881 Shares 7390 views

Co to jest próbka Schiller w ginekologii?

Terminowa dostawa ginekologicznych badań profilaktycznych, procedur medycznych, testów pomaga zapobiegać rozwojowi choroby lub wyleczyć go z najmniejszą szkodę dla zdrowia i ogólnego stanu pacjenta. Schiller próbki w ginekologii uważane prosty, ale skuteczny i szybki sposób wykrywania nieprawidłowych komórek nabłonkowych. Ich obecność, w sposób może wskazywać na rozwój procesu zapalnego lub niebezpieczne choroby.

Próbka Schillera w ginekologii: co to jest? Badamy pytanie

Próbkę Schiller – badanie ginekologiczne z użyciem jodyny, co barwionego śluzówkę szyjki macicy, sklepienie pochwy. Jest to procedura wykrywania komórek patologicznych podczas długotrwałego kolposkopii. Ich obecność może wskazywać na rozwój chorób układu rozrodczego i narządów miednicy. Nawiasem mówiąc, metoda ma wielkie znaczenie dla zapobiegania i wczesnego wykrywania niebezpiecznych patologii. Działanie próbki w oparciu o zdolność do absorpcji jodu w glikogen, który w normalnych komórkach nabłonkowych i barwione tkaniny w kolorze brązowym. W obecności patologicznych zmian w poziomie polisacharyd spada, a dotkniętych obszarach nie zmieniają kolor. Takie podejście pozwala określić wyraźną granicę pomiędzy tkanką zdrową i zagrożonym, aby tworzyć najskuteczniejsze taktyki leczenia i obserwacji procesu terapii.

Metodologia Schiller próbkę

Próbka Schiller Ginekologia prowadzone podczas rutynowej kontroli. Po pierwsze, lekarz wkłada pochwy lustro, stawia na jałowym gazikiem bawełna 3,2% roztworem jodyny Lugola lub specjalnego, a uchwyty tkanki, które powinny być zbadane. Zwykle po kilku sekundach, obszar ten powinien być równomiernie w kolorze brązowym.

Schiller próbki w ginekologii negatywnej (wybarwioną diagnozowanych w obecności części drobin segmentów nierówne zabarwione lub nie) oznacza problem. Wymaga to bardziej szczegółowe badania i testy w celu wykrycia ewentualnych dodatkowych nieprawidłowości. Czasami wyjaśnienie diagnozy zaleca się, na przykład, biopsji z badaniem histologicznym. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i praktycznie nie powoduje dyskomfortu.

Wskazania i przeciwwskazania do analizy

Schiller próbki w ginekologii jest jednym z najczęstszych i dostępnych metod badawczych. Analiza koniecznie stosowane do diagnozowania dysplazji, chorób zapalnych, zanikowego zapalenia pochwy, tkanka, leukoplakii przednowotworowa, rak kobiet kuli konstruowania skutecznej terapii taktycznego podczas menopauzy. Lekarze zalecają, że dziewczęta i kobiety, które mają być przeszukiwane z sondą Schiller co najmniej 1 raz w roku, a obecnością przewlekłych chorób narządów płciowych lub miednicy – 1 raz na 3-6 miesięcy w celu zapobiegania zakażeniu. Gdzie wskazano, analiza może wydać i dziewcząt, które nie miały stosunków seksualnych. Schiller próbki w ginekologii jest przeciwwskazany u pacjentów uczulonych na jod.

Preparat do procedury

Szczególne zasady przygotowania pacjenta do przechowywania Schiller próbka nr. Konieczne jest, aby stosować się do ogólnych zasad:

  • przez 24-48 godzin, pożądane jest unikanie współżycia seksualnego;
  • Ewa nie prowadzi do irygacji, nie stosować czopki dopochwowe, maści, żele;
  • nie używać mydła podczas prysznica lub innych środków do higieny osobistej;
  • najlepszy czas dla próbkowania Schillera – kilka pierwszych dni cyklu miesiączkowego lub kilka dni przed menstruacją. Jeśli to konieczne, analiza może być dowolny dzień cyklu.

W szpitalach publicznych, procedura dokonywania darmo, płatne w rodzenia klinik kosztuje około 200 rubli, podczas gdy w prywatnych szpitalach. – do 1000 rubli. Schiller próbki w ginekologii pozytywnej mówi, że komórki zdrowe i patologiczne zmiany obserwowano. Mówiąc najprościej, wynik ten potwierdza, że pacjent jest zdrowy.

Próbka Schiller Ginekologia – jedną z najpopularniejszych procedur w dziedzinie diagnostyki i leczenia schorzeń ginekologicznych. To nie wymaga drogich odczynników, specjalny sprzęt lub szkolenie, ale jednocześnie zapewnia wysoką efektywność kontroli komórek nabłonkowych.