332 Shares 9704 views

Omsk rafineria – spółka zależna od spółki „Gazprom Nieft”

Omsk rafineryjny jest uznawany WRA (World Association of rafinerii) najlepiej rafinerii w 2012 roku. Jest spółką zależną „Gazprom Nieft”. Moce przedsiębiorstwa pozwalają produkować rocznie 21,4 mln ton ropy. Zakład produkuje benzyny i oleju napędowego, co jest zgodne ze standardami europejskimi, 4 i 5. W 2013 roku produkcja przedsiębiorstwa zawarł stu „Dobrych towarów Rosji”. Omsk rafinerii prowadzi poprawę dużą skalę i modernizacji, która głównie wpływa na układ oczyszczania produktów szkodliwych i toksycznych zanieczyszczeń. W tym samym czasie pracy w celu poprawy stopnia bezpieczeństwa przemysłowego, optymalizację zarządzania przedsiębiorstwem, oczyszczania ścieków przemysłowych. W 2013 roku spółka osiągnęła 95% swojej pojemności.


Historia firmy

W celu zapewnienia Kazachska SRR i paliw Ural i smarów w 1949 roku kierownictwo ZSRR, postanowiono wybudować fabrykę w Zachodniej Syberii. Obszar Omsk została oceniona jako optymalne. środki do przetwarzania surowy się olej Baszkir. Projektowanie i budowa trwała 6 lat, a 05.09.1955, pierwsza instalacja pieca pierwszej rafinerii został rozpoczęty. Ten dzień jest obchodzony dzień i nadal narodziny przedsiębiorstwa uroczystości firmowych. Pierwsza dekada surowców w Bashkir Omsk rafinerii rocznie przetwarzane jedynie 3 mln ton. Ale od 1964 roku, firma zaczęła otrzymywać olej i Syberia. Depozyty Tiumeń wzmocniony rafinerii razvitiyu. Po pierwsze, jest dostarczany w cysternach, ale później na rurociągu „Ust-Balik-Omsk” położono. Ten przyniósł firmę na pozycję lidera branży recyklingu.

Rozwój rafinerii w czasach Związku Radzieckiego

Na wszystkich etapach rozwoju, firma rozwija nowe zdolności produkcyjne, wprowadzenie zaawansowanych technologii, produkuje i przeróbek. Rozwój systemu jednostki krakingu katalitycznego była punktem zwrotnym, gdyż pozwoliło firmie na produkcję wysokiej jakości oleje silnikowe i znacząco zwiększyć wolumen ich produkcji. Omsk rafineryjny nabyte, zainstalowane i uruchomione CDU-AVT 6M, które mogłyby produkować 6 mln ton rocznie. Od tego momentu znacznie rozszerzyła listę produktów i zwiększonej objętości. Od 1983 roku firma działa kompleks wytwarzania węglowodorów aromatycznych, które rozpoczęło się nabyć nie tylko klientów krajowych, ale również za granicą.

Nowy etap rozwoju Rafinerii Omsk

W restrukturyzacji firmy, podobnie jak wszystkie inne, ostatniego etapu reformacji. OAO „Omsk Rafineria” został zarejestrowany. Były ciężkie czasy 90, ale na początku XXI wieku, firma po raz kolejny pracować w trybie normalnym. Z inicjatywy korporacji „Gazpromnieft” Omsk rafineryjny weszła w jego skład. W roku 2001, gdy została wprowadzona do eksploatacji alkilowania z udziałem kwasu siarkowego, a roślina włączony do wytwarzania wyłącznie benzyny bezołowiowej. Pierwszy do produkcji benzyny w Federacji Rosyjskiej „Super-98” był również rafineria Omsk. Oficjalna strona (onpz.gazprom-neft.ru) informuje również, że w roku 2000, przebudowy i modernizacji reformatora została zakończona, który jest zdolny do wytwarzania wyjściowej 1 mln ton rocznie. Równolegle do przeprowadzenia modernizacji innego sprzętu.

Lider w przemyśle przetwórczym na dobre

Omsk rafineryjny zajmuje najwyższą pozycję na liście rosyjskich firm na wyjściu lekkich produktów naftowych i surowce głębokości czyszczenia. Firma posiada największy zbiór procesów technologicznych do produkcji oleju napędowego, benzyny i węglowodorów aromatycznych. W 2011 roku został przebudowany mld ton ropy naftowej od założenia fabryki. Pierwsza firma w Rosji osiągnęła takiego środka, – na Omsk rafinerii. Rafineria dzisiaj produkuje około pięćdziesiąt przedmiotów. Ten benzyny samochodowe, paliwo do silników wysokoprężnych lub rakiet dla palników oleju, gazu ziemnego, p-ksylen, benzen, toluen, koks, bitum, siarki technicznym, benzen i innych produktów.

Ogień w zakładzie

Pod koniec maja 2010 roku w rafinerii katastrofy Omsk uderzył. W połowie siódmej po południu w zdalnym straży pożarnej otrzymał sygnał – eksplozja jedną sekcję pieca procesowego. Instalacja otwór wielkości 10 metrów. Przedsiębiorstwo rozpoczęło pożar, który otrzymał trzecią kategorię. Z ogniem walczy 25 jednostek straży pożarnej, a po 2 godzinach został całkowicie ugaszony. Dwóch pracowników spółek ucierpi, a Omsk rafinerii ogromne szkody. Wydajność zmniejszyła się o 10%, ale sześć miesięcy później fabryka ponownie pracuje na pełnych obrotach.

Działania poprawy stanu środowiska

Omsk Rafineria koncentruje się na produkcji paliw europejskich norm środowiskowych – jest nie tylko poprawa jakości produktów, ale także, ostatecznie, redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery ziemskiej. Wśród rosyjskich firm wiodących producentem ekologicznego paliwa jest Omsk rafinerii. Oficjalna strona internetowa firmy zawiera informację, że w 2016 roku, zakład ma rozpocząć budowę ultranowoczesnego oczyszczalni, które oczyszczają ścieki przemysłowe z odpadów o 99%, a emisji przemysłowych – o 90%. System 6 kroków mechanicznych, własności fizyko-chemiczne, biologiczne oczyszczanie za pomocą osadu czynnego będzie wyposażone. Następnie wszedł w filtrach węglowych i piasku, a końcowa faza – dezynfekcja światłem ultrafioletowym. Wyposażenie obszar będzie 6 ha. Tak więc cały kompleks będzie zajmował mniej miejsca niż obecne, ale będzie bardziej skuteczne. Ponadto, system zmniejsza zużycie wody o połowę zakładu.