189 Shares 7875 views

Luis Ortiz: niepokonany giganta z Kuby

W momencie, wiodący eksperci radzieccy boks bardzo dobrze przygotowane mistrzów boksu na Kubie. I ten wkład do populacji rozwój sportu Liberty Island przynosi jej głównymi zaletami do dziś, podobnie jak w naszych czasach istnieje sporo mistrzów bokserów, którzy są mieszkańcy tej małej i dumnego kraju. Jeden z tych jasnych i wybitnych bojowników, co ma mówić, Luis Ortiz. Jego los nam szczegółowo omówione w tym artykule.

Narodziny i fakty

Luis Ortiz, którego zdjęcia są podane w artykule, urodził się 29 marca 1979. W ringu nosi przydomek "The Real King Kong". Obecnie mieszka w Miami, Floryda, USA. Stoi do dziś w wadze ciężkiej i ma całkiem imponujący wzrost – 193 cm. Trzymał 28 walk w pro pierścienia, z których 26 wyszedł zwycięzcą. W tym przypadku, 22 zwycięstw przez nokaut, 2 walka z różnych powodów, zostały uznane za nieważne.

Walki w amatorów

Jak amatorów Luis Ortiz przeprowadzono 362 bitwy. Spośród nich, to tylko 19 walk doświadczył goryczy porażki. Sportowiec dość długi okres trwałości był częścią reprezentacji Kuby, ale z różnych powodów, nie jest zbyt często, jak chcielibyśmy instrukcji, działał pod jego sztandary. Jego myśliwiec krajowy mistrzostwa wygrał pięć razy, a on był ćwierć-finału mistrzostw świata w Chinach w 2005 roku. W konkursie drużynowym zdobył srebrną nagrodę w Pucharze Świata w tym samym roku.

Przejście na nowy poziom

Po raz pierwszy w ringu jest już w stanie pro Luis Ortiz wystąpił w zimie 2010 roku, kiedy był bardzo dojrzały sportowiec, ponieważ w tym czasie miał 30 lat. Już w swoim pierwszym pojedynku znokautował swojego przeciwnika, a następnie w pierwszej rundzie.

W listopadzie 2010 roku Kubańczyk był w stanie wybić się dość doświadczony czeladnika Zack Page, który nigdy nie doświadczył kilku lat wczesnych zmian. Po tym zwycięstwie, nasz bohater zyskał dwie kolejne wcześnie.

Pierwszy tytuł i przyszłej kariery

W lecie 2011 roku Luis Ortiz walczy które zwykle zakończony wcześnie, był w stanie po raz kolejny potwierdza swoją nokautora stanie i bez żadnych widocznych trudności dla siebie wybranych WBA Fedelatin i przedstawicielem pasa WBC FECARBOX Panamy Luisa Andersa Pineda.

Sześć miesięcy później, Kubańczyk wygrał dwa kolejne pasy – WBO Latino i WBC Latino. W tym celu musiał pokonać Epifanio Mandosa. Walka została zatrzymana przez sędziego na ringu na początku siódmego trehminutku.

We wrześniu 2014 roku, walka była Luis Ortiz – Lateef Kayode. Zaledwie trzydzieści sekund po dzwon począwszy Kubańczyk był w stanie prowadzić dwa udanego ataku na przeciwnika i wysłać go na dół. I w końcu rundy Ortiz zaciśnięty przeciwnika w narożniku i zaczął go bić, powodując sędzia przerwał walkę, tym samym przyznając zwycięstwo Ortiz. Zatem kubański przyjął tytuł tymczasowego WBA światowego lidera w wadze ciężkiej. Jednak, jak się później okazało, Luis radość była bardzo krótko, jak w styczniu 2015 roku został pozbawiony pasa, stosowany zakazane przez przepisy międzynarodowe narkotyków „nandrolonu”.

Po odbyciu zawieszenia dziewięć miesięcy, Kubańczycy spotkał się w ringu z Bayronom Polli i wysłał mu nokaut, aw październiku 2015 roku ponownie zdobył tytuł tymczasowy, pokonując Mathias Vidondo.

Zaledwie dwa miesiące po Kubańczyk musiał przeprowadzić obowiązkową obrona strefowa w zwalczaniu Bryant Jennings. Louis kilka razy udało się uzyskać całkiem na swojego przeciwnika, ale był w stanie szybko odbicia, bez uzyskiwania powalony, który w końcu wszystko się stało, ale w siódmej rundzie (American pominięcia hak). Silne uderzenia, brakujące z kubański, zrobił swoją pracę, a walka została zatrzymana przedwcześnie.

Na wiosnę 2016 roku Louis miał inną obronę swojego tytułu w ringu i zniszczone weteran amerykańskiej Toni Tompsona.

W pierwszym dniu listopada 2016 Luis Ortiz – bokser z nazwą świecie – został pozbawiony tytułu. Decyzja ta została podjęta przez World Boxing Association z powodu awarii, aby wejść do kubańskiej obowiązkową obronę tytułu przeciwko Aleksandra Ustinova Rosji.

Jednak w dniu 12 listopada Cuban ponownie wszedł na ring i pokonać decyzję sędziów Malik Scott, jednocześnie wysyłając go w trakcie bitwy trzy razy knockdown.

10 grudnia Ortiz planowane jest spotkanie z przedstawicielem Wielkiej Brytanii Davida Allena.