Nie na zasadzie sportu, a ze względu na pewne intrygi, które panowały w tym czasie w komendzie.

Uznanie otrzymał nie tylko w Rosji, ale również za granicą. Na przykład w Bułgarii, otrzymał symboliczny tytuł najlepszego sportowca freestyle. W 2003 roku, aby wydać trzecie zwycięstwo na mistrzostwach świata nie mógł Dawid Musulbies. Freestyle Wrestling jest dużo stracił w rozrywki w turnieju, który odbył się w amerykańskim Nowym Jorku. Dawid Musulbies, a także inny wybitny zapaśnik – także Rosjanin Buvaysar Saitiev odmówiono wizy do USA. Wszystko to ma negatywny wpływ na jego stan, myślał nawet o zakończeniu kariery zawodowej. Nawet w jednym czasie był trener rosyjskiej drużyny narodowej, pracował na tym stanowisku przez trzy lata.

Powrót na dywanie

W 2008 roku Dawid Musulbies którego zdjęcia więcej niż raz zaszczycił pierwszych stronach wydawnictw sportowych, decyduje się na powrót do sportu. On staje się członkiem reprezentacji Słowacji w freestyle wrestling, a ten zespół jedzie na olimpiadę w Pekinie.

Zaskakujące jest to, że Dawid Musulbies wznowił szkolenia zaledwie sześć miesięcy przed rozpoczęciem igrzysk. Na Mistrzostwach Europy w Tampere, Finlandia, pierwszy po dłuższej przerwie, przychodzi tylko do finału, który przegrywa. Jednak po zawarciu przypadku okazuje się, że jego przeciwnikiem w decydującej walce był dodatni wynik testu doping. On jest pozbawiony nagród, stając się mistrzem Dawid Musulbies.

Olimpiada w Pekinie

W sierpniu 2008 roku przybywa do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w wieku 36 lat. Jego droga zaczyna z 1/8 finału, gdzie konfrontuje nigeryjskiego Wilson Sevari. Dawid Musulbies wygrywa z wyraźną przewagą 9: 0.

W ćwierćfinale, dostaje bardziej doświadczonych przeciwników w węgierskim Otto Aubeli, brązowy medalista Mistrzostw Świata i Europy. Nowo założona słowacki wojownik wygrywa ze skromnym wynikiem – 4: 1.

W półfinale idzie do swojego odwiecznego rywala – Uzbek Artur Tajmazow. Dawid Musulbies silnie opór, ale nie zdobyć żadnych punktów, podczas gdy jego rywal sędzia przypadają dwa punkty.

Ostatnia szansa, aby wygrać medal olimpijski – walkę o trzecie miejsce. Dawid Musulbies spotyka się z kubańskim Disney Rodriguez przyznał w przeddzień obywatela rosyjskiego Bachtijar Achmiedow.

Dawid Musulbies wygrywa miażdżące zwycięstwo 8: 2. I wnosi do skarbca słowackiej brązu zespół medal w freestyle wrestling. Nawiasem mówiąc, w finale w kategorii wagowej do 120 kilogramów zdobytych Tajmazov był silniejszy Ahmedov – 4: 0.

Obecnie Dawid Musulbies wrócił do Rosji ze Słowacji. To działa w stolicy, w zarządzaniu Moskiewskiego Komitetu Sportowego, pod nadzorem Alekseya Vorobeva. W jego obszarze odpowiedzialności liceum rezerwy olimpijskiej №1.