150 Shares 9057 views

Co powoduje, że żyły w nodze?

Problemy z żył kończyn dolnych – katastrofa wielu ludzi obu płci, choć kobiety są choroby układu żylnego nóg jest cztery razy częściej niż mężczyźni. Żylaki jest postępującą przewlekłą chorobą, w której występuje usterka zaworów żylnej. W wyniku tego, przepływ krwi jest zakłócany, ilość krwi żylnej nóg wzrasta, rośnie ciśnienie w podskórnych naczyń krwionośnych, żyły w nodze jest napełniany, a ich ściany rozciągają się i tracą swoją sprężystość.


Przyczyny żylaków:

 • czynnik genetyczny. Osoby, których krewni cierpią na żylaki, ryzyko choroby jest znacznie wyższa.
 • Płeć żeńska. Kobiety cierpią z powodu żylaków częściej niż mężczyźni. Wynika to z podawaniem hormonów lub estrogenu i progesteronu wpływ na elastyczność naczyń krwionośnych, zmianami hormonalnymi u kobiet w ciąży i menopauzy. Żylaki w czasie ciąży jest spowodowane nie tylko przez czynniki hormonalne, ale także mechaniczne – powiększona macica wywiera nacisk na żyły miednicy i zaburza przepływ krwi. Ciąże mnogie zwiększyć prawdopodobieństwo choroby.
 • Wiek. Starzenie, zużycie wszystkich jego narządów i układów jest jedną z przyczyn rozwoju żylaków.
 • Aktywność fizyczna. Sprowokować choroby, żadnego wysiłku, w którym zwiększył ciśnienie w jamie brzusznej: ciągły ruch, zwłaszcza w rodzaju elektrowni, podnoszenie ciężarów, intensywnej pracy fizycznej.
 • Uraz. Żylaki mogą powstać w wyniku trwałej kontuzji nogi w sporcie iw pracy.
 • warunki pracy. Zagrożone są osoby, których zawód jest związany z długotrwałym pobycie stojącej lub siedzącej: fryzjerów, sprzedawców, lekarzy dentystów, programistów, kierowców, księgowych i innych. Słaba postawa wpływa na żyły nogi do nogi i stopy na stopę.
 • Siedzący tryb życia. Układ żylny nie lubi statyczne, więc żyły na nodze pojawiają się częściej u osób o niskiej mobilności, którzy preferują wypoczynek siedzieć przez długie okresy czasu w telewizji, komputera lub oglądania.
 • chorób przewlekłych. choroby układu oddechowego, wątroby, niewydolność serca, zapalenie żył, guzy jamy otrzewnowej, zaparcia, ale też brak rutyna i witaminy C, prowadzi do osłabienia ścian naczynia.
 • wagi ciała. Nadwaga wywiera większego obciążenia stopy, co zwiększa ciśnienie w jamie brzusznej, co prowadzi do pojawienia się żylaków.
 • Ciasne ubranie i buty na wysokich obcasach. Noszenie gorsetów i inne ściskanie odzieży, stała chodzenie na wysokich obcasach niekorzystnie wpływa na żyły w nodze, a także przyczynia się do rozwoju choroby.
 • Ekspozycja na ciepło. Zakup żylaki fani ryzyka wziąć kąpiel parowa, opalać się, leżeć w gorącej kąpieli. Gorące lato pogoda zawsze wywołuje zaostrzenie choroby.

Żylaków zaczyna się od tego, co pojawia się niebieskie żyły kapilarnej oczek i na nogach, najpierw w postaci małych guzków. Początkowo objawy te nie powodują bólu, jest tylko defekt kosmetyczny. Później pojawia się obrzęk, najczęściej w czasie upałów. Pierwszy obrzęk są rzadkie i szybko odchodzą. Następnie opuchnięte nogi coraz częściej, i to nie tylko w kostkach, ale także obszar nóg i powyżej. Obrzęk gorzej wieczorem i odpadają po śnie. Nogi zaczynają opony szybko, brzęczenie, ich pęknięcie. Są nowe węzły, żyły w tym ból nóg i więcej wypukłości, jest pieczenie, drgawki. Skóra na kostki i goleni zagęszczony i staje się czerwonawo-brązową barwę. Wiedeń tworzą „winogrona” na kości piszczelowej i kości udowej.

Żylaki mogą prowadzić do różnych powikłań: zakrzepowe zapalenie żył, owrzodzeń troficznych, zakrzepicy żylnej, egzema, zapalenie skóry.

Chociaż żylaków i jest uważana za nieuleczalną chorobą, która może skutecznie radzić sobie z nim, jeśli zwracamy się do lekarza przy pierwszych oznakach. Najpopularniejszą metodą diagnozy jest uważany USG naczyniowe. We wczesnych stadiach choroby powinno być leczenie zachowawcze. Polega ona na przyjmowaniu leków, tonik układu naczyniowego. Jest to tabletki i żele, które wzmacniają ścianki żył, cienkie krwi zmniejszają zapalenie, obrzęk, zmęczenie i ból. Doskonałym narzędziem w walce z chorobami żył jest kompresja odzieży: rajstopy, pończochy, podkolanówki. Specjalna koszulka nie leczy choroby, ale może pomóc w normalizacji krążenie krwi, pozbyć się wzdęcia, uczucie zmęczenia, obrzęki, sprawiają, że nogi zapalniczki. Noszenie bielizny kompresji jest szczególnie skuteczna w długich wycieczek i podróży samolotem, gdy nogi są długo w niewygodnej pozycji.

Ogromne znaczenie w leczeniu żylaków jest odtwarzanie mocy w trybie dziennym, właściwą pielęgnację stóp, eliminacja szkodliwych efektów.

Zaleca się jeść więcej warzyw, owoców, białko roślinne, ryby. Powinien odmówić tłuszczowych, smażone, pikantne, słone i węglowodany. Konieczne jest, aby pozbyć się nadmiaru wagi i zaparcia.

Kiedy żylaki ważne codzienne, znormalizowana aktywność fizyczna, unikanie szkodliwych nawyków. Brak snu źle wpływa na żyły w nodze, więc konieczne jest, aby w pełni zrelaksować się i iść do łóżka wcześnie. Jest to przydatne do prowadzenia spacery, pływanie, jazda na rowerze.

Specjalna pielęgnacja stóp powinny być integralną częścią życia. Muszą nosić wygodne buty z obcasem nie wyższym niż 5 cm, spróbuj odpocząć nogi, unosząc je nad głową każdego dnia, aby umyć nogi w zimnej wodzie i pocierać żelu lub maści.

Jeśli czas, aby zobaczyć się z lekarzem, a następnie stale prowadzenia działań terapeutycznych i profilaktycznych, istnieje szansa, aby zatrzymać postęp choroby.

W zaawansowanym stadium żylaków jedynym skutecznym sposobem leczenia jest operacja, w której żyły dotknięte są usuwane.

Profilaktyka żylnej choroby nóg muszą być rozwiązane w młodym wieku. Ćwiczenia, zbilansowana dieta, ćwiczenia i wdrożenie specjalnego prewencyjnej na sobie koszulkę z siedzącego trybu pracy i długotrwałego pobytu na nogi, właściwego odpoczynku i zaśnięciu lub zapobiegać rozwojowi żylaków.