470 Shares 2112 views

Atrakcje w Almaty – zdjęcia, ceny i recenzje

Pomimo faktu, że Almaty (w czasach sowieckich – Alma-Ata) prawie dwie dekady temu utracił status oficjalnej stolicy Kazachstanu, to wciąż największe i ciekawych miast w kraju. W związku z tym, dziś Almaty mocno przebijał tytułowej południowej stolicy Kazachstanu. Proponujemy wybrać się na krótki spacer po miejscach pamięci tego wspaniałego miasta, położony u podnóża gór Ałatau Zailijski.


Almaty: Tło historyczne

To miasto znajduje się w południowo-wschodniej części Republiki Kazachstanu i ma długą historię. Tak więc, według badań przeprowadzonych przez naukowców, pierwsi ludzie tutaj były ponad dwa tysiące lat temu. Później na terenie nowoczesnego regionu Almaty kilku miastach powstały, z których jeden nosił nazwę Almaty. To od niego, a później dał nazwę na południowej stolicy Kazachstanu. Niedaleko miasta przeszedł Wielki Jedwabny Szlak, łączący Europę z Chinami. W tych dniach, lokalne miasto rozkwitło. W XIII wieku był w Almaty spadku, podobnie jak wiele innych miast w różnych krajach w związku z inwazją Czyngis-chana. Nowe życie w przyszłej stolicy Kazachstanu tchnął żołnierzy Imperium Rosyjskiego, założył wojskowy fort w połowie XIV wieku. Miasto stało się bardzo szybko rozwijać, głównie z powodu wielu imigrantów z Rosji. Jako rejon, który otrzymał nazwę wiernych. 10 lat po przybyciu władzy radzieckiej w mieście Kazachstanu z kilku zmiany z powrotem starą nazwę. Następnie Alma-Ata stał się stolicą Kazachstanu SSR. Miasto pozostały kapitał i po uzyskaniu niepodległości w 1991 roku. Jednocześnie postanowiono przemianować go w Ałmaty. Jego status oficjalnej stolicy stracił w 1997 roku.

Dziś Almaty – największym ośrodkiem gospodarczym, finansowym i kulturalnym Kazachstanie. Jest domem dla ponad dwóch milionów ludzi. Szczególnie godne uwagi atrakcje i Almaty oraz Almaty region. Oferujemy poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat interesujących miejsc do odwiedzenia południowej stolicy Kazachstanu.

Almaty, Kazachstan: atrakcje

Wielu obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do Republiki Kazachstanu i Ałmaty w szczególności zwrócić uwagę na ogromne bogactwo naturalne tego kraju. Po tym wszystkim, nie jest też wysoki malownicze góry i wspaniały kanion, rzek i jezior. Ponadto, szczególną uwagę należy zabytków historycznych i architektonicznych, Almaty i regionu Almaty. Należą do nich lodowisko Medeo Kok-Tobe wzgórza z pięknym widokiem na całą południową kapitałowych, parków, fontann, pomników, muzeów i innych obiektów miejskich. Tak więc, jeśli chcesz być w rękach mapie Almaty z interesujących miejsc, można zobaczyć ciekawe miejsca, które są nie tylko koncentruje się w centralnej części miasta, ale są rozproszone w różnych częściach. Tak, proponujemy zapoznanie się z głównych miejsc, zwiedzanie, które będą interesujące dla turystów.

Kok-Tobe

Z reguły mieszkańcy Ałmaty atrakcji dla swoich gości zaczyna pokazywać go do Kok-Tobe. Ta nazwa jest wzgórze, którego wysokość wynosi 1130 metrów i znajduje się na terenie parku. Należy zauważyć, że Kok-Tobe to nie tylko góry, ale także miejscem republikańskiego znaczenia, ponieważ nie ma trehsotmetrovoy wieża, który można zobaczyć na wszystkich zdjęć panoramicznych Ałmaty. Dostać się do Kok-Tube mogą być albo specjalnym busem lub kolejką linową. Zwykle turyści preferują drugą opcję, jak na drodze z kolejki linowej kabina oferuje spektakularne widoki na kilku obszarach miasta. W przypadku podróży kolejką linową będzie musiał zapłacić 2000 tenge w obu końcach, a autobus – 500 tenge. Dodatkowo można wziąć stopę i wspina się na wzgórze, ale niewielu odważy się nim. Kok-Tube, można spacerować przez mały park, aby zobaczyć wspaniałą panoramę mieszkańców Almaty oglądać mini-zoo, kupić pamiątki, zjeść obiad w tradycyjnej restauracji, a także być fotografowane pod pomnikiem Beatlesów. Tak więc, jeśli są studia i patrząc zabytków Almaty, niektóre z nich, aby odwiedzić w pierwszej kolejności zalecamy, aby dać pierwszeństwo do Kok-Tobe.

Pałac Republiki

Atrakcje w Almaty koniecznie zawierać Pałacu Rzeczypospolitej. Znajduje się na skrzyżowaniu Dostyk i Abay. Ta struktura architektoniczna jest dumą miasta w ciągu ostatnich kilku dekad. To odbywa się wiele koncertów, zarówno lokalnych jak i zagranicznych artystów, różnych uroczystości, i tak dalej. D. W czasie, Pałac Republiki Architects (wtedy nazywany Pałac Kultury) otrzymał Nagrodę Państwową ZSRR.

Park nazwany po 28 Panfilov gwardzistów

Wiele atrakcji Almaty są nierozerwalnie związane z historycznymi wydarzeniami Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Należą parku 28 Panfilov gwardzistów, usytuowanym w dzielnicy Medeu. W parku jest rozłożona na rozległym obszarze 18 hektarów. Został założony w XIX wieku i nosił różne nazwy. Współczesna samym parku jego nazwisko było na cześć 28 żołnierzy, którzy popełnili ten wyczyn obrony Moskwie podczas II wojny światowej. W parku jest bardzo zielony i zadbany. Ponadto, wiadomo, a liczba budynków, takich jak Memoriał Chwały, Katedra Wniebowstąpienia, Muzeum Instrumentów Ludowych.

Katedra Wniebowstąpienia

Atrakcje w Almaty, zdjęcia, które można zobaczyć w różnych przewodnikach i na pocztówkach, zawsze obejmuje Katedrę i Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Jest on położony w Parku 28 Panfilov gwardzistów. Ta konstrukcja drewniana, wzniesiona na początku ubiegłego wieku, jest naprawdę wyjątkowa. Tak, katedra była jednym z nielicznych budynków w Almaty, który wytrzymał katastrofalne trzęsienie ziemi dziesięć-tu w 1911 roku. Po przybyciu władzy radzieckiej w katedrze Kazachstanie już do kultu, a lokalna historia muzeum mieściło się w budynku. Rosyjski Kościół Prawosławny, Kościół powrócił dopiero w 1995 roku. Obecnie istnieją usługi regularne, a wielu turystów przyjeżdża tutaj, aby podziwiać piękno tej wspaniałej konstrukcji.

Pomnik Chwały

Obiekt ten znajduje się również w parku 28 Panfilov gwardzistów. Został zbudowany w 1975 roku na cześć trzydziestą rocznicę wielkiego zwycięstwa. Wtedy nie było oświetlone, a Eternal Flame.

Najbardziej popularne atrakcje dla turystów Almaty: Medeo lodowisko

Ten kompleks sportowy znajduje się w tej samej okolicy Almaty i Medeo lodowisko jest najwyższa na świecie. Leży na wysokości półtora tysiąca metrów nad poziomem morza. Medeo lodowisko jest znany ze swojego dziewiczego lodu, gdzie 126 rekordy świata zostały ustawione. Został zbudowany w 1972 roku. Dzięki niezależności Kazachstanu, na terenie lodowiska Medeo zaczął się odbyć, który później stał się bardzo znany międzynarodowy festiwal muzyczny „Asia Daysi” lub „Voice of Asia”. W 2009 roku kompleks sportowy przeprowadzono rekonstrukcję na dużą skalę, a on ponownie otworzył swoje podwoje nie tylko dla sportowców, ale także dla mieszkańców i gości Almaty. Nawiasem mówiąc, w zimie kilka tysięcy przyjście tutaj codziennie chcąc jeździć. Koszt wejścia do Medeo wart 1800 tenge. Jeśli masz z nim żadnych łyżew, można je wypożyczyć za dodatkową opłatą.

niezależność zabytek

Jeżeli wszystkie powyższe atrakcje Almaty pojawiła się w czasach Związku Radzieckiego, Pomnik Niepodległości, wznoszący się na centralnym placu miasta – jest to hołd dla nowego kamień milowy w historii tego kraju. Jest to zakład na szeroką skalę, który odzwierciedla całą historię tworzenia się państwowości kazachskiej. W jej centrum znajduje się wysoki słup na szczycie której znajduje się figura „Golden Warrior”.

fontanny

W okresie letnim na terenie Ałmaty można zobaczyć ogromną liczbę fontanny roboczych o różnych kształtach i rozmiarach. W sumie miasto ma 120 takich obiektów. Pierwszy z nich pojawił się w Ałmaty w 1948 roku. Każdego roku w dniu 25 maja, miasta gospodarze Fountain dnia, gdy o godzinie dziewiątej w całej metropolii zaczynają fontanny pracy. Ciesz bryzgami wody i piękno tych struktur może wynosić od 25 maja do 15 września.