196 Shares 5350 views

Jak zrobić sam piec pieca: instrukcje krok po kroku. Piec pod kotłem

Wielu rzemieślników dziś buduje piece i kotły na drewno za pomocą grubych ścianek. Czasem jednak takie produkty stają się zbyt kosztowne, podczas gdy w samochodzie może być kilka starych samochodów. W takim przypadku można wytworzyć piec, który będzie całkowicie wolny. Będę musiał tylko pracować nad tym projektem, używając własnej umiejętności i pomysłowości. Niektórzy mistrzowie tworzą takie "dzieła sztuki", które zasługują na uwagę.


Takie projekty są atrakcyjne nie tylko dla wykonania, ale także dla grubości metalu. Okręt nie pali się bardzo szybko, zwłaszcza, jeśli używasz koła z samochodu. Te ostatnie są wykorzystywane do produkcji pieców do saun, ponieważ różnią się one ogólnymi wymiarami i imponującą grubością metalu. W przypadku pieca do saun, często pracującego przy dużych obciążeniach, nie można nazwać tego czynnikiem nieistotnym. Jeśli używasz dysków handlowych lub samochodowych, będzie można wytworzyć grzejnik do garażu lub mały piec do szaszłyk z szałasu.

Przygotowanie narzędzi

Jeśli zdecydujesz się na kominek na kocioł lub konwencjonalny piec używający tarcz samochodowych, musisz zająć się dostępnością narzędzi, między innymi:

 • Spawarka;
 • Elektryczne wiertło;
 • Dłuto;
 • Młotek;
 • Dyski;
 • Pędzel;
 • Władca;
 • Bułgarski;
 • Łopatka do metalu;
 • Młot;
 • Plik;
 • Szczypce;
 • Ruletka.

Warto zauważyć, że prawie każdy z wykończonych modeli na podstawie dysków będzie przenośny, co jest bardzo wygodne, ponieważ można używać tego projektu w kąpieli lub na ulicy. Najlepiej jest używać stalowych krążków o średnicy od 40 do 50 cm, których wysokość może wynosić 25 cm. Kominek nie może być wykonany z tarcz aluminiowych, jak i wykonanych na bazie Stopy aluminium.

Produkcja pieca w postaci generatora ciepła

Jeśli zdecydujesz się na piec z dysków, możesz podjąć budowę struktury Boulieran. Oryginalny będzie kosztować przyzwoite pieniądze, ale produkt wykonany ręcznie, będzie tańszy. Jeśli znajdziesz trzy koła z GAZelle lub UAZ, możesz założyć, że połowa robót została już ukończona. Wymagać będzie blach i rur, których średnice powinny być równe granicy od 100 do 150 mm. Przygotuj krótką rurę rozgałęźną, o średnicy 76 mm.

Kiedy piekarnik jest wykonany z dysków przy użyciu tej technologii, najtrudniejsza jest cięcie wnętrza. Szlifierka nie działa bardzo dobrze, ponieważ metal jest dość gruba. Najlepiej jest użyć nożyka do gazu, ale jeśli nie ma, pierwsze z wymienionych narzędzi zrobi. Poprzez urządzenie spawalnicze dyski muszą być zaplombowane w taki sposób, aby korpus został uformowany. Część tylna musi być zamknięta metalową blachą, do której spawana jest odgałęziona rura komina. Na rurze rozgałęźnej, w razie potrzeby, można zainstalować przepustnicę, umożliwiając jej regulację. Obecność przepustnicy nie jest jednak konieczna, jeśli piec ma regulację dopływu powietrza. W tym celu w drzwiach przednich należy zainstalować odgałęzienie rurowe z klapą z osią sprężynową. Wewnątrz płetwy znajduje się płytka, która dzieli przestrzeń na dwie części. Ta technika stanie się bardziej zrozumiała, jeśli zapozna się z budową Bulerjana. Z góry będzie druga komora, w której spawana jest odgałęziona rura komina. Kiedy piec jest wykonany z tarcz opierających się na Bulerjanie, projekt może mieć dowolną średnicę, orientację w przestrzeni i długości. Wszystko zależy od wielkości dysków i ich liczby.

Wykonanie dużego piecu do kąpieli

Aby przeprowadzić takie prace, konwencjonalne napędy z samochodów nie wystarczy, ponieważ mają małą średnicę. Najlepiej zapakować stare obręcze z ciężarówki ZIL-130. Będą one używane w ilości 4. Elementy muszą być umieszczone jeden nad drugim, każdy wykona swoją rolę. Pierwszy produkt będzie pełnił rolę okapu dla komory spalania. Piec na saunę będzie miał małą kominkę z cegieł, powinien być wyposażony w drzwi, które muszą wyjść do poczekalni. Grzałka będzie drugą krawędzią, a trzecia będzie działać jako dodatkowy wymiennik ciepła. On zabierze energię gazu i przeniesie ją do łaźni parowej. Ostatnim dyskiem będzie zbiornik na wodę grzewczą.

Co musisz pamiętać podczas robienia sauny

Kiedy piekarnik jest wykonany z tarcz ręcznie, część pieca jest zwykle wykonana z cegły odpornej na ciepło czerwoną, która jest nakładana na roztwór gliny. Jeśli wymiary ciała wynoszą 625×625 mm, to musisz kupić około 60 cegieł. Podczas instalowania drugiego obręczy, należy go umieścić z piastą w dół, dzięki czemu można umieścić w nim wystarczająco dużo kamieni. Dolny koniec sekcji rury jest przyspawany do centralnego otworu piasty, jego długość musi wynosić 50 cm.

Na krawędzi obrzeża należy mocować płyty podnoszące do wody. W numerze dysku 4 wywierć otwór na rurę za pomocą zaworu, aby napełnić zbiornik gorącą wodą. To koło, w którym woda będzie wypełniona, powinno być uwolnione od piasty. Od spodu do obrzeża spawane jest dno blachy stalowej, której grubość wynosi od 4 do 5 mm. W środkowej części wykonany jest otwór, do którego spawany jest dolny koniec drugiej rury, z otworem do wciągania do rury i do uszczelnienia przez ściany.

Dla odniesienia

Kiedy przygotujesz piec z krążków do kąpieli, możesz bez cegły piecowej. W tym przypadku jest on umieszczony wewnątrz pierwszego obręczy. Jednak sauna musi być podgrzewana z łaźni parowej, a ponadto mocno dopasowane drzwi w kadłubie znacznie utrudnią.

Cechy układu felg

Drewno opalane spaleniem w drewnie opałowym da swoje ciepło przez ściany pierwszego obręczy, w którym dno jest rzeźbione. Jest przyspawany do drugiego dysku, gdzie dno jest na miejscu, dzięki czemu możliwe jest wypełnienie go kamieniami. Wewnątrz znajduje się rura, przez którą uchodzą produkty spalania. Rura musi dostać się do trzeciego obręczy, gdzie zamiast dolnego znajduje się separator gazu. Wykonany jest z blachy. Ostatni etap chłodzenia gazów przechodzi w ostatnim obwodzie, który wygląda jak zbiornik z dźwigiem i wieczkiem. Piec w rezultacie pracuje nie gorszy niż modele fabryczne, a trwałość jest jeszcze lepsza niż jakikolwiek z nich.

Piekarnik na kazan i shish kebab

Piec do kocioł może być również używany jako lutnia. To urządzenie może być wykonane tylko z dwóch tarcz z kół samochodu. Jeśli potrzebujesz większego projektu, nie ma żadnych ograniczeń, możesz używać kół z GAZ-53 i UAZ. W jednym z nich dno jest cięte, a po obwodzie są spawane. Urządzenie musi być zainstalowane niezawodnie na dowolnej powierzchni, w tym celu nogi są mocowane do dolnej części za pomocą spawarki. Otwory otworów dla piasty muszą być zwilżane, podczas gdy otwory boczne pozostają, przez które wnikają powietrze do wnętrza pieca. W celu wykonania sprawy było to wygodne, z zewnątrz do spawania uchwytów, aw części bocznej do otworu do montażu drzwi. Ten ostatni powinien być wykonany z elementu, który mieści się na zawiasach. Możemy założyć, że piec z płyt jest gotowy na to. Jak pokazuje praktyka, może pomieścić Kazan, aw razie konieczności – pięć szpikulców z mięsem.

Uwaga:

Po zakończeniu piecyka pod kotłem nie warto rzucać dna górnej tarczy, może stać się podstawą doniczek, patelni do czajnika. Ten element idealnie pasuje do zewnętrznej strony Twojej witryny.

Dodatkowe zalecenia dotyczące pracy

Ponadto można zauważyć, że po drugiej stronie drzwi zainstalowany jest przewód kominowy o średnicy w zakresie od 50 do 70 mm. Płytki mogą być lekko przebudowane, ponieważ podczas pracy przez dolne otwory obudzi się popiół, co nie zawsze jest dobre. Otwory muszą być zwilżane, a dopływ powietrza może być korygowany za pomocą drzwi do kominków.

Zalecenia dotyczące układania górnej części pieca tarczowego

Piekarnik domowy z talerzy u góry powinien mieć żelazne dno. Grubość blachy stalowej powinna wynosić 8 mm. Ta pojemność będzie wykorzystywana do ogrzewania wody. Objętość tego kotła wynosi około 95 litrów, ale objętość ta będzie podgrzewana wystarczająco szybko, ponieważ przechodzi przez komin, który również będzie rozgrzewany. Aby kocioł z wodą był wygodny w użyciu, w swoim projekcie należy włączyć zawór. Komin jest mocowany od góry, przymocowany jest pokrywka. W ostatnim etapie konstrukcja i montaż konstrukcji powinny być prowadzone przez sufit i rurę dachową. Izoluj konstrukcję z materiałów drewnianych i innych łatwopalnych przedmiotów.

Kwestia szczelności

Gdy piec jest wykonany z dysków KamAZ lub innych marek, ważne jest, aby spoiny stawowe konstrukcji były jak najbardziej niezawodne. Wynika to z faktu, że podczas pracy urządzenia dym przeniknie przez pęknięcia i dostanie się do wnętrza kąpieli. Nie można tego nazwać przyjemnym i bezpiecznym. Należy zwrócić większą uwagę na stawy. Po pewnym okresie używania pieca z powodu wysokich temperatur mogą powstać na nich luki, ale można je łatwo wyeliminować przez obróbkę gliną, a także posypywanie suchego piasku na wierzchu. To pozwoli nam wykryć nowe pęknięcia w czasie.

Przed rozpoczęciem eksploatacji piecyka z tarcz samochodowych należy lakierować farbą odporną na wahania w wysokiej temperaturze. Górna część projektu jest ważna, aby zwrócić szczególną uwagę, ponieważ tam znajduje się ciecz odparowuje. W tym przypadku metal traci swoją jakość i jest skorodowany. Rura kominowa najlepiej uzupełnić arkuszem ze stali nierdzewnej. Gorąca woda będzie miała niekorzystny wpływ na każdy projekt. Do mocowania można przygotować zacisk, który jest wykonywany niezależnie lub zakupiony w magazynie.

Zasady bezpieczeństwa pożarowego

Gdy kuchenka jest wykonana z krążków do kociołka lub kuchenki do kąpieli, ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Poniżej nie ma drewnianej pokrywy, ważne jest, aby zainstalować strukturę na powierzchni ogniotrwałej. Przed pomieszczeniem z kominkiem należy zainstalować tarczę ogniotrwałą, która wygląda jak żelazna blacha o wymiarach 20×30 cm. Szerokość powinna być nieco większa niż drzwi. Na obwodzie dna należy zainstalować dodatkową izolację. I szczelina między izolacją a piecem jest zwykle pokryta suchym piaskiem, który jest układany na górze kamieniami. W takim przypadku piekarnik z napędem na koła będzie działał bez stania się niebezpiecznym sytuacją.