594 Shares 4034 views

Sander na drewnie: jak wybrać urządzenie?

Mielenia – proces dość czasochłonne i jednostajny. Często chcesz przetworzyć dużą powierzchnię i obsługiwać pracy Narzędzia ręczne mechaniczne bardzo trudne. Dlatego został stworzony na drewnie szlifierki. To narzędzie jest w stanie nadać gładkości powierzchni, czyste zadziory, aby to gładka, usuwania farby i m. N. W zasadzie wielofunkcyjne kawałku iw domu bez wątpienia przydatnym.


Co każdy powinien wiedzieć

Dzisiaj, z papierem ściernym na drewnianym barze , nikt nie pracuje. To jest naprawdę przestarzałe metody, które, choć skuteczne, ale nie daje właściwego rezultatu. Należy rozumieć, że co roku wykończenie staje się coraz cieńsze warstwy, a wszelkie nieregularności powierzchni drewna jest wyraźnie widoczne. Oczywiście, drewna szlifierka do użytku domowego nie wymaga najdroższe, ale porozmawiamy o trochę później. Inną rzeczą, jeśli pracujesz w przemyśle, gdzie jest to niezbędne do obsługi drewnianych półfabrykatów na codzień. Tutaj wybór jest jasny – narzędzie musi być profesjonalny. Ale w ogóle możemy mówić o stosunkowo małym kosztem, choć dużo zależy od producenta.

Spróbujmy z wami, aby dowiedzieć się, co Sander wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie. Nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

profesjonalne szlifierki

Jednostki tego typu są produkowane przez wielu znanych firm, które są zaangażowane w produkcji i sprzedaży narzędzi budowlanych i domowego. Kluczowe cechy takiego sprzętu zazwyczaj są w trybach operacyjnych. Zazwyczaj profesjonalne szlifierki przeznaczone są do długiej bezawaryjnej pracy. Wymiary technologia jest znacznie więcej niż tych nieprofesjonalnych modeli, ze względu na zwiększoną mocą silnika.

Jeśli chodzi o jakość wykonania, to jest również na wysokim poziomie. Jednak każdy model krajowy musi także być wiarygodne. Duża liczba trybów pracy, umiejętność dostosowywania ciało roboczy (jego prędkość obrotowa), a więcej – to wszystko jest tam w profesjonalnych modelach. Jeśli chodzi o cenę, szlifierki na drewnie tego typu jest bardzo drogie.

młynki domowe

Narzędzie to nie jest przeznaczone do pracy ciągłej. silnik samochodu nie wytrzyma długą i bezawaryjną pracę. Średni okres od miesiąca powinno być nie więcej niż 20-30 godzin. W tym przypadku jednostka napędowa jest niewielka, dlatego jest bardzo wygodny w obsłudze takiego narzędzia, które jest ze względu na niewielkie rozmiary.

Zaleca się, aby dać młynka odpoczynku kierowcy co 15 minut pracy. Tak więc możliwe jest znaczne zmniejszenie negatywnych skutków temperatury na silniku i uniknąć przeciążenia. Jeśli chodzi o korzyści z takich rozwiązań, jest kompaktowy, lekki i łatwość obsługi. Oczywiście, tutaj będzie trudno znaleźć dużą ilość dodatkowych funkcji, ale nie trzeba wykonywać proste operacje. Cóż, teraz bardziej szczegółowo o tym, jak szlifierka jest zaznaczona na drzewie, i jakie są odmiany tego instrumentu.

Rodzaje szlifierek krajowych

Obecnie producenci starają się wymyślić nowych rodzajów takiego narzędzia. Cechy konstrukcyjne są zazwyczaj w różnych ciała roboczego elementów narzędzia i m. P.

Najbardziej popularne są dziś Szlifierka pas (LSM). Są one stosowane do obróbki zgrubnej na powierzchni drewna, tworzyw sztucznych i metalu. Jeżeli bardziej miękka, przetwarzanie zazwyczaj wtórnym, to zaleca się stosowanie vibroshlifovku (SPbU). Prostokątny kształt powierzchni szlifowania można znacznie uprościć przetwarzanie kątowych części obrabianego materiału i zmniejszenia złożoności.

Kolejna odmiana – deltashlifmashinka. Jego kluczową cechą jest trójkątny kształt podeszwy. Dzięki temu przedmiot obrabiany do szlifowania twardych części (wgłębienia, rowki i tym podobne. G).

I ostatni typ – ekscentryczny maszyna. Stosuje się go do ostatecznego polerowania. Zwykle po takim przetworzeniu kęsa ma polerowane wygląd. Osiąga się to poprzez ruchy obrotowo oscylujących w czasie pracy. Narzędzie to nie nadaje się do małych powierzchni złożonej konfiguracji.

Szlifierka, i wszystko o niej

narzędzie pasa pojawił pierwszy. Przeznaczony jest do szorstkiej, wstępnej obróbki. Zwykle stosuje się go w razie potrzeby usunąć grubą warstwę materiału, powiedzmy, strugane płyta. Ale poza tym, LSM i nadaje się do precyzyjnej obróbki elementów i przeciąć linię.

Ciało robocze składa się z kolistej taśmy ściernej, która jest rozciągnięta na obracających się wałków. Zależnie od wielkości ziarna pobranej taśmy określonego materiału warstwy. Ogólnie rzecz biorąc, zasada jest podobna do pracy struga, tylko wysiłku trzeba wywierać znacznie mniej, a praca odbywa się szybciej.

Jeśli potrzebujesz tylko szlifierka taśmowa, następnie zwracać uwagę na prędkość obrotową pasa, jego szerokości i długości. Szerokość bezpośredni wpływ na obszarze leczenia. Często szerokość taśmy modele domowego dochodzi do 100 mm, i jest ograniczone do 50-80 mm. Dla potrzeb gospodarstwa domowego będzie wystarczająco mocy 1, 2 kW. W tym przypadku możliwe jest, aby liczyć od prędkości taśmy równej 150-500 m / min.

Taśma materiału ściernego i użyteczne funkcje

Co dziwne, trzeba również być w stanie wybrać i pas ścierny poprawnie. Na sprzedaż są dwa tego rodzaju. Jeden pas ścierny ma warstwę tlenku glinu, a drugi – cyrkon. Pierwszy rodzaj pozwala na łagodniej obróbki powierzchni, pozostawiając minimum ilości zadrapań. Wstęga ściernym tlenku glinu jest najbardziej przydatna do obróbki drewnianych elementów. Cyrkon taśma również dla ich własnego dobra. Mogą one być stosunkowo szybko, ale z grubsza usunąć grubą warstwę materiału. Jednak trzeba pogodzić się z faktem, że powierzchnia zostanie zarysowana. Taśma ta jest dobra dla części metalowych, jak również do ostrzenia narzędzi.

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, pożądane jest, aby móc stale regulować prędkość pasa. Pozwoli to zmaksymalizować przystosować do pracy z materiałów o różnej twardości.

Ale obecność dodatkowych funkcji wpływa na koszt sprzętu. Na przykład, szlifierka „Interskol SMP-115”, bez dodatkowych funkcji będzie kosztować 2500 rubli, gdy moc silnika 0,3 kW. Podobny elektronarzędzie, ale z płynną regulacją oraz niektórych innych funkcji, to będzie kosztować 3000 – 3500 rubli.

Szlifierka mimośrodowa: Wskazówki dotyczące wyboru

Szlifierki oscylacyjne są podobne w zasadzie działania do trójkątnego Graduate School of Management. Ale trajektoria ruchu w tym przypadku jest nieco inna, i pozwala na drobniejszego mielenia. Wydajność maszyny ekscentryczny nieco większe niż Graduate School of Management.

Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego narzędzia, musisz zrozumieć, że trzeba uruchomić średnica dysku 150 mm. 0,2-0,65 kW mocy do użytku domowego będzie więcej niż wystarczająco. Warto zauważyć, że szlifierka mimośrodowa ma prędkość do 24.000 oscylacji na minutę. Dlatego płynna regulacja w tym przypadku byłoby niezwykle przydatna funkcja. Jeśli masz zamiar pracować w domu, wybrać urządzenie z otworami w dnie, aby usunąć kurz. Funkcja ta będzie bardzo przydatna.

W sprawie wyboru GSOM

Zasada Vibroshlifmashinok działania polega na wykonywaniu ruchów oscylacyjnych z amplitudą zazwyczaj nie więcej niż 5 mm. Na dnie, istnieją specjalne zaciski lub rzep, który pozwala na przypisanie arkusz papieru ściernego. Ziarna zależy od jakości tego ostatniego i obróbki powierzchni drewna. Ziarno jest więcej, tym szybciej można uzyskać pożądany rezultat. Ale w tym przypadku, praca zostanie wykonana grubsza, ponieważ wymagają przetwarzania wtórnego małe ziarna.

Szlifierka wibracyjna „Makita”, na przykład, jest bardzo wysokiej jakości i popularny zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Ta technika jest niezawodna mocowanie materiału ściernego do stopy, co jest bardzo ważne. Jeśli masz zamiar zrobić drobnego mielenia, amplituda drgań powinien być zakres 1,5-3 mm dla obróbki zgrubnej 4-5 mm. Pamiętaj, aby rozważyć to przy zakupie. Praktycznie każdy Szlifierka „Makita” reguluje amplitudę drgań w szerokim zakresie od 1,5 do 5 mm.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wybierania

Zakup musi być zawsze przeprowadzane tej jednostki, ostrożnie i powoli. Na przykład, kupując sprzęt chińskiej, jeden trudno oczekiwać długiego życia. Ale nawet takie narzędzie może być wysokiej jakości. Jednak najlepiej jest, aby dać pierwszeństwo do producentów europejskich. Dlatego przed wyborem szlifierkę i go kupić, spójrz na to, co firma jest producentem.

Na przykład, niemiecka produkcja „Bosch” wirtualnie sobie równych. Tu łączy wysoką jakość budować, precyzję podczas szlifowania, kompetentny ergonomię i więcej. W ogóle, Bosch szlifierka, choć bardzo drogie, ale bardzo wysokiej jakości. Jak pokazuje praktyka, jest to technika od tego producenta problemów mniej prawdopodobne, a jeśli się pojawiają, są rozwiązywane szybko.

wycena krótko

Więc przenieśliśmy się do części zabawy – ceny. Jak wspomniano na początku niniejszego artykułu, kwota zależy od producenta i jednostki funkcjonalnej. Modele AGD zazwyczaj mają wartość 2000 do 5000 rubli. Pierwszym z nich jest prostsze i mniej funkcjonalny, drugi pozwala na wykonanie skomplikowanej pracy z dużą precyzją. Wiele zależy od tego, kto wykonane szlifierką. Cena sprzętu firmy „Bosch” wyższe o 15-20% niż w tym samym „Interskol”. Ale za jakość trzeba zapłacić, to należy rozumieć.

wniosek

Zorientowaliśmy się, jak wybrać szlifierkę do drewna. W pierwszym etapie określa jego typ. Następnie konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do konkretnego producenta. Nawiasem mówiąc, to będzie przydatne do czytania opinii na forach dyskusyjnych, dzięki czemu można uzyskać dużo wolnego przydatnych informacji. Na przykład, naprawa Sander z niektórych producentów może być trudne ze względu na brak części zamiennych, które nie jest bardzo dobra. Gdy już zdecydujesz się na producenta i rodzaju urządzenia, jak również jego właściwości techniczne, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla ceny.