883 Shares 4341 views

Międzynarodowy Dzień kawy (17 kwietnia). Coffee Day w Rosji

Kto nie lubi kawy? Ten orzeźwiający, pyszny napój pomaga pozbyć się snu i rezygnuje. Istnieje wiele odmian i sposobów, aby gotować, ale wciąż jest święto, poświęcone wyłącznie do niego.

Tak, tam naprawdę jest dzień kawy, więc jeśli kochasz uwodzicielski aromat, dołącz oznakowanie święto numer. Jest godne uwagi, ale należy pamiętać, to może być dość często. Każdego ranka zrobić filiżankę napoju z bitą śmietaną, przygotowaliśmy małą uroczystość. Coffee Day obchodzony jest w różny sposób, spójrzmy na tradycji różnych krajów.

Międzynarodowy Dzień Kawy

Jest to dzień, który jednoczy wszystkich fanów napoju na całym świecie. Jednocześnie wokół terminem posiedzenia stale kwestionuje toku. Ktoś mówi, że 17 kwietnia druga – w dniu 29 września. Ponadto, istnieje kilkadziesiąt opinii, z których każdy ma prawo do życia. Coffee Day obchodzony jest w wielu krajach, nie tylko w tym, że jest uprawiana i wywożone. Okazuje się, że aromatyzowana pić więcej niż miłość w krajach odbiorców. Świętuj dość osobliwa: festiwale, sprzedaży i promocji, a także degustacje kawiarniach w mieście.

Ale nadal, gdy istnieje międzynarodowy dzień od kawy? Nie istnieje jeden dzień, więc nie można wiążąc się do konkretnych dat, dziś zorganizować imprezę kawy.

Historia święta

Jak zwykle świętować czerwone daty? Obfitość śmieciowego jedzenia i napojów, taniec – wszystko znajome i znajome. A jeśli goście, zrobić pyszny napój, służyć stół z owoców i słodyczy, masz zupełnie inny format, ale to święto będzie jeszcze gorzej. Coffee Day – to świetny pretekst do zbierania gości.

święto ma korzenie w przeszłości, do czasów, kiedy zbierane z plantacji kawy. To wtedy odbyło festiwale i targi, gdzie słynny baristów zainscenizowane show, który oferuje widok na umiejętności przyrządzania napojów. Od odmian i sposobów, aby ugotować dużo, ludzie są zainteresowani, aby dojść do pojawienia się co roku.

Coffee Day w Rosji

Nie jest to święto, można powiedzieć. Ale jest takie święto. Dziś w stolicach wspaniałych uroczystości odbywają się w tym dniu. Jest to częściowo spowodowane propagandzie anty-alkoholu. Ale najważniejsze – jest to tradycja, ponieważ najbardziej znanego miłośnika kawy – Piotra I, który mieszkał w Petersburgu. Moskwa odbył się pierwszy tego dnia w 2003 roku, i to było planowane, aby święto kawy w Brazylii, w maju. Teraz przeszedł na wiosnę, w tym samym czasie ludzie czekają na kolorowe procesje, targi, koncerty. A najciekawsze – to, oczywiście, wina.

Petersburg postanowił odtworzyć scenariusza trochę i obchodzi dzień kawy w sierpniu. Całe miasto jest w tym dniu wypełnionym inspirujące aromat. Ulica oferuje dużą liczbę namiotów, które walczą zaoferować spróbować różnych odmian smacznego napoju. dzień kawa w Rosji nigdy się nie kończy, ponieważ jest tu w mieście nad rzeką Newą, prowadzi tylko muzeum kawy. lekcje mistrzowskie i występy Barista, degustacja różnych tu stale utrzymywane kaw.

Na wschodzie, spędzić bardzo miłe Ceremonia herbaty, echa, które znajdują odzwierciedlenie w naszym kraju. Jest przyjmowany jednocześnie uczcić dzień kawę i herbatę, tak, że każdy może cieszyć się napić.

Począwszy od 25 stycznia obchodzić Narodowego Dnia irlandzkiej kawy. W przeciwieństwie do wszystkich innych, to obchodzone jest przez cały tydzień. Ten specjalny, gruby i pyszne drink z whisky i śmietany są bardzo lubiący naszym kraju. I po raz pierwszy Dei, jest on najlepiej nadaje się po Nowym Roku.

Obchody we Włoszech

Kto lepiej zorientowani w kawie, niż Włochów? Wybrali datę jego własny – w dniu 17 kwietnia. Coffee Day obchodzony jest na wielką skalę, a nawet każda kawiarnia ma prawo do udziału w Festiwalu. Aby to zrobić, należy uzyskać zgodę od Narodowego Instytutu włoskiego espresso. Na ulicach w tych dniach, można zobaczyć wiele jasnych namiotów, gdzie będzie oferowane filiżankę napoju smaczne ciasteczka i kawę. Ponadto eksperci opowiadają historię uprawy i prażenia ziaren, a także tajniki przygotowywania napoju. Każdy, kto chce rozpowszechniać kolorowe broszury zwojami, wskazówki dotyczące wyboru i prawidłowego przygotowania kawy. Od sześciu lat jest obchodzony międzynarodowy dzień kawy na 17 kwietnia. Ten dzień jest kochany przez lokalnych mieszkańców i turystów do kraju ze swoich kolorowych parad i aromatyczny smak.

Włochy bez pizzy, makaronów i kawy jako czegoś nie widać, więc należy wziąć pod uwagę porę roku, jeśli zdecydujesz się odwiedzić ten kraj. Vibrant festiwale będziesz pamiętać przez długi czas. Międzynarodowy Dzień kawy, 17 kwietnia – tym razem szczególną gościnność, kiedy miasto jest wypełnione urzeka magia, aromat. Na każdej ulicy można znaleźć mini-kawiarnia z pewnego rodzaju napoju.

Skąd pochodzę kawy

Obchodzi kawa cała planeta, i który kraj dał nam tego wspaniałego napoju? Ta Afryki Subsaharyjskiej, który jest najmniej zwraca uwagę na obchody kawy, ale to jest miejsce, gdzie ziarna kawy zostały przewiezione do Brazylii, Włoch i wielu innych częściach świata. Nawiasem mówiąc, napój jest ceniona nie tylko za jej smakiem, jak zdolność do stymulacji, pobudzenia układu nerwowego. Ta właściwość jest używana więcej tubylców afrykańskich.

korzyści napój

Pobudza wytwarzanie serotoniny, hormonu, który jest dobry nastrój. Pomaga to szybko obudzić się rano i przezwyciężyć depresję. Jednakże, dawka nie powinna przekraczać dwóch kubków dziennie. Jest jeszcze inna zasada: filiżanka kawy, pijany po obiedzie, co znacznie zwiększa wydajność, ale zużywa pić na pusty żołądek, można jedynie zmniejszyć. Kawa nie są witaminy, a ponadto ma właściwość, aby zmniejszyć ból głowy. Ale 4-5 kubki ponownie, aby przywrócić go z nawiązką, ponieważ statki są znacznie zwężone.

szkoda

Kofeina jest dobre tylko w małych ilościach. Jakiekolwiek zwiększenie dawki może spowodować, kołatanie serca, nadciśnienie tętnicze i zwężenie naczyń. Nadmiar kofeiny przeciążyć układ nerwowy, powodując depresję i zaburzenia funkcji uśpienia. Ponadto substancja ta ma silne działanie moczopędne. Kiedy choroba nerek napój nadużycie jest niebezpieczne. Po każdej filiżance kawy pić przynajmniej szklankę wody. Inną właściwością kofeiny jest to, że stymuluje aktywność jelit. Częste stosowanie dużych ilości napoju prowadzi do niestrawności i zaburzenia wchłaniania składników odżywczych.

podsumować

Każdy kraj, każde miasto, a nawet wybrać kawę dziennie i oznaczyć je zgodnie z własnymi zasadami i tradycjami. Możemy dołączyć większość lub, aby wybrać dzień, zebrać znajomych i mieć imprezę. Jest to doskonała alternatywa dla napojów alkoholowych. Smaczne, mocne, aromatyczna kawa animuje miłą rozmowę i daje dobre samopoczucie. Ponadto, jest to bardzo przydatne w umiarkowanych ilościach.