655 Shares 5992 views

Zwiększona częstość akcji serca: przyczyny, objawy, metody zapobiegania i zwalczania

Zwiększona częstość akcji serca inaczej znany jako tachykardia. Tachykardia – to nie jest pojedynczą chorobą, lecz objawem wielu chorób. Przyśpieszony serca jest uważany większy niż 80 uderzeń na minutę, w pozycji leżącej na plecach i 100 uderzeń na stojąco.

Zwiększona częstość akcji serca. Powoduje.

tachykardia przyczyny to:

 • Nadwagę.
 • Stresujące sytuacje.
 • obniżenie ciśnienia krwi.
 • Adrenaliny.
 • Niedobory witamin.
 • Choroby sercowo-naczyniowe.
 • Aktywność fizyczna.
 • Podwyższona temperatura ciała.
 • zaburzenia endokrynologiczne.
 • Działanie kawy, mocnej herbaty, papierosów.
 • Podniecenie.

Zwiększona częstość akcji serca: niebezpieczne objawy.

Istnieją przypadki, w których wizyta u lekarza, aby opóźnić już:

 1. Jeśli szybki puls są zainteresowane, nawet bez wysiłku fizycznego.
 2. Jeśli tętno nie wróci do normy w ciągu pięciu minut od zakończenia aktywności fizycznej.
 3. Kiedy w spoczynku, gdy nie ma żadnej aktywności fizycznej lub czynniki emocjonalne z tętnem 100 uderzeń na minutę i wyższej.

Jak obniżyć tętno?

Istnieje wiele metod, jak uspokoić podwyższone tętno:

 1. Jeśli tętno przyspieszył, gdy aktywność fizyczna jest wystarczające, aby zmniejszyć obciążenie lub stop (najważniejsze, aby nie zrobić tak ostro, na przykład, jeśli problem wystąpił podczas joggingu, konieczne jest, aby przejść na wolnym skoku, a następnie zatrzymać) i usiąść. Impuls powinien spowolnić do 5 minut
 2. Jeśli tachykardia doszło w braku jakichkolwiek czynników – powinien usiąść, wziąć głęboki oddech, wypić szklankę zimnej wody, na przemian z oddechów gardła. Po stan zdrowia poprawia się, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
 3. Ludzie, którzy są świadomi swoich dolegliwości należy natychmiast piją wyznaczona leku, na przykład, valokardin, Corvalol, valoserdin, Motherwort nalewki, a następnie połączyć się z porady lekarza.
 4. Nie zapomnij o akupresury, która często jest nie mniej skuteczne niż leki. Trzeba masować części szyi, gdzie widoczne pulsacji tętnicy szyjnej, ponieważ w tym momencie przejściach i ważnym nerwu, które może zmniejszyć impulsu na poziomie reflex.
 5. Czasami pomaga prosty nos kaszel i mrowienie. Narażenie występuje w mięśniach i ważny punkt, który może zatrzymać stan alarmowy
 6. Można pominąć twarzy przez kilka sekund w misce z zimną wodą.
 7. Dobrym sposobem, aby rozluźnić mięśnie jest w kucki, z mięśnie brzucha powinien być rozciągnięty.
 8. Jeśli wszystkie z powyższych metod nie pomoże, konieczne jest pilne zajęcie się do lekarza, wezwać karetkę i kontynuować leczenie w szpitalu pod nadzorem wykwalifikowanych specjalistów.

Zwiększona częstość akcji serca: jak zapobiegać?

 • Jeżeli dana osoba ma nadwagę, obciążenie serca jest maksymalna, dlatego konieczne jest, aby wydać swój „silnik” dodatkowych przeszkód i stracić niechcianej wagi. Jeśli zrobisz to sam nie zawsze jest to możliwe, należy udać się do lekarza – endokrynologa i dietetyka. Lekarze określają, jakie problemy występują w organizmie, i zaproponować sposoby ich rozwiązania.
 • Jest to konieczne, aby dostosować moc. W przypadku stosowania jako żywności zdrowej żywności, tym mniejsze ryzyko wystąpienia częstoskurczu. Dla każdej osoby może być przydatna, aby wykluczyć z diety kawy, mocnej herbaty, tłustych – one negatywnie wpływać nie tylko serce, ale także na całym ciele.
 • O zagrożeniach związanych z paleniem nie warto nawet mówić. Teraz, nawet na opakowaniu mówi, że papierosy – głównymi wrogami ludzkości. One powodować problemy z układem krążenia, a także spowodować nieodwracalne szkody dla organizmu.
 • Zdolność do wypoczynku w czasie ma zasadnicze znaczenie w kontaktach z częstoskurczem, a także z wielu innych groźnych chorób. Można zrobić auto-szkolenia (tj autosugestia), to jest przydatne dla wszystkich układów narządów.