800 Shares 1093 views

Świąteczne szopki: szablony, rysunki, scenariusze

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa – jest jednym z najważniejszych festiwali religii chrześcijańskiej, on obchodzony przez chrześcijan na całym świecie. Z obchodów Narodzenia Chrystusa związanego z wielu różnych tradycji, a należą do nich szopki bożonarodzeniowe.


Historia szopek w Europie

W 1223 St. Frantsisk Assizsky stworzył pierwszą kompozycję Bożego Narodzenia. Tak, włożył ludzi i zwierząt w jaskini, a tam grali sceny z Narodzenia. Widzowie podobał się spektakl, i zdecydowali, że musi być powtarzane co roku. Świąteczne szopki pierwotnie dał występy tylko w świątyniach, ale z biegiem czasu były one na placach i rynkach miast. Na tworzeniu i realizacji den i jego bohaterów najlepiej rzeźbiarzy i artystów, a także scenariusze do jamy utworzonej przez poetów i muzyków.

Prawdziwe uznanie udało im się w XVI wieku naszej ery. To właśnie wtedy w Europie rozwija się Teatr Lalek-den. Ten teatr był mały pudełko wykonane z drewna lub tektury. Składał się z dwóch pięter, na najwyższym piętrze z pudełka było zwykle dla przekonań religijnych, dedykowane do narodzin Chrystusa, a rozgrywa się codzienny Christmas sceny na parterze.

Historia szopek w Rosji

Na terytorium Imperium Rosyjskie szopki świąteczne pojawiły się pod koniec XVI wieku. Rozkwit rosyjskiej den staje XVIII wieku. Wtedy zwykle teatr w Rosji nie była sama w sobie, dlatego był popularny teatr-den. Był głównym rozrywki na Boże Narodzenie i jest często zastępowane przez teatr w bogatych domach handlowych.

Ale, aby zobaczyć przedstawienie den może być nie tylko w czyimś domu. Coraz częściej prezentacja odbyła się na targach, mogą kupić bilet. Ale wraz z rozwojem teatru w rosyjskiej szopek bożonarodzeniowych zaczęła tracić swoją popularność. Po rewolucji październikowej 1917 roku, były one generalnie zabronione. W czasach Związku Radzieckiego, takie reprezentacje w Rosji nie były prowadzone. Z 1980 roku zaczyna się ożywienie tradycji ludowych oraz Szopka, którego scenariusz jest znany na całym świecie, po raz kolejny zaczyna wzbudzać zainteresowanie zwykłych ludzi.

Świąteczne tradycje związane z nory

Boże Narodzenie Szopka w Rosji jest częścią Świąt Bożego Narodzenia. W tej uroczystości zjednoczonej pogańskich i chrześcijańskich tradycji.

W Wigilię Bożego Narodzenia, Wigilia Bożego Narodzenia, w domach gotowanej kaszy, to był rytuał zaprojektowany aby przynieść bogactwo i dobrobyt rodziny. Owsianka zwane kutya. Wierzono, że w tej lekcji, właściciele domu, aby pomóc duchom ogień, woda i ziemia. Owsianka musiała gotować na ogniu, zapalił przez tarcie. Zostało to uznane za święte przodków pożarowych.

Święty ogień służył wzniecać dziennik. Rytuał dziennik nazywa „bodnyak”, przy pomocy ognia przenoszonego z jednej komory do drugiej. Pożar w tradycji pogańskiej był uważany za bóstwo czczone. Obiad na uczcie przyszedł do duchów przodków, i sądzono, że po obiedzie, muszą coś zachować.

Ważną rolę odgrywa w tym urlop Kolyada. Ta istota nie ma precyzyjnej definicji – bóstwo lub czarodzieja, elfa lub goblina. Kolyada stał w rogu domu, położyć na wieńce i ozdoby na nim.

Z nazwy związane kolędy kolędy. To jest piosenka, że dzieci śpiewały podczas obchodów Bożego Narodzenia. Zgromadzeni hałaśliwe towarzystwo, przeszedł wsi, śpiewając piosenki, przekąski poprosił właścicieli domów. Wiele kolęd przebrany kozy i krowy. Ich pojawienie się w wiejskich podwórkach symbolizują bogactwo i potomstwo bydła.

W przypadku, gdy właściciele dał Kolyadniki wiele smakołyków, śpiewali piękne pieśni, kolęd. Po śpiew piosenek Kolyadniki dzielone pomiędzy rozrywką zmontowanym lub ułożone majówka.

Dekoracja szopek

Szopka – drewniane pudełko podzielone na dwa piętra. W górnej części okna jest przyklejony niebieski papier w Den to „niebo”. Dolna część pasty na błyszczącym papierze, wyciągnąć z niego różne wzory kolorów. W środku dolnej części jest tron króla Heroda, głównego czarnego charakteru działania Bożego Narodzenia.

Bohaterami są lalki, oraz den – miejsce, gdzie administracja lalek. Aby im sprostać, w dolnej części jamy wykonane szczeliny, przez którą lalkarz steruje pracą. Lalki są różne. Szczególnie interesujące dane dotyczące szopki był we Francji. W średniowieczu były one zazwyczaj wykonane z drewna, czasem zostały one wykonane z gliny. Malowane gliniane lalki, wykonane im ubrania wykonane z bawełny lub bawełniane. Zostały one ustalone na drewnianych lub stalowych prętów. Twórcy szopek w produkcji lalek pokazał całą swoją wyobraźnię i szopka, dziwne zadanie, dla którego była interesująca dla wszystkich panów, uważana jest za jedno z najwybitniejszych dzieł w historii sztuki światowej.

znaków den

Jest już jasne, że szopka – jest to zjawisko kulturowe, które wpłynęło na historię wielu krajów i ich kulturę. Den zadanie – mówić o całej serii zdarzeń, które wystąpiły w czasie Bożego Narodzenia. Boże Narodzenie Szopka, skrypt jest tworzony na motywach biblijnych, obejmuje głównie narodziny Chrystusa i Pokłon Trzech Króli. Ale ten i inne biblijne wydarzenia mogą być wykorzystywane do budowania scenariuszy. Więc może to być lot do Egiptu, zjawisko Arhangela Gavriila Maryja, i tak dalej. Bohaterami den, które są obecne w nim jest zawsze – jest Iisus Hristos, Maryja i Saint Joseph. Jeśli jasełka Pokłon pasterzy i Trzech Króli, Jezus Chrystus jest przedstawiany jako małe dziecko, które siedzi na matkę Maryję w jej ramionach.

Szopka, których wzory są badane przez wielu ludzi, także zwierzęta. Tak więc, w norach wielu krajach istnieją wół i osioł, który ciepły Dziecię Jezus z jego ciepły oddech. Pasterze, którzy przybyli, aby oddać pokłon Dzieciątku, często nosić broń zwierzę. Najczęściej są one jagnięta. Baranek jest symbolem chrześcijaństwa od najwcześniejszych czasów. Generalnie, jeśli chodzi o twórców fantastyki zwierzę działalności teatralnej jest nieograniczona. Podczas prezentacji w jaskini może być obecny wielbłądy, które weszły Króli, konie, ptaki, słonie, przedstawicieli miejscowej flory i fauny. Oczekuje się, że akcja toczy się w jaskini jaskini, czasami pojawia chatę. I tam wszystko dzieje Gwiazda Betlejemska.

znaków den może być Mędrcy, którzy przybyli do czcić dziecko z odległych krajów. Przynoszą mu prezentu.

Dokonywanie den

Boże Narodzenie Szopka – hack można zrobić dla siebie własnymi rękami. Do produkcji den ze swoimi rękami , trzeba będzie małe okienko. Może być malowane w różnych kolorach, można wkleić na kolorową tkaniną. To pole ma symbolizować jaskinię, w której istniały NMP i Iisus Hristos.

Dno skrzynki może być szare lub brąz, jego zewnętrzna strona może być niebieskie, wewnętrzne ściany są zwykle wykonane z białym albo czerwonym.

Zrób Christmas Szopka z rękami Każda osoba, najważniejsze – mieć cierpliwość i próbować. Po produkcji den trzeba prowadzić wytwarzania lalek. Najprostszym rozwiązaniem – je wyciąć z papieru lub kartonu, a następnie pomalować. Jeśli chcesz, aby dane były nieporęczne, łóżeczko z dzieckiem mogą być wykonane z pudełek zapałek. To pole jest pomalowany w kolorach czerwonym i brązowym i przyklejone do dna jaskini. Do produkcji innych kształtów można wyciąć paski kolorowego papieru, a następnie zwinąć je w stożek. Osobno można narysować na głowach papieru i przyklej je do stożków. Boże Narodzenie Szopka (rękami), zdjęcie z którego uszczęśliwiać, przyniesie radość dla Ciebie i Twoich dzieci.

Istnieje wiele opcji, takich norach.

Zakup Christmas Szopka

Jeśli nie masz czasu, aby robić swoje szopki, wielu zaczyna dowiedzieć się bożonarodzeniowe szopki – Gdzie kupić. Producenci zabawek obce od dawna oferowane konsumentom w ich krajach, wiele opcji norach. W Rosji i krajach WNP, ta firma jest po prostu rozwija.

Lego firma, która specjalizuje się w tworzeniu różnych zabawek dla dzieci, oferuje konsumentom kupić zestaw zabawek składający się z plastikowej dom i plastikowych figurek. Liczby to świętej rodziny, mędrców i pasterzy i zwierząt. Również plastikowe zestawy vertepnoy oferują znanych firm – producentów zabawek Fisher Price, i Playmobil. Dla tych, którzy lubią miękkie zabawki, Szopki firma oferuje Talicor. Ten pluszowy kabiny z otwarcie drzwi, wewnątrz którego znajdują się dane.

Najmłodsi amatorzy szopki otrzymują bezpłatną świątecznych szopek wykonanych z drewna. Drewniane szopki z drewnianych figur produkuje niemiecka Selecta firmy. Świąteczne szopki, które produkuje, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia dzieci i dać im wiele możliwości do zabawy i kreatywności.

Scenariusze szopek w średniowieczu

Integralną częścią świątecznej szopki są słowa do nory. W średniowieczu do przedstawień vertepnoy jest zazwyczaj vertepnoy zabaw. Cechą charakterystyczną tych elementów było to, że były one głównie bezavtorskimi. Tekst vertepnoy zaawansowania wynaleźć zwykle przez właściciela den. Właścicielem den nie wymyślił to sam, i wziął kompletnych formuł słownych i już na ich podstawie wynalazł swoją grę.

Scenariusz vertepnoy dramat wyglądało. Wchodzi w grę Pan i Pani, i Angel, który gratulował uczestnikom z początkiem wakacji Wielki Boże. Wykonywane kolęda „Nova była radość.” Przyszedł pasterzy lub mędrców przyniósł swoje dary i niemowląt. Czasami to opowiada o wypędzeniu Adama i Ewy, o ich życiu w raju i zaradczych stamtąd.

Zajmuje ważne miejsce w scenariuszu sceny niewiniątek w Betlejem. Król Herod nakazał swoim żołnierzom zabić wszystkie dzieci w Betlejem, a żołnierze przeprowadzić jego rozkaz. W szczególności, on zabity, a jego własny syn. Dowiedziawszy się o tym, przyszli do Heroda diabły z piekła i zabrał go ze sobą. Wykonane gloryfikację uległość wobec Jezusa Chrystusa.

W zależności od kraju, który został rozegrany kącik, skrypty i aktorów mogłoby być inaczej. Wschodu ukraińskie Dens aktorzy byli również Zaporozhets, Cygan i niedźwiedź. I biorące postaci historycznych, takich jak Aleksander Wielki Indian Port. Rosyjscy dens dodany do sceny Chrztu Pańskiego.

Scenariusze szopek w naszych czasach

Boże Narodzenie sceny i dzisiaj horoskop pozostają popularne. Tak więc, w miasto wydajności Sarov Bożego Narodzenia odbył się w 2011 roku, napisany i wyreżyserowany przez Romana Svanidze. Ten profesjonalny dramaturg stworzył skrypt szopek specjalnie dla dzieci, ten skrypt jest tak skonstruowany, że gra pojawi się na ulicy. Często scenariusze szopek stworzonych przez uczniów szkół niedzielnych różnych miastach Rosji.

den tradycja w naszym kraju nie jest jeszcze bardzo rozwinięta, to dlatego, że świąteczne szopki dawna zakazane. Ale stopniowo reaktywowana tradycji pojawiają się nowe postacie w działania Bożego Narodzenia. Zatem w Moskwie grał Szopka, w której postacie jak vertepnogo akcji wzięli udział hobbitów – „Władca Pierścieni” bohaterów dzieł Tolkiena Dzhona Hobbici wziął udział w uwielbieniu Narodzenia Jezusa Chrystusa.

Boże Narodzenie Szopka w naszych czasach pozostaje popularny, nawet pomimo faktu, że życie zmieniło się na wiele sposobów i dla życia przyjść do zdefiniowania nowoczesną technologię.

Najlepsze świąteczne szopki świata

Świąteczne szopki mieć trwały wpływ na kulturę i tradycji narodów świata. W ostatnich latach wzrasta wdrożenia na szeroką skalę szopek w różnych krajach na całym świecie.

W Hiszpanii, w prowincji Badajoz w rejonie Estremadura, podziemny parking jest jednym z największych w Europie szopek został umieszczony. Ten den zajmowanej powierzchni 270 metrów kwadratowych, dane, które znajdują się w jego obszarze, wszystkie wzrost około 20 centymetrów.

Den wykonane jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Tak, jest to krajobraz gdzie jest rzeka, jest bardzo podobna do obecnej, miasto doliny. Model średniowiecznego miasta jest przedstawione bardzo realistycznie. rynki handlowe i place, kościoły, ulice – to wszystko naprawdę pokazuje średniowiecznej Europy. Liczby, które biorą udział w scenach były pierwotnie białe, a robotnicy malowali swoje kolory. W celu stworzenia takiego dzieła sztuki, zajęło miesiąc. Celem utworzenia den – zabawiać turystów, którzy przychodzą i ożywienia handlu.

Księstwo Monako w grudniu 2014 roku otwarto „Boże Narodzenie podróży”, którego celem było zapoznanie gości i mieszkańców kraju o świątecznych tradycjach na całym świecie. Tutaj można zobaczyć wiele szopek. Szopki zostały umieszczone na placu naprzeciwko Ministerstwa Spraw Zagranicznych państwa Monako. Wiodącą rolę zajęło dens Francja i Niemcy. Na Placu Pałacowego w Monako pokazy są dens Ameryki i Afryki Południowej. Replika Betlejem, stoi przed katedrą. wystawa szopek rozpoczyna się w grudniu i kończy w dniu 11 stycznia.

Biorąc pod uwagę, że Boże Narodzenie jest na całym świecie odbywa się w innym czasie, a obchodzili święto w różnych terminach. Jeśli kraje katolickie Boże Narodzenie obchodzone jest w dniu 25 grudnia w tradycji prawosławnej, jego uroczystość przypada na 7 stycznia. W związku z tym, w dniu 7 stycznia ma do obchodów Bożego Narodzenia w krajach wschodniosłowiańskich.

W tym dniu w Kijowie zorganizował obchody Bożego Narodzenia w tradycji. Szczególnie piękne święto pasuje Folk Museum of Architecture i Życia „Pirogovo”. Na pierwszych gości słuchać liturgii, a następnie rozpocząć uroczystości i rozrywki. Gośćmi festiwalu jest okazja, aby spróbować potraw narodowej kuchni ukraińskiej. I reprezentacja den wystąpić w tym dniu. Jest w Pirogovo można zrekonstruować ukraińskiej tradycji ludowej, ponieważ w tym muzeum najdokładniej ilustruje sytuację ukraińskiej wsi w XVIII XIX wieku, kiedy Szopka była główną atrakcją dla ludzi. Dlatego tutaj jest dużo turystów nie tylko z Ukrainy, ale także z innych krajów. Szopki, zdjęcie, które można zobaczyć w kalendarzu muzeum, jest jednym z głównych atrakcji w okolicy.

Przechodzą uroczystości w tym dniu w parkach Kijowa. Ludzie zaprzęgi, bałwanki pleśń, ołów tańce i śpiewać. Chodzą po ulicach kostiumach, śpiewanie piosenek, występów sceny z Biblii.

W Petersburgu, w styczniu, widać postać szopek wykonanych z lodu. Spójrz na tego wyjątkowego spektaklu może być w twierdzy. Ice rysunek umieszczony tam w Naryshkin bastionu. Masters będą tworzyć rzeźby z lodu przed zwiedzających w nocy, rzeźby będzie oświetlenie i rzeźba może stać tam do marca 2015 r.