141 Shares 4515 views

Dlaczego miesięcy są dłuższe niż zwykle?

Nie ma żadnych tajemnic w organizmie zdrowej kobiety za mówiono greckich filozofów. W tym samym czasie, o problemach ginekologicznych rozmowa nie została przyjęta, choć każda dziewczyna zastanawiała się dlaczego okresy są dłuższe niż zwykle. Spójrzmy prawdzie w oczy.

Co to jest normalny cykl menstruacyjny?

Ile dni powinien iść miesięcznie? Są to indywidualnie i zależy od dziedziczności, rodzaju klimatu, ciała, kobiety i innych czynników. Najczęściej kwestia dlaczego miesięczny iść dłużej niż zwykle podane przez puszystych kobiet. W ogóle, to uznać normalny czas trwania 5-7 dni, nie więcej i nie mniej. Jednak w okresie przekwitania zmian lub po rozpoczęciu trwania miesiączki mogą być zróżnicowane i osiągnąć dziesięć dni. Jeśli pętla opadnie, a od początku pierwszej miesiączki zajęło 5-6 lata, długie lub krótkie okresy powinien poinformować kobietę. Wszelkie zmiany w cyklu może wskazywać na nieprawidłowości, niewydolność hormonalną lub stan zapalny.

Dlaczego miesięcy są dłuższe niż zwykle?

Jeśli kobieta zauważa, że miesiące są długie, to najlepiej w tym przypadku odwołać się do kliniki położniczej. Tylko lekarz będzie w stanie dostarczyć jasną diagnozę i powiedzieć, co jest przyczyną zmian. Tymczasem, należy rozważyć następujące główne przyczyny awarii cyklu.

Po pierwsze – to zmiany hormonalne. Dla wszystkich w naszym organizmie hormonów odpowiedzialnych. W szczególności, krzepliwość krwi, a czas trwania miesiączki progesteron jest odpowiedzialny. Jeśli ciało jest jej brak, krwawienie będzie dłuższy niż zwykle. Ponadto hormon ten jest ważny dla owulacji. Jeśli miesiączki są dłuższe niż zwykle, aw ostatnich dniach nie jest tylko plamienie, jest to pewny znak, że owulacja nie wystąpiła. Oznacza to, że koncepcja jest niemożliwe.

Drugim powodem są okresy dłuższe niż zwykle – dysfunkcja układu rozrodczego (naruszenie jajników). W szczególności, jest to sygnalizowane przez dłuższy i ciężki menstruacji. W tym przypadku powinno się pójść do lekarza, jako możliwą przyczynę problemu – torbielowatych mas, mówiąc po prostu – torbiel jajnika. Jest to dość poważny, jak torbiel – formacji łagodny, że nie przeszła bez interwencji medycznej.

Trzeci powód – choroba weneryczna. Aby całkowicie wyeliminować ten czynnik, konieczne jest, aby przejść odpowiednie testy.

Wreszcie czwarty powód – szczep emocjonalne. Wiadomo, że kobiety są wrażliwe na morale, a więc stres emocjonalny może zmienić normalny cykl miesiączki. Ile dni będzie przedłużać opóźnienia lub krwawienie ile, powiedzmy, w tym przypadku jest to niemożliwe.

Obraz kliniczny, lub jak zidentyfikować przyczynę niepowodzenia kampanii do lekarza

Różnorodny obraz kliniczny przedłużone miesiączki może wskazywać przyczynę problemu. Tak, bolesne, ciężkie wydzielina śluzu i skrzepów, które trwają dłużej niż tydzień, może wskazywać na ciążę pozamaciczną.

Długie okresy mogą wskazywać na początek nadżerek. Należy pamiętać, że jeśli słaba krzepliwość krwi , aby zatrzymać krwawienie będzie bardzo trudne, lub niedokrwistość.

dysfunkcja tarczycy (rozwój więcej hormonów), może być również przyczyną, normalny cykl ulega zmianie miesięcznie. Ile dni pójdzie miesięcznie, to zależy właśnie na tym małym gruczole. Należy zauważyć, że długotrwałe krwawienie może powodować gruczolistość lub zapalenie macicy, czyli jej warstwy mięśniowej.

Ważną rolę odgrywa antykoncepcyjnych. IUD może spowodować przedłużone krwawienie, ale w tym przypadku, z jej potrzebą natychmiastowego zaprzestania, aby nie pogorszyć sytuacji. Hormonalne pigułki mogą również wywołać awarie, ponieważ zmieniają równowagę hormonalną w organizmie kobiety.

Długotrwałe krwawienie – poważne objawy, które mogą wskazywać na rozwój nowotworów łagodnych i złośliwych. Tak, trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego miesięcy jest dłuższy niż zwykle. Ale to nie wystarczy. Ratowanie życia i zdrowia będzie tylko terminowe prawidłowe leczenie.

Jak rozwiązać ten problem?

Gdy miesiąc są dłuższe niż zwykle, najważniejsze – w celu ustalenia przyczyny. Najlepiej to zrobić ginekologa. Wiele kobiet boi się iść do lekarza i odłożyć wizytę do ostatniej. Tymczasem naruszenie cyklu oraz przyczyn powodujących go, nie przechodzą przez siebie. Gdzie trzeba skonsultować się ze specjalistą, a w niektórych przypadkach – leczenie.

Jeśli powodem awarii – stres, najpewniejszym sposobem – usiąść, odpocząć i aby zminimalizować wpływ czynników stressoobrazuyuschih, jeśli to możliwe.

Środki ludowe dla długotrwałego miesiączki

Są to środki, które pomagają ludowych, jeśli długo iść miesięcznie. Co zrobić w tym przypadku? Jako minimum, zmniejszania krwawienia. Na przykład, można zrobić kawę lub herbatę z pokrzywy bioder. Jednak będzie to wyeliminować tylko konsekwencją problemu, a nie rzeczywistą patologię lub stres. Lepiej nie ryzykować zdrowia i skonsultować się z ginekologiem. Ale w każdym przypadku, aby organizm do prawidłowego funkcjonowania konieczne jest, aby porzucić złe nawyki i ustanowienia zrównoważonej diety.