634 Shares 5748 views

Katarzyna Imieniny: historia, tradycja i trochę wróżenie

imię mężczyzny – jest jej integralną częścią. Wielki poeta, wychowany rosyjską ziemię, zapytał: „Co to jest nazwa?” Odpowiadamy: wakacje. Jak wiadomo, większość ludzi ma patronów. Definiuje ona im tylko nazwę. I każdy święty ma dzień pamięci, dzień szacunkiem – urodziny. Dzisiaj mówimy o tym wypoczynku, który jest czczony w wielu krajach na całym świecie – to nazwa dzień Catherine.


Jaki rodzaj świętego chowając się za tą nazwą, co to znaczy?

Odkąd starożytnego greckiego imienia Ekaterina oznaczało czystość i czystość. Pochodzi od greckiego „Katharios”. Ale patronat do tego świętego imienia mieszkał w Aleksandrii. Nazwa Katarzyna prawosławny dzień – dzień czci św Katarzyny Aleksandryjskiej. Według legendy, to Saint był prawdziwy przykład czystości i czystości. Pomimo bogactwa, szlachetności i żywym umyśle, ona pozostała niewinna: jeden dzień miała sen, w którym była żoną samemu Chrystusowi. Następnego ranka okazała się pierścień, który dał boski męża we śnie na palcu.

Święty Ekaterina Aleksandriyskaya w życiu pomógł wielu chrześcijan. Według legendy uratowała ofierze podczas pogańskich rytuałów wyznawców chrześcijaństwa. Raz on przekształcony przekonania filozofów, który wysłał cesarza, zachęcany przez nią. Wśród naukowców była żoną cesarza. Wszystkie z nich zostały wykonane za zdradę.

Za to wszystko cesarz Katarzyna skazany na śmierć za kierownicą. Ale kiedy święty udał się do pistoletu, cios z nieba połamał go na kawałki. Cesarz nie jest jeszcze boi. Tak więc, jeśli okazało się dla ich wiary w Trójcy i nieprzestrzegania namiętności wielkiego męczennika został ścięty w 305.

Od czasów starożytnych, nazwa dzień w kalendarzu Katarzyny obchodzony 7 i 17 grudnia – zgodnie z zasadami Kościoła prawosławnego. A 2 i 13 lutego, 9, 22 i 24 marca; 5 i 28 kwietnia; 25 listopada – zgodnie z zasadami katolickiej.

Katarzyna Nazwa dzień – to nie tylko dzień czci świętych męczenników, a jeden z Dziewicy z tą nazwą. Jest to również popularne tradycyjne obrzędy związane z tym dniem. Na przykład, kobiety w Rosji spekulował w nocy z 7 grudnia. Jednym z ulubionych rodzajów wróżenia był następujący: w „Katherine” oskubane gałązkę wiśni i umieścić go w wodzie na noc. Jeśli kwitnie – oznacza, że będzie ona poślubić w przyszłym roku. Innym popularnym sposobem wróżenia – na chleb. Po obiedzie, pokojówka zostawiła kawałek chleba i umieścić go pod poduszką, że ograniczenie przyszedł we śnie „załamują chleb.” Wierzono, że miała sen dzielić chleb – o rękę.

Również na imprezie Katarzyna otwartego sankach – to był pierwszy dzień świąt. Młodzież nadaje zabawa, dałem sobie prezenty i pobiegł wyścigi na śniegu. Święto zwane "Catherine-sannitsa". Aby ten dzień sanki malowane i inaczej urządzony, nowy – do uruchomienia w starym – naprawione.

07 grudnia urodziny Katarzyna obchodzone przez wielu celebrytów. Nazwa ta od dawna nazywane dziewcząt w najbardziej zróżnicowanych grup ludności: od królowych do chłopów. Na całym świecie jest to pseudonim nabyte wielka sława: Catherine, Catherine, i inne – wszystko pochodzi od „Katharios”.