257 Shares 4957 views

Plateau Manpupuner, Peczora-Ilych Nature Reserve

Manpupuner Plateau – zdumiewający cud, pomnik przyrody Rosji. Ten tytuł z języka Mansi można przetłumaczyć jako „idoli małej górskiej”.


Gdzie znajduje się płaskowyż?

Znajduje się on w północnej Uralu, w odległym regionie Republiki Komi. Obszar ten należy do rezerwatu przyrody Peczora-Ilych. Znajduje się na zboczu (West) z gór Ural, pomiędzy rzekami Ichotlyaga i Peczora.

opis

Z tego miejsca związanego z licznymi legendami. Stok, gdzie strzeliste filary atmosferycznych był obiektem kultu miejscowej ludności łanów. Jest to niesamowite miejsce, pokryte tajemnic i sekretów, miejsce, z dziwnym, ale bardzo silny energii.

Filary atmosferycznych na płaskowyżu Manpupuner wszystko nazywa się cud. Buttes, więc znany również jako rzeźb kamiennych, położonych na płaskowyżu – na wizytówce Uralu.

Pomimo faktu, że plateau znajduje się w pewnej odległości od miejsc zamieszkałych, jest bardzo popularny wśród fanów turystyki sportowej. Aby dostać się do niej będzie mógł chodzić tylko dobrze przygotowanych turystów.

Aby odwiedzić Plateau Manpupuner musi uzyskać specjalne zezwolenie, aby rezerwować z wyprzedzeniem.

opinia naukowa

Według naukowców, kamienne filary – wynik wietrzenie miękkiej skale. Ponad dwieście milionów lat temu, nie były wysokie Uralu. Wiatr i deszcz, śnieg i mróz, ciepło z czasem nieuchronnie zniszczyć góry. Do tej pory Uralu – jeden z najniższych na świecie.

Jednakże, na Uralu, są miejsca, gdzie natura nie udało się wygrać kamień. Serycytu łupek, kwarcyt, tworząc podstawę resztkowych wychodni, znacznie mniej zniszczone, ale ponieważ istnieją dzisiaj, i miękka skała erozji, zniszczony i rozebrany przez wiatr i wodę do podnóża góry.

filary wietrzenia

Według naukowców, te kamienne olbrzymy – wynikiem selektywnego wietrzenia skał. Wszystkie z nich mają nietypowy kształt – niektóre z nich u podstawy zwężony i przypominać odwróconą butelkę. Ich wysokość wynosi od 30 do 42 metrów. Plateau Manpupuner – mistyczne miejsce. Wychodnie – tak stary, że lud Mansi czczono w okresie pogaństwa. Czasami wydaje się, że ludzie z Mansi, w przeciwieństwie naukowcy spekulowali wiedzieć dokładnie to, co jest prawdziwe pochodzenie tych kamiennych gigantów …

Legendy i mity

Do tej pory Mansi, wędrując w tych miejscach z ich stada jeleni, powiedzieć wszystkim turystom, że w dawnych czasach, te kamienne posągi siedmiu gigantów, którzy posiadają aż do Syberii. Chcieli zniszczyć starożytny naród łanów. Ale rosną do góry, co jest teraz nazywany Manpupuner gigantów szaman widział świętą górę Yalping Nerem. Przerażony, rzucił bęben. Upadł na szczycie stożka, która wznosi południu Manpupuner nazwie Koypom. Szaman i jego towarzysze zamarli z przerażenia.

Jest jeszcze inna wersja. Jego młodszy brat, (t. E. Mansi) wykonywał sześć gigantów, samojeda. Gonili wypadku, gdy próbowali wyjechać do przełęczy. Początki tych Peczora gigantów prawie udało się dogonić uciekinierów, ale nagle wstał przed nimi Yalpingner. Podniósł rękę i powiedział tylko jedno zaklęcie, ale to wystarczyło, aby gigantów skamieniały. Ale prawdopodobnie Yalpingner zrobił coś złego, bo okazało się w kamień. Odkąd, mają stojących naprzeciwko siebie.

Ostatnia legenda, który pokażemy. Siedem Giants następnie na Rifey zniszczyć Mansi. Koyp rośnie, ujrzeli górskim Yalpyngner – Mansi sanktuarium. W tym momencie, zdali sobie sprawę, wielkość i moc bogów łanów. Oni zamarł z przerażenia, a tylko ich przywódca, uniósł rękę, by chronić oczy przed Yalpyngnera. Ale to mu nie pomoże – był zbyt potknięcia.

Plateau Manpupuner (Severnyy Ural)

Wszystko widać na płaskowyżu jest imponująca. Nie jedno zdjęcie lub klip wideo nie przechodzą siłę żywą tych gigantów. Raz na formacje skalne plateau Manpupuner, zaczynasz wierzyć w ich mocy, poczuć energię emanującą z tej ziemi. To nie przypadek nazywany jest jednym z miejsc mocy.

Po serii programów telewizyjnych o tym wspaniałym miejscu, wiele osób chce dostać się na Manpupuner plateau. Jak się tam dostać (samochodem, samolot, pociąg), nie każdy wie. Ale mówimy o później. A teraz chciałbym powiedzieć o jakiej porze roku najlepiej jest odwiedzić płaskowyż. W tej kwestii nie ma zgody.

Niektórzy uważają, że taka podróż jest najlepiej zrobić w zimie, jazda na nartach. Są motywowane faktem, że nie ma komarów, komary i bąki, bagna całkowicie zamrożone i matowe słupki wyglądają niezwykle piękny w tym czasie. Jednak ci ludzie nie biorą pod uwagę, że w Uralu termometr często wpada w styczniu do -40 stopni. Rezerwa administracja uważa, że wizyta w tym miejscu lepiej w lecie, przybywszy tu helikopterem.

Dyatlov Pass (plateau Manpupuner)

Każdy szanujący szaman z plemienia Mansi przyszedł na płaskowyż i zwrócił tu magiczną moc. Zwykłych śmiertelników na wzrost plateau Manpupuner zostało zabronione – jest uważany za największy grzech.

Manpupuner zawsze były święte dla ludów Mansi, choć jego moc była wyraźnie ujemna. Nie daleko od płaskowyżu są nadal neskolkoh sanktuaria – Holat-karłowate (Martwe Góra) i Tora-Porro-Out. Według legendy, na wzgórzu Martwe zmarł w tajemniczych okolicznościach dziewięć łowiecko-łany. Taki sam los spotkał legendarnej grupy studentów UPI, który był kierowany przez Igora Dyatlov, w lutym 1959 r. Grupa ta składała się również z dziewięciu członków. Od straszliwej tragedii tego miejsca jest często nazywany Dyatlov Pass.

Jak się tam dostać

Od Syktywkaru do Troitsky-Peczora jest pociąg. Koszty podróży około 900 rubli. Z Moskwy do Syktyvkar płaszczyźnie wziąć za 9900 rubli, a od Petersburga do 13.600.

Może to zostać osiągnięte przez pociąg do filarów wietrzenia „Vorkuta”, który zabierze Cię do stacji Uchta. Stamtąd można wziąć do autobusu docelowego.

O Plateau Manpupuner powiedzieć, że jest magiczne i magiczne. Zwykła osoba trudno jest spekulować na temat magii, ale fakt, że to miejsce jest bardzo piękne – to fakt potwierdzony przez wielu.