773 Shares 3918 views

Dzień górnika: scenariusz wakacje

W czasach sowieckich, został zatwierdzony przez profesjonalnego święto, które dziś każdy wie – Dzień Górnika. Teraz, kiedy Związek Radziecki już nie istnieje, to nadal świętować w ostatnim w niedzielę sierpnia w krajach takich jak Kazachstan, Ukraina i oczywiście Rosji.

Historia wakacje

W 1935 roku, w nocy z 30 sierpnia na 31 liczba A. Stachanow, pracownik kopalni, ustawić rekord wszech czasów. Górnik może produkować 102 ton węgla, podczas gdy norma wynosi siedem ton. Z tego zaczęła ruch o nazwie „Stakhanovite”.

Tylko 12 lat później, w 1947 roku, A. i D. Zasyadko Onik (ministrowie przemysłu węglowego) złożyła wniosek o zatwierdzenie nowego święta. Po raz pierwszy obchody Dnia Górnika odbyła się w 1948 roku, w dniu 29 sierpnia.

Od tego czasu Dzień Górnika jest obchodzony co roku. Pracownicy przemysłu węglowego pogratulować nie tylko krewnych, ale także urzędników. W wielu miastach obchody Dnia Górnika to wielkie wydarzenie. W centralnych koncertów kwadratowych, na niebie fajerwerki noc flash. Świętować ten dzień, wszystko na różne sposoby, ale chcielibyśmy zaoferować alternatywną imprezę, które mogą mieć miejsce w szkole. Po tym wszystkim, dzieci muszą również dowiedzieć się więcej o tym trudnym zawodzie.

Początek wakacji

Żadna ze stron nie jest kompletna bez góry. Mogą być ubrany w klasycznych garniturach, i może zawierać dowolne znaki tematycznych. mówimy w tym artykule na temat sposobu, aby uczcić Dzień Górnika. Scenariusz, który oferujemy, sugeruje obecność dwóch czołowych Uholka (V) i Spark (O).

Na początku ramki jest głos, który odczytuje każdy uroczysty wiersz, gratuluję wszystkich górników na ich profesjonalnej wakacje. Następnie na scenie prowadzący.

Y: Cieszę się spotkać was! Zapoznajmy – każdy nazywa mnie gejów żar!

O: Witam! A ja – Spark. Węglem, jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. Kiedy jesteśmy razem, to możemy doprowadzić do każdego domu komfort i ciepło.

W: Wy wszyscy, oczywiście, wiesz, że dzisiaj jest święto – Dzień Górnika. Dlatego ten ciepły letni dzień, chcemy zadedykować tę odważnych ludzi!

A: Zastanawiam się, czy faceci wiedzą, jakie cechy powinny być w naturze człowieka, tak że stał się prawdziwym profesjonalistą, kopalnia pracowników?

Dzieci muszą wymienić te cechy. W celu dalszego okazji Dnia Minera, scenariusz zakłada, że wiodący wyjście na scenę tych, którzy dają poprawnych odpowiedzi. Na przykład – silny, odważny, dobry, uczciwy, pracowity, odpowiedzialny, itd.

konkurs tańca

I: Teraz scena jest warta nasza przyszłość nadziei i wsparcia naszego kraju.

A: Ale najważniejsze, prawdziwym człowiekiem, górnik musi być niezawodny i wierny przyjaciel. To, co staramy się uczyć dzisiaj przy okazji Dnia Minera. Nasz program jest przeznaczony do zdarzenia dwóch zespołów. Dlatego partycji, wybierz kapitanowie i wymyślić nazwy.

Zrobić: Nasz kraj potrzebuje silnej i zdrowej młodzieży. Jesteśmy tu po to wszystko? Najważniejsze – aby żyć zdrowego stylu życia, nie palić lub nadużywanie alkoholu. Nasi przodkowie wiedzieli, jak prowadzić zdrowy tryb życia, spróbujmy dowiedzieć się od nich?

A: Co sądzisz, dlaczego starożytni ludzie mieli bardzo dobry stan zdrowia? Są one stale w ruchu, i dużo. Po tym wszystkim, każdy z was wie wyrażenie – „Motion – życie”?

K: To jest to! Dlatego wszyscy jesteśmy zamierza aktywnie poruszać się do muzyki w nowoczesnym rytmie. Poza doskonałym zdrowiu, to daje nam wiele pozytywnych emocji!

Następnie można przeprowadzić żadnej konkurencji, opartą na tańcu.

Konkurencja strongman

Bez względu na to, jak wiele dzieci przyszło z okazji Dnia Minera, skrypt urlop powinien zawierać jak najwięcej jak to możliwe konkursy zabawy, które w tym przypadku zostaną skierowane właśnie na fakt, że dzieci umiłował zdrowego stylu życia.

A: No cóż, skoro zdecydowaliśmy dzisiaj odnieść się do historii i mówić o zdrowy tryb życia, musimy wybrać najsilniejsze i najbardziej odważnych facetów.

sportowcy konkursowe można przeprowadzić na różne sposoby. Każdy zespół może wybrać jednego przedstawiciela, który będzie konkurować w Armwrestlingu, przeciąganie liny , itp Można zorganizować konkurs na wyeliminowanie wszystkich członków zespołu. Ty decydujesz.

sztafety górnika

Y: Wszyscy górnicy docenić ducha zespołu! Musimy nauczyć się ufać jego przyjaciół i towarzyszy. Więc teraz będziemy mieć ze sobą pałeczkę.

Pałeczka może nosić jeden, ale jest to możliwe i więcej. Opcje zależy tylko od Twojej wyobraźni. można trzymać go w kilku etapach. Na pierwszej partii górnika noszenie maski proberetsya przez tunel, drugi – doprygat na krześle w torbie i siedząc na nim, krzyknąć „Change over”, a następnie powrót w ten sam sposób i przekazuje pałeczkę innej osobie. Można po prostu biec od początku do końca iz powrotem w masce gazowej. Możesz podzielić się z zespołem w Trójcy – obaj będą musieli dotrzeć do mety iz powrotem do trzeciej na ręce i przekazać pałeczkę następnej trójki.

śpiewać razem

Oczywiście, jest to profesjonalny święto poważnych mężczyzn – Dzień Górnika. skrypt zdarzenia musi być napisany tak, że dzieci są przepojone duchem odwagi i niebezpieczeństw związanych z zawodem. Jednak nie jest kompletna bez święto pieśni.

Każdy zespół otrzymuje teksty, które będzie ona wykonywać w karaoke. Można zapytać publiczność do wspólnego śpiewania z uczestnikami. Piosenki tematyczne muszą być zgodne z duchem święta. Na przykład, jedna drużyna niech śpiewają piosenkę ludową „rozprząć, chłopcy konie”, a drugi – „Katyusha”.

Następnie można zakończyć wakacje, ale można uzupełnić go o innych konkursach zabawy, wspólnej uczty lub dyskotece.