239 Shares 4370 views

Silne argumenty odwiedzić Chorwację

Jeśli nie zostały w Chorwacji, to jest czas, aby rozpocząć planowanie podróży! Jest to kraj, który jest coraz bardziej popularny wśród turystów. Być może są one kontrolowane przez argumentów opisanych poniżej, które na pewno cię przekonać, too.


jest gorąco

To powinno być oczywiste wspomnieć: Chorwacja doskonałą pogodę. Jest to jeden z najbardziej słonecznych miejsc w Europie, które można łatwo potwierdzić prognozę pogody dla Dubrownika. W maju i czerwcu można spodziewać się dwanaście godzin słońca dziennie, aw lipcu i sierpniu – więcej niż godzinę. Jest nawet bardziej słoneczna niż na wyspie Korfu!

W Chorwacji jest łatwo dostępny

Nie masz powodu do rezygnacji wakacje w Chorwacji, ponieważ jest bardzo łatwy w pilotażu! Na przykład w niektórych wysp greckich, aby przez długi czas, to samo odnosi się do Wysp Kanaryjskich. Split, Dubrownik i Pula znajdują się znacznie bliżej. Kilka godzin lotu – i są już na miejscu.

W przystępnych cenach kraju

Chorwacja jest członkiem Unii Europejskiej od 2013 roku, jednak nadal istnieje lokalna waluta – Kuna. Ceny są bardzo przystępne dla turystów, nawet w najbardziej popularnych miejscach nie przepłacać. Kolacja dla dwóch osób w dobrej restauracji w Splicie kosztuje czterdzieści dolarów, i to łącznie z kosztami wina! Jest to łatwe do znalezienia i tanie hotele lub apartamenty.

Można poczuć atmosferę serialu „Game of Thrones”

Być może rosnąca popularność Chorwacji ze względu na fakt, że tam rozstrzelano wielu scen z serii „Gra o tron”. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na Dubrownik. mury miejskie i fortyfikacje zostały podjęte jako stolica Westeros. Inne atrakcje tego kraju jest również aktywnie wykorzystywane przez twórców serii, więc można szukać podobieństwa podczas podróży.

Czekasz na najbardziej spektakularnych rzymskich ruin

Pozostałości pałacu Dioklecjana w Splicie znajduje się w samym centrum miasta. Wśród starożytnych świątyń, kolumn, ścian i podziemnych korytarzy można znaleźć restauracje, bary i sklepy. Można nawet pobyt w centrum wpisanego na listę UNESCO zabytków! Pamiętaj, aby odwiedzić restaurację Uje, który znajduje się na terenie starożytnego pałacu.

będzie można zobaczyć jeden z najlepszych rzymskich amfiteatrów

W portowym mieście Pula jest rzymski amfiteatr, zbudowany w pierwszym wieku naszej ery. Przeżył dobrze. Idź do miasta podczas corocznego festiwalu, który odbywa się w lipcu. Pokazy odbywają się bezpośrednio w ruinach! Można również odwiedzić jeden z koncertów muzycznych. Pula jest w pobliżu parku narodowego Brizhuni, jest również godne waszej uwagi.

będzie można zobaczyć wspaniałe plaże

Tylko nie oczekuj leżeć na piasku. Chorwacja charakteryzuje malowniczych żwirowych plaż i krystalicznie czystej wody piękny. Jest uważana za najlepszą plaża Zlatni Rat, jest obecny w każdej broszurze turystycznej, więc nie zdziw się przez tłum turystów. Można wyszukiwać i ukryte perełki z innych podróżnych, na przykład wizyta na plaży Nugal.

Czekasz na niezwykłych parków narodowych

Na terytorium państwa jest osiem parków narodowych, w tym ochroną UNESCO Plitwickie Jeziora Park Krka. Są to unikalne miejsca przyrody, gdzie można się spodziewać wspaniałych jezior i wodospadów.

Można korzystać z plaży życia i podróży przez góry w tym samym czasie

Łańcuch górski Biokovo zawiera drugi najwyższy szczyt w Chorwacji i znajduje się w niewielkiej odległości od morza. Można wstać wcześnie i iść do wąskiej ścieżce prowadzącej od wybrzeża aż po szczyty gór. Po drodze można podziwiać dzikie kwiaty i motyle, cieszyć się słodki zapach sosnowych igieł, ale także widać głazów wapiennych. Wykończenie aktywnie spędzony dzień będą pływać w morzu i zasłużony lodów, która nie jest gorsza niż we Włoszech.

Stolica Chorwacji – raj dla miłośników kawy

Położony z dala od wybrzeża i wyspy zalane słońcem Zagrzeb posiada własną atmosferę. Przeglądaj średniowiecznej dzielnicy stolicy, przyjrzeć zabytków, a następnie dotknąć kultury kawy miasta. Zagrzeb zatłoczone piękną kawiarnię. Miejscowi są bardzo poważne o procesie konsumpcji kawy. Ponadto, stolicy Chorwacji, jest jednym z najlepszych na świecie muzeów sztuki nowoczesnej.

Zagrzeb jest jednym z najbardziej niezwykłych muzeów na świecie

W Zagrzebiu, muzeum rozbitych związków. Przedstawia przedmioty codziennego użytku, z których każdy towarzyszy historii, z których jest pokazany w których stosunek przedmiotu jest pęknięcie. To muzeum poświęcona jest miłości, bólu, dramatu, ironii, humoru, pojednanie – wszystko związane z pożegnań. Był tak popularny, że podobna wystawa została otwarta w ubiegłym roku w Los Angeles.

Będziesz zapoznania się ze wspaniałym źródłem marmuru

Na wyspie Brac jest nie tylko fotogeniczna plaża Zlatni Rat, ale również źródłem doskonałego białego marmuru, z którego nie tylko zbudował pałac Dioklecjana, ale Biały Dom w Waszyngtonie. Idź na wyspę i pospacerować przez atmosferycznych opuszczonych wsiach.

Czekasz na ciekawe letnich festiwali

W Chorwacji można cieszyć się kultury na wolnym powietrzu, bo w lecie istnieje wiele ciekawych festiwali. Na przykład, Letni Festiwal w Dubrowniku, który trwa od połowy lipca do połowy sierpnia i przyciąga wielu światowej sławy gwiazdy. W małej miejscowości Motovun, znajduje się w górach w Istrii, festiwal filmowy, którego działania są prowadzone w samym środku średniowiecznych murów. Istnieje również wiele festiwali poświęconych muzyce współczesnej. Wystarczy wybrać to, co chcesz, i jest gwarantowane, aby móc spędzić czas dobrze.

W Chorwacji wiele miast z bogatego życia nocnego

Miasto Hvar i Rab – najlepsze opcje dla tych, którzy lubią się bawić i nocne rozrywki. Nie znajdziesz kluby z muzyką dla wszystkich gustów i uzyskać żywe wrażenie.

W kraju nie nauczył przez turystów rogach

Chorwacja nie jest jeszcze zbyt popularne, więc niektóre rogi są praktycznie nieznane dla cudzoziemców. Można iść na wschód, aby poznać mało znany region Slawonii. Nie znajdziesz wyśmienite dania kuchni lokalnej oraz doskonałe wina chorwackiego. Odwiedzić Park Narodowy Kopacki Rit, gdzie imponująca różnorodność dzikiej przyrody i ptaków, i można odwiedzić w mieście Vukovar, który znajduje się na Dunaju. W tej podróży będzie badać bogatą historię regionu.

W Chorwacji wiele wspaniałych miast

Przede wszystkim warto wspomnieć Zadar w Północnej Dalmacji. Miasto oferuje malownicze zabytkowe centrum, kilka kościołów w stylu romańskim i niezwykły narząd morze, z którego wyodrębnione muzyki fali. Odwiedź i Varazdin – miasto, słynnej barokowej architektury i festiwal muzyczny w tym samym stylu.

Jest to miejsce narodzin Marko Polo

Przynajmniej tak twierdzą biura podróży Korcula. W każdym razie, Korcula, w każdym przypadku trzeba odwiedzić. Jest to ciekawe średniowieczne miasto z doskonałego wina i tradycyjnych spektakli tanecznych z mieczami.

Oto jeden z najlepszych regionów

Od Istria przynieść wysokiej jakości oliwy z oliwek, trufle, tu zrobić wspaniałe wina. Spróbuj makaronu, przygotowane ręcznie, dzikie szparagi.

będzie można zobaczyć delfiny

Jeśli zwrócić uwagę, na zachodnim wybrzeżu Istrii, można zobaczyć delfiny.

Oto niesamowita historia

W Chorwacji, niedawno była wojna, a można spotkać się z tragiczną historią. Na przykład w Dubrowniku został poświęcony wydarzeniach ostatniego pomnika.

Dubrownik – jedno z najlepszych miast na świecie

Istnieje wiele turystów w okresie letnim, ale to mnie nie dziwi. Wstać wcześnie, aby pospacerować po zabytkowym centrum miasta, usiąść w restauracji i po prostu wędrować wąskimi uliczkami miasta.

Nie jest tajemnicą, plaża

Plaża Stiniva na wyspie Vis jest całkowicie ukryte przed wzrokiem ciekawskich. To jest miejsce dla czarnego charakteru z filmu James Bond. Nic dziwnego, że obszar ten został uznany za jednego z najlepszych w Europie.

Zobaczysz futurystyczny pomnik

W Podgariche jest pomnik rewolucji, która zaskakująco przypomina statek kosmiczny z „Gwiezdnych Wojen”.

Jest to unikalne miejsce historyczne

Na wyspie Krk oferuje piękne plaże, Grodzisko i ciche klasztory atmosferycznym.

Będziesz pływać wśród wraków statków

Nie daleko od portu znajduje wraki Yablanach statków z okresu II wojny światowej. Można nurkować z rurką i podziwiam je.