749 Shares 3599 views

Zamek Eltz (Niemcy): jak się tam dostać? Zdjęcia, opisy i recenzje

Jeden z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych zabytków średniowiecznych – to Zamek Eltz (Niemcy). Gdzie jest to ciekawe miejsce? Znajduje się on na klifie na semidesyatimetrovoy Eltsbah rzeki (dopływ Mozeli), która otacza go z trzech stron. Dlatego zamek stoi w środku przepięknej scenerii: las, góry, spokojny West-niemiecki miast i wsi.


Zamek znany jest fakt, że w przeciwieństwie do wielu innych podobnych zamków magnackich, to nigdy nie zniszczone i był w stanie przeżyć podczas wszystkich wojen. Oczywiście, wiele pokoleń właścicieli często był przebudowywany, ale bardziej interesujące od jego zewnątrz i wewnątrz. Pomimo faktu, że zamek jest własnością prywatną, jest to muzeum, a turyści mogli z powrotem.

Zamek Eltz (Niemcy): jak uzyskać

Najprostszym sposobem, aby to zrobić na własną rękę i wynająć samochód. W zamku znajduje się na południe od Koblencji, w pobliżu miasta Münstermaifeld. Na autostradzie A48 trzeba jechać do kolei do Polch. Następnie postępuj zgodnie z drogi L113 do Münstermaifeld, a następnie do K37 Vershaymu. Nie będą musieli zostawić samochód i spacer w parku na piechotę około piętnastu minut. Autobus weekendu z parkingu.

Jeśli się komunikacją miejską od Koblencji, to najlepiej zrobić przez pociąg, który biegnie wzdłuż Mozeli. Masz gwarancję piersiach widoki. Można wysiąść na stacji Moselkern lub Cardin. Są one rozmieszczone, aby zablokować oznakowanych szlaków turystycznych. Aby dostać się do miejsca, w około godzinę na piechotę.

historia

Dokumenty, jak również lokalne legendy mówią Eltz (Niemcy) Zamek został zbudowany w XII wieku, za panowania Fryderyka Barbarossy. Należał do trzech braci, którzy mieszkali tam ze swoimi rodzinami. Aż do XIV wieku, panowie obszaru być niezależna, ale potem zyskała masy arcybiskupa Trewiru, a oni stali się jego wasali.

W okresie renesansu, większość pokoi zamku wybudowano, zaprojektowany do wygodnego życia jego właściciela. To domy z bogato urządzonych pokoi i sal. Tak więc, z wojskowego twierdza zamek zamienił się w pięknym pałacu. Ale skoro jest zepsute w czasie. Jednym z jego właścicieli (Graf von Eltz) Karl starannie przywrócił go w 19 wieku, wydając ogromne sumy pieniędzy. Według naszych cenach byłoby wyniósł osiem milionów euro. Obecny właściciel jest bezpośrednim potomkiem arystokratów, którzy mają osiem lat był właścicielem zamku, całkowicie oddał go do miasta.

Architektura zamku

To arcydzieło średniowiecznej architektury, został zbudowany pierwotnie jako fortyfikacji strzec drogi między gór Eifel i Mozeli. Jak wspomniano powyżej, początkowo trzy bracia żyli tutaj, z których każdy został rozpatrzony w odrębnym rodzaju.

Zamek Eltz (Niemcy) został zbudowany w taki sposób, aby zaspokoić gusta każdej rodziny. Oni rozbudowany i urządzony swoje domy jak im się podoba, a wreszcie pałac nabył dziwny wzrok. Obecnie zachowała wszystkie jego warstwy architektonicznych: od średniowiecza do Resessansa, a także treści wewnętrznej. Tak to jest interesujące i licznych turystów.

Dziedziniec zamku w stylu romańskim. Pozostałości pałacu i część pomieszczeń (Plattelts domu) znajdują się w tym samym okresie. Osiem czterdzieści metrów wysokości wieże zbudowane w różnych okresach. Zamek jest otwarty dla zwiedzających od kwietnia do października. Wpisowe, warto dziesięć euro.

Ryubenahsky dom

Ten kompleks budynków został wybudowany w XV wieku i jest znany jako jeden rodzaj oddziału, do którego należał. Ryubenahsky dom ma osiem pięter. Zamek Eltz (Niemcy) w ramach bardzo bogato zdobione, a można zauważyć, patrząc na tę część.

W hali głównej części domu znajduje się wystawa średniowiecznych i tureckich ramionach przechwyconych w gotowości bojowej. Przyjechała tu w 19 wieku, kiedy moda na romantyczną rycerskości. Istnieją również wczesne broni palnej: mała armata, arkebuzów. W dolnej części hali zostały zachowane w swojej pierwotnej formie salonach bogatych niemieckich arystokratów: real kominki, dywany dzieła flamandzkich, obrazy dawnych mistrzów, w tym Lucasa Cranacha Starszego. Górny hol – sypialnia z meblami szesnastowiecznej ze starym łóżku pod okapem haftowane ścian i freskami. Interesujące jest to, że z jednej strony z sypialni zbudowana kaplica, z drugiej strony – w toalecie.

Rodendorfsky dom i skarb

Zamek Eltz (Niemcy) w tej części bardziej stara. Niektóre budynki domów wybudowano w XIII wieku, a drugi – pod koniec XV. W sumie dziesięć pięter. Uwagę turystów przyciąga specjalne elektorów nocleg. Mówimy o księcia elektora którzy mogą głosować na kandydata niemieckiego cesarza. Dwóch przedstawicieli rodziny Eltz byli elektorzy, a można spojrzeć na ich portrety.

Duża sala, gdzie spędzić wakacje, które przynosi ze sobą całą rodzinę, po prostu wspaniały. Zamek Eltz (Niemcy), zdjęcie w środku nie wolno robić w tej części najbardziej luksusowo urządzone. Dywany, broń, przedmioty na święto, nici, symbolizujących tajemnice rodzinne, zdjęcia, obrazy, komody – wszystkie eksponaty są bardzo wymowne.

Interesująca jest sypialnia, która nazywa się pokój księżniczki. Oto stary łóżko w Niemczech. Legenda głosi, że właściciel Agnes Eltz chronić zamek od sprawcy, który chciał zmusić ją o rękę. Niesamowity pokój i transparenty z sklepienie żebrowe gotycki piec kaflowy. Tutaj też święta i uroczystości.

W Rodendorfskom dom zachowana i prawdziwa średniowieczna kuchnia z meblami XV wieku. Skarb w zamku można zobaczyć ponad 500 artykułów srebra, złota i kamieni szlachetnych. Jest to jedyne miejsce, w którym można robić zdjęcia.

Zamek Eltz (Niemcy): Podróżni

Podróżujący powinni zdecydować się na piękny dzień podróży, lub zaopatrzyć się w płaszcz i dobrych butów. Przy złej pogodzie podejść do zamku mogą być śliskie. Zbędne średniowieczne odwiedzających budynek nazywany wspaniały, niezwykły i niepowtarzalny, jak placek. Wewnątrz można uzyskać tylko z przewodnikiem, więc linia może być przy wejściu. Osoby pragnące zwiedzić zamek zaleca się przyjechać wcześnie.