509 Shares 2984 views

Sprzężoną prawda, zewnętrzny, po przekątnej. Wymiary miednicy kobiety

Pomiar miednica jest obowiązkowe dla wszystkich kobiet w ciąży. To jest szybkie, bezbolesne i całkowicie nieszkodliwy procedura, która jest warunkiem kart rejestracyjnych kobiet w ciąży podczas pierwszej rozmowy do ginekologa. Skupiając się na wielkości miednicy, można zaplanować zarządzanie pracą: albo naturalnie lub chirurgicznie (cesarskie cięcie). Terminowe wybrany taktyki, aby uniknąć wielu powikłań zagrażających życiu kobiety i jej dziecka. Prawidłowo zaplanowany poród – gwarancję, że dziecko rodzi się będzie łatwe i bezpieczne.

Koniugat prawda – najkrótsza odległość pomiędzy peleryny, a najbardziej widoczne w jamę miednicy punktu na wewnętrznej powierzchni spojenia. Zwykle, ta odległość wynosi 11 cm.

Co jest miednica?

Taz jako struktur anatomicznych reprezentowanych przez dwa miednicy i dalszym grzbietem (krzyżowej i kości ogonowej). W położnictwie równie ważne, tylko ta część, która jest nazywana miednicy małej. Ta przestrzeń jest ograniczona przez dolną podział kości miednicy, kości krzyżowej i kości ogonowej. Zawiera on następujące organy: pęcherza moczowego, macicy i odbytnicy. W swojej strukturze są cztery podstawowe płaszczyzny. Każdy z nich ma kilka wymiarów, które są ważne w praktyce położniczej.

Parametry wejściowe w małym basenie

 1. Bezpośredni rozmiar. Wskaźnik ten ma inne nazwy – położniczą sprzężoną i koniugatu prawdziwe. Równej 110 mm.
 2. Wielkość krzyża. Wynosi 130-135 mm.
 3. Wymiary ukośne. Równa 120-125 mm.
 4. Przekątnej koniugatu. Równą 130 mm.

Parametry najszerszej części miednicy

 1. Bezpośredni rozmiar. Równa 125 mm.
 2. Wielkość krzyża. Równa 125 mm.

Parametry wąskiej części miednicy

 1. Bezpośredni rozmiar. Wynosi 110-115 mm.
 2. Wielkość krzyża. Równą 105 mm.

Parametry wyjściowe miednicy

 1. Bezpośredni rozmiar. Podczas porodu może zwiększyć jak pogłębianie przez głowę narodziny kanał płodu zakrzywia kości ogonowej tyłowi. Czy 95-115 mm.
 2. Wielkość krzyża. Równej 110 mm.

miednica pomiarowych w ciąży

Powyższe dane są anatomiczny, czyli można je określić bezpośrednio z kości miednicy. W żywej osoby je mierzyć nie jest możliwe. W związku z tym, następujące opcje są najważniejsze w praktyce położniczej:

 1. Odległość pomiędzy grzbietami kości biodrowej, znajduje się na przedniej krawędzi grzbietu.
 2. Odległość pomiędzy punktami grzebienia kości biodrowej, oddalone od siebie w maksymalnej odległości.
 3. Odległość pomiędzy występami kości udowej w obszarze przejściowym górnej części szyjki.
 4. Koniugat zewnętrzna (odległość od spojenia łonowego do lędźwiowo wnęki).

Tak więc, normalna wielkość miednicę 250-260, 280-290, 300-320 i 200-210 mm. Wyjaśnienie tych parametrów niezbędnych w formułowaniu ciężarnej rejestracji. Pomiar odbywa się specjalne narzędzie (tazomera), który, nawiasem mówiąc, może być również używany do pomiaru głowy dziecka urodzonego.

Ważne jest, aby zrozumieć, że ilość tkanki miękkiej nie wpływa na wyniki badań. Parametry mierzone miednicy u wypukłości kostnych, a oni nie będą poruszać się do utraty wagi lub, wręcz przeciwnie, zwiększenie masy ciała. wymiarach miednicy pozostają niezmienione po osiągnięciu wieku kobiety, gdy zatrzymuje się wzrost kości.

W diagnostyce zwężenia miednicy są ważne dwa dalsze koniugaty – prawdziwe (położnictwo) i ukośne. Jednak nie jest to możliwe do bezpośredniego pomiaru ich oceniane na ich wymiary mogą jedynie pośrednio. Przekątnej koniugatu w położnictwie zwykle nie jest mierzone. Zwiększenie nacisku na położniczego koniugatu.

Określania rzeczywistego koniugatów według następującego wzoru: wartość zewnętrznych koniugatu minus 9 cm.

Co jest wąska umywalka?

Przed mówić o definicji tego terminu, należy zauważyć, że istnieją dwa rodzaje wąskich bioder – anatomiczne i kliniczne. Pojęcia te, choć nie identyczne, ale są ściśle powiązane.

Anatomicznie wąskie miednicy należy powiedzieć, gdy co najmniej jeden z parametrów jest mniejsza niż normalna wielkość miednicy. Przeznaczyć stopień zwężenia, kiedy prawdziwe sprzężoną mniej niż normalnie:

 • 15-20 mm.
 • 20-35 mm.
 • 35-45 mm.
 • więcej niż 45 mm.

Dwa ostatnie wskazania stopnia chirurgii konieczne. Sprzężoną prawdziwa klasa 1-2 pozwala na możliwość kontynuowania urodzić naturalnie, pod warunkiem, że nie ma zagrożenia, takie jak stan klinicznie wąskich bioder. Klinicznie wąskie miednica – sytuacja, w której parametry głowy płodu nie pasuje miednicy matki. W tym przypadku wszystkie wymiary ten ostatni może być w normalnym zakresie (to jest od punktu widzenia anatomii miednicy nie zawsze jest wąski). Może być również sytuacja odwrotna, jeśli anatomicznie wąskie miednicy pełni odpowiada konfiguracji głowy płodu (na przykład, jeżeli dziecko nie jest duża) oraz diagnoza klinicznie wąskich miednicy tym przypadku zapytania.

Klinicznie wąskie miednica

Główne przyczyny tego stanu:

 1. strony matki: anatomicznie małe wymiary miednicy, nieregularny kształt miednicy (np deformacja po urazie).
 2. Na części płodu: wodogłowie, dużego rozmiaru, przedłużone ciąży odciągnięcie głowicy podczas wprowadzania płodu w miednicy.

W zależności od tego, ile różnica między parametrami wyrażona miednicy matki i głowy płodu, istnieją trzy stopnie klinicznie wąskich bioder:

 1. Względny niedopasowanie. W tym przypadku, niezależne rodzaje są możliwe, ale lekarz musi być przygotowany, aby w odpowiednim czasie decyzji o zabiegu.
 2. Znaczna rozbieżność.
 3. Absolute niedopasowanie.

Poród klinicznie wąskich miednicy

Drugi i trzeci stopień jest wskazaniem do interwencji chirurgicznej. Niezależna praca w tej sytuacji jest to niemożliwe. Owoce można odzyskać tylko na cesarskie cięcie. Kiedy względna różnica urodzenie naturalnie dopuszczalne. Należy jednak pamiętać o niebezpieczeństwie zależności od rozwoju sytuacji na gorsze. Kwestia nasilenia niezgodności lekarz powinien wziąć nawet podczas walk w celu określenia w sposób terminowy z dalszą taktykę. Opóźniona diagnoza warunkach gdzie rodorazreshat być tylko chirurgicznie, może prowadzić do poważnych problemów związanych z hodowlą głowy płodu. W zaznaczonej niezgodności tego ostatniego będzie pokonany w jamę miednicy kurczy macicy, co powoduje poważne zranienia głowy i śmierć. W zaawansowanych przypadkach usunięcie płodu z jamy miednicy nawet nie może żyć na cesarskie cięcie. W takich przypadkach, dostawa musi zakończyć operację plodorazrushayuschey.

podsumować

Znać wielkość miednicy jest konieczne. Jest to konieczne do szybkiego podejrzewać takich stanów chorobowych, jak i klinicznie anatomicznie wąskie miednicy. Zmniejszenie normalnej wielkości mogą być w różnym stopniu ciężkości. W niektórych przypadkach nawet możliwość niezależnej pracy, w innych sytuacjach konieczne jest przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Klinicznie wąskich bioder – stan jest bardzo podstępna. To nie jest zawsze w połączeniu z koncepcją anatomicznie wąskie biodra. Te ostatnie mogą mieć normalne parametry, ale możliwość niedopasowania rozmiaru głowy wielkości miednicy jest nadal. Wystąpienie takiej sytuacji podczas porodu może powodować niebezpieczne powikłania (owoc ucierpi przede wszystkim). Dlatego ważne jest terminowe diagnoza i szybka decyzja w sprawie dalszych taktyki.