741 Shares 1195 views

Jeśli zacznie się narodziny w samochodzie, co mam zrobić? Jak wziąć dostawę? Poród w skrajnej sytuacji

Narodziny w samochodzie, oczywiście, nie zdarzają się tak często. Jednak w życiu istnieją sytuacje, w których nie ma czasu na zastanowienie. W takim przypadku dziecko pojawia się w świetle bezpośrednio w samochodzie. Rekomendacje dla tych, którzy boją się bycia w tej pozycji, przytoczę w naszym artykule.

Czy muszę się spieszyć?

Kobiety żyjące daleko od szpitala położniczego obawiają się, że nie będą w stanie dotrzeć do niego na czas. Dlatego jeśli poczujesz, że skurcze zaczęły, musisz najpierw określić etap ciąży, na którym jesteś. Jeśli jest to trzeci trymestr, a warunki urodzenia są już odpowiednie, uważaj uważnie na siebie. W tym okresie bardzo często walka jest fałszywa. W inny sposób są nazywane treningiem. Są one niezbędne do przygotowania macicy do przyszłego narodzin dziecka. Z reguły jest duża przerwa między nimi, a oni się zatrzymują po przyjęciu ciepłego prysznica. W przypadku, gdy czas między walkami jest niewielki i ostatecznie maleje, nie ma już ciągnięcia. Lepiej zadzwonić do pogotowia.

Kobiety mieszkające w wioskach daleko od miasta są narażone na ryzyko poronienia w samochodzie. Szczególnie w sezonie zimowym, kiedy są spuszczane drogi i nie ma możliwości udania się do placówki medycznej. Takie matki lepiej zadbać o to z wyprzedzeniem i zwrócić się do lekarza o wskazanie kierunku prenatalnej ochrony.

Ci, którzy urodzili się nie w pierwszym, a jeszcze bardziej, a nie po raz drugi, mogą przetrwać przejściowe narodziny. Niektórzy twierdzą, że praktycznie nie czują skurczów do czasu napiętego. Dlatego konieczne jest zachowanie ostrożności, jeśli przed dostawą pozostało niewiele czasu.

Pierwsze oznaki

Czy nadal jesteś w sytuacji, gdy nie ma sposobu, aby dostać się do szpitala? Dobrze, jeśli masz obok siebie bliskiej osoby, na przykład małżonek, który wie, jak zabrać dostawę. Lepiej jest wcześniej przygotować to.

Jeśli walka rozpocznie się w samochodzie, podczas jazdy po drodze i w szpitalu trwa co najmniej godzina, musisz zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i przygotować się do porodu.

Jeśli ty, będąc w transporcie publicznym, chodząc do szpitala, czujesz próby, powiedz to ludziom, którzy są obok ciebie. Nie bądź nieśmiały, ponieważ zależy to od Twojego życia i życia dziecka. Być może wśród pasażerów znajduje się osoba z wykształceniem medycznym, która udzieli pierwszej pomocy.

Zdarza się, że kobieta czuje, że rodzi, w pociągu. Trzymanie się stacji jest niebezpieczne. W takiej sytuacji opowiedz dyrygentowi o swojej sytuacji. Wylądujesz na najbliższym przystanku, wezwij karetkę pogotowia i przekaż ją lekarzom.

Kiedy woda wypływa lub nietolerancyjne walki zaczęły się w domu, natychmiast wezwij pogotowia. Kobiety w samochodzie próbują zadzwonić taksówką i dostać się do domu macierzyńskiego. Jest to jednak obarczone faktem, że położna może być kierowcą taksówki, który nie umie w tym celu pomóc.

Przygotowanie

Jeśli musisz przełożyć poród w samochodzie, powiedz najbliższej osobie, że przygotował na to wszystko. Potrzebujesz:

  • Czysty arkusz lub pieluszka, które należy układać. Jeśli nie jest to w zasięgu ręki, dopasuj ubrania, które zostały usunięte.
  • Konieczne jest rozłożenie tylnego siedzenia, jeśli jest taka możliwość. Pozwala to na mniej lub bardziej komfortową pozycję.
  • Każdy samochód wyposażony jest w zestaw pierwszej pomocy. Z tego trzeba usunąć płyn antyseptyczny. Odpowiednie jako nadtlenek wodoru lub chlorheksydyna i jod. To pozwoli uniknąć infekcji.
  • Czysta woda. Jeśli zdarzy się to w zimie, możesz podnieść śnieg i roztopić go.
  • Ostry przedmiot do cięcia pępowiny: nóż, nożyczki, maszynka do golenia.

To są tylko najistotniejsze elementy, które pomogą podjąć dziecko do światła.

Pierwszy etap porodu

Zanim przyjmie poród, twój towarzysz powinien zrozumieć, że będzie musiał przejść przez okres walk z tobą. Oni ostatni, matka może być jak lub siedzieć, jeśli będzie to łatwiejsze. Gdy tylko dziewczyna poczuje, że chce iść do toalety w dużym stopniu, najprawdopodobniej wskazuje, że zaczyna się żenujący okres. Konieczne jest pozycjonowanie poziome, rozbierane pod pasem.

Usuń wszystkie negatywne myśli od siebie i skoncentruj się na procesie urodzenia. Upewnij się, że zginasz kolana i głęboko oddychaj. Ten etap może trwać dość długo, więc zachować siłę dla najtrudniejszych rzeczy – wypychając dziecko z siebie.

Narodziny dziecka

Poród bez lekarza to skomplikowany proces. Jednak natura powie, jak postępować. Kiedy kobieta poczuje pierwszą próbę, musi nacisnąć głowę do podbródka i zagęścić. Nie jest konieczne napinanie żołądka, ale skierowanie wysiłku w krocze. W tym czasie twój towarzysz powinien być gotowy: powinien zdezynfekować ręce, zapełniać się czystą ściereczką i kontrolować wygląd głowy.

Niestety, osoba, która nie ma specjalnego wykształcenia medycznego, nie będzie w stanie powiedzieć, jak się naciskać , aby nie było żadnych luk. By być przerażonym nie jest konieczne: gdy głowa się pojawi, praktycznie nie poczujesz bólu. Nie próbuj szybko naciskać dziecka. Po pierwsze, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, a po drugie luki w tym przypadku są nieuniknione, szczególnie wewnętrzne.

Najtrudniejsze po pojawieniu się głowy jest ramiona. Są one dość szerokie w porównaniu do tego. Częste kłopoty, które zdarzają się w przypadku niewłaściwego porodu są złamaniem obojczyka dziecka. Dlatego, gdy tylko zobaczysz, że głowa już się pojawiła, połóż rękę pod nią. Następnie należy podnieść go trochę, tak, że pojawia się pierwsze ramię, a potem drugie. Ale w każdym razie nie staraj się ciągnąć dziecko! Zwykle potrzeba 4-5 prób, aby to bezboleśnie urodzić. Wytłumacz się matce podczas porodu, że nie powinieneś płakać z powodu bólu. Lepiej jest znosić i skierować wysiłki na próby.

Poród w skrajnej sytuacji będzie udany, jeśli partner nie będzie panikować, ale spokojnie zabiera dziecko do siebie.

Co zrobić z noworodkiem

Kiedy dziecko znajduje się w ręku kogoś, kto pomagał w porodzie, musisz obciąć pępowinę. Nie rób tego tylko natychmiast: podczas pulsowania nie można go dotknąć. Po tym trzeba uważnie przechodzić przez nią, pozostawiając do opatrunku 7-8 cm. Może to nie działa bardzo ładnie, ale nie musisz się martwić: kiedy dojdziesz do szpitala, lekarze pomogą ci związać pępek. Następnie potraktuj każdą ranę płynem antyseptycznym.

Dziecko musi zawsze płakać w momencie narodzin, otworzy to jego płuca. Pamiętaj o usunięciu śluzu z ust i nosa noworodka. Możesz użyć strzykawki, a jeśli nie było w zasięgu ręki, musisz zrobić to z ustami.

Następnie należy przetrzeć niemowlę czystą ściereczką, owinąć ją w prześcieradło lub pieluchę, a następnie umieścić ją na matce, która da mu piersi.

Poród w pogotowiu

Cóż, jeśli udało się zadzwonić do lekarzy przed próbami. W karetkach pogotowia jest wszystko, co niezbędne do wykonania. Obok Ciebie będzie lekarz i jego asystent. Na pewno mają już doświadczenie w tej sprawie. Dlatego urodzenie dziecka w samochodzie przebiegnie bezpiecznie. Lekarz sprawdzi wygląd dziecka i prawidłowo przetwarza pępowinę. Ponadto, niezbędne leki i narzędzia są zawsze pod ręką. Bezpośrednio po porodzie będziesz bezpieczny: matka i dziecko zostaną zabrane do szpitala, gdzie będą otrzymane wszystkie niezbędne wsparcie.

W szpitalu położniczym – zawsze!

Dzisiaj staje się popularny, aby rodzić w domu. Różne filmy w Internecie mogą mylić kobietę, przedstawiając wszystkie przysmaki narodzin dziecka w naturalnych murach. W rzeczywistości okaże się bardzo niebezpieczne, ponieważ mieszkanie ma mało konieczności wyposażenia. Praca domowa jest wyjątkiem od reguł, gdy przyszła matka nie ma czasu na dotarcie do szpitala. Być może, przybycie na czas lekarze pierwszej pomocy nie zdecydują się dostarczyć do szpitala położniczego, jeśli już zaczęłeś rodzić. W takim przypadku lekarz weźmie dziecko do mieszkania.

A co z tymi, którzy zmuszeni są urodzić się w domu bez konieczności wezwania lekarzy? Dobrze, jeśli masz kogoś bliskiego. Pierwszą rzeczą, jaką muszą zrobić, to wezwanie pogotowia, a następnie monitorowanie narodzin dziecka. Trzeba umieścić kobietę na łóżku, umieścić sterylną szmatką. Bez kosztów dostawy domowej w wannie! Nawet jeśli uważasz, że ta metoda jest bezpieczna, bez właściwej praktyki nie będzie płynnie.

Po asystenta przyjmie dziecko, należy natychmiast udać się do placówki medycznej. Tam ginekolog zbada kobietę w czasie porodu w przypadku pęknięć, a neonatolodzy będą oceniać stan noworodka.

Wnioski

Teraz zostaniesz poinstruowany, co zrobić, jeśli urodziłeś się w samochodzie. Najważniejszą rzeczą nie jest panika. Każda osoba może poradzić sobie z tym trudnym zadaniem, jeśli utrzyma wszystko pod kontrolą. Ze swojej strony kobieta musi poświęcić się całkowicie procesowi porodu. Krzyk i panika pozbawiają przyszłej matki siły, przerażają dziecko w łonie matki. Aby zapewnić urodzenie w samochodzie bez lekarza poszło gładko, na wszelki wypadek, nosić bandaż, fiolkę z antyseptycznym, strzykawkę w torebce. To znacznie ułatwi proces narodzin dziecka.

Staraj się nie opóźniać aż do ostatniej podróży do szpitala i zadzwonić do pogotowia, wtedy takie skrajne sytuacje można uniknąć.