463 Shares 7767 views

Kiedy seks jest możliwy po ciąży?

Kiedy seks jest możliwy po ciąży? Dowiedzmy się w tym artykule szczegółowo o tym niuansie. Oczywiście, to jest wielka chwila – nabycie statusu matki. Ale czy panie pamiętają, że kiedy stają się matkami, nie przestają być kobietami? Piękny, ukochany i pożądany?

Wielu rodziców twierdzi, że pierwsza intymność po urodzeniu przypomina "seks po raz pierwszy".

Niektóre matki nadal w domu macierzyńskiego marzenia, jak będą one ponownie seks. I rzeczywiście takie marzenia zmieniają się w rzeczywistość. Ale kobiety tego typu, niestety, za mało. Statystyki pokazują, że około 50% nowych matek w ciągu dwóch miesięcy od pojawienia się dziecka nie może przywrócić stosunków seksualnych. Ciekawe, że 18% kobiet w porodzie nie może rozwiązać tego problemu przez rok! A mimo to, ile możesz nie uprawiać seksu po ciąży?

Kiedy?

Więc seks po ciąży jest pożądany, aby rozpocząć ćwiczenia nie wcześniej niż pięć do sześciu tygodni po porodzie. Wszakże w tym okresie macica stopniowo powraca do pierwotnego rozmiaru, leczy miejsce zajęcia łożyska. I rzeczywiście, gdy łożysko oddziela się od ściany macicy, na jego miejscu pozostaje ciało stałe. A jeśli infekcja dostanie się do niego podczas kopulowania, przypadek może zakończyć się zapaleniem błony śluzowej macicy (zapaleniem macicy).

Aby seks po ciąży był pełny, pochwa powinna mieć takie same kontury: mimo wszystko, po urodzeniu niemowlęcia jest rozciągnięte. Co do zasady, siedem tygodni po narodzinach, wszystko jest normalizowane. Aby proces był skuteczniejszy, zaleca się ginekologom wykonywanie ćwiczeń Kegla, które wzmacniają mięśnie krocza i pochwy.

Wiadomo, że w ostatnim stuleciu ginekolog Arnold Kegel stworzył je specjalnie dla tych kobiet, które miały moczowe oddawanie moczu po porodzie. Dalej odkryto, że dana dawka wzbudza seksualny ton, wzmacnia dopływ krwi, a nawet pozwala nadzorować orgazm.

Musisz dowiedzieć się, które mięśnie musisz ćwiczyć? Staraj się opóźniać przepływ moczu w czasie oddawania moczu. Mięśnie, z którymi to zrobiono, nazywane są mięśniami krocza. Teraz musimy wykonać główne zadanie: nauczyć się odprężyć i odcedzić je maksymalnie, najpierw powoli, a potem w szybkim tempie. Dla seksu po ciąży, aby przynieść przyjemność, trenować ich na pewno nie zaszkodzi. Ćwiczenia i leżą w łóżku, podczas spaceru iw telewizorze.

Cięcie mazowieckie

A kiedy to możliwe seks po ciąży, która zakończyła się ciąża? Byłoby to, po podobnych problemach nie powinno się pojawiać. Wielu uważa, że w tym przypadku można natychmiast zaangażować się w seks. Rzeczywiście, ponieważ pochwa nie uległa całkowitej zmianie. Tylko rana łożyska jest poddawana cykorii w taki sam sposób, jak po normalnym urodzeniu.

Ponadto, blizny, która pojawia się na macicy, leczy około sześciu tygodni. Ciekawe, że szew umieszczony na skórze brzucha może leczyć znacznie wcześniej.

Nie chcę, czy nie?

Bardzo często lekarz daje przyjemności seksualne, ale kobieta jest obojętna. Nie spiesz się, aby zdiagnozować mroźność. Trzeba zrozumieć, dlaczego seks jest dla ciebie obrzydliwy. Wszakże przyczyny mogą być zarówno jednoznaczne, jak i umieszczone w głębinach podświadomości.

Nadal zastanawiam się, kiedy możesz mieć seks po ciąży. Ogólnie rzecz biorąc, osłabienie pożądania seksualnego jest rodzajem zjawiska naturalnego. W końcu, dopóki dziecko nie potrzebuje stałej opieki nad matką, a nie może istnieć samodzielnie, następne dziecko nie jest potrzebne rodzicowi. Dlatego ciało kobiety rodzącej zmniejsza ilość estrogenu (hormonu przyjemności). W konsekwencji występuje zwiększona suchość pochwy, a nawet z nadmierną aktywnością seksualną. Ale jeśli urodzenie było zbyt trudne, nowo narodzona matka podświadomie życzy sobie zemsty za partnera.

Wielu ludzi nie chce uprawiać seksu po ciąży z następujących powodów:

 • Kolosalny zmęczenie (czasami połączone z obelgami męża, który nie chce opiekować się noworodkiem), odzwierciedlone w kobiecej frazie: "Teraz nie mam czasu na seks!".
 • Poczucie własnej nieatrakcyjności. W istocie, po pojawieniu się dziecka, postać kobieca w większości przypadków traci formę. Jednak wielu ludzi lubi tę zmianę do smaku.
 • Depresja poporodowa. Ten rodzaj depresji występuje u około 10% kobiet. On jest w stanie znacznie ograniczyć pragnienie seksualne.

I nadal młode mamusia są po prostu bardzo boi się kopulować. Ciągle martwi się tym samym pytaniem: "Czy mogę płci po ciąży?" Może np. Martwić się o:

 • Proces będzie bolesny, a rana nie została prawidłowo dokręcona. Aby przezwyciężyć ten strach, wystarczy pojechać do lekarza. Przecież tylko specjaliści będą mogli ustalić, w jakim stanie organizm po dostarczeniu.
 • W najważniejszej chwili dziecko obudzi się. Strach uderza w kobietę i nie może się zrelaksować. W takim przypadku lepiej poradzić sobie z nianiem lub babcią kilka godzin chodzenia z dzieckiem na ulicy.
 • Będzie nowa niechciana ciąża. Należy pamiętać, że istnieje wiele metod antykoncepcji. Wystarczy wybrać najlepszą opcję.

Antykoncepcja

Jak już wspomniano, w tym przeglądzie rozważamy seks po ciąży. Gdy jest to możliwe, a jeśli nie jest to pożądane, poradzę sobie z tym, to jest to kwestia, która nas teraz interesuje. Tak więc istnieje opinia wśród ludzi, że podczas gdy matka nie odzyskała cyklu menstruacyjnego ani podczas karmienia piersią, nie ma możliwości zajścia w ciążę. To nie tak! Co więcej, do czasu znormalizowania cyklu, nie można zauważyć nowej ciąży . Rutynowa miesiączka może pojawić się w dwudziestym ósmym dniu po porodzie lub może nie wystąpić w ciągu całego okresu laktacji, ale ten niuans nie oznacza, że jesteś ubezpieczony przed zajściem w ciążę. Co teraz zrobić?

Metoda kalendarza jest tu bezużyteczna. Jest on skuteczny w zwykłym czasie tylko w 50% przypadków, a gdy miesięczne są nieregularne, nie warto liczyć na. Jeśli chodzi o tabletki hormonalne, opinie lekarzy nie są takie same. Niektórzy twierdzą, że hormony, wchodzące do mleka matki, są niebezpieczne dla dziecka, inni twierdzą, że obecne hormonalne środki antykoncepcyjne nie wpływają na dziecko. Musisz zdecydować, ale nie możesz sam przepisać takiego leku. To jest przywilej profesjonalnego lekarza. W zasadzie ta opcja jest bardzo wiarygodna i skuteczna w 97-99%.

Tak więc lek hormonalny wprowadza się w następujący sposób:

 • Doustnie (tabletki są przyjmowane codziennie, i oczywiście, w tym samym czasie).
 • Wstrzyknięcie (wstrzyknięcie antykoncepcyjne). Tutaj, przeciwwskazania i wskazania są takie same, jak tabletki, ale forma podawania jest inna (lek jest skuteczny od 8 do 12 tygodni).
 • Kapsuła antykoncepcyjna, która jest wstrzykiwana pod skórę, umieszczona na ramieniu. Działa przez pięć lat, ale może zostać zlikwidowana w każdej chwili.

Wewnątrzmaciczne urządzenie ma wydajność 98%, ale może być stosowane po porodzie nie wcześniej niż sześć tygodni, pod warunkiem że matka nie ma ginekologicznych chorób przewlekłych.

Bariera antykoncepcyjna (spermicide, prezerwatywy, membrana) działa na poziomie 85-97%. Bardzo skuteczna jest kombinacja spermicide i membrany (spermicide przed wprowadzeniem membrany do jej kopuły).

"Pierwsze" doświadczenie miłosne

Wiele matek twierdzi, że pierwsza płeć po ciąży jest podobna do "pierwszej kopulacji". Ta chwila musi wiedzieć, że współmałżonka pali się z pasją. W końcu potrzebuje maksymalnej czułości i cierpliwości w celu ożywienia romansu. Oczywiście początkowo on i jego żona będą musieli dzielić się nie tylko łóżkiem, ale także domowym zmartwieniem.

Wiadomo, że aby zmniejszyć napięcie mięśni, pożądany jest masaż (najlepiej z użyciem olejków eterycznych). Musisz wybrać pozycję, w której można niezależnie dostosować głębokość i częstotliwość penetracji, na przykład ułożenie "jeźdźca". Aby zmniejszyć suchość pochwy, wiele osób stosuje specjalne żele i środki smarujące zakupione w kameralnym sklepie. Bardzo ważne jest, że Mama była pewna swojej atrakcyjności. Przy okazji, męski wygląd jest o wiele mniej wybredny niż kobieta.

Wielu uważa, że jest to odrodzenie relacji seksualnych, które kończą okres poporodowy i rozpoczynają nową fazę życia rodzinnego.

Aborcja

Wiele osób pyta, kiedy można po seksie przerwać ciążę? Rozważ ten temat. Praktycznie każda dama nigdy nie miała aborcji. Lub przeprowadził medyczne aborcje ciąży, które stają się coraz bardziej popularne dzisiaj. Oczywiście pacjenci mają pytania: "A jak powinieneś zachowywać się po prostej aborcji, jak się zabezpieczyć, a co zrobić po aborcji medycznej?" Pytania są do zaakceptowania i naturalne. Oczywiście, wszystkie zasady powinny być wyjaśnione przez lekarza, ale nie zawsze ma czas na rozmowy o nich, a czasem nawet "zapomina".

Medyczne aborcje

Jaki harmonogram ma seks po medycznym zakończeniu ciąży? Wiadomo, że takie aborcje przeprowadzane są przy pomocy leków, bez interwencji chirurgów. Dlatego nazywa się farmakologiczne przerwanie ciąży.

Do jego wdrożenia stosuje się "Mifegin", który odnosi się do anty-progestagenowych leków steroidowych. "Mifegin" przerywa ciążę jak poronienie.

Ogólnie rzecz biorąc, aborcja medyczna jest wykonywana na zasadzie ambulatoryjnej, a po przyjęciu pigułki pacjent wraca do domu. Aby uniknąć powikłań, kobieta powinna wielokrotnie zgłaszać konsultacje kobiet, gdzie będzie poddawana badaniu ultrasonograficznemu. Wiadomo, że wypisanie się po aborcji medycznej nie kończy się dopiero trzy tygodnie.

Pani zaleca się w tym czasie wstrzymać się od aktywności seksualnej. Wszakże seks jest ćwiczeniem, które może nasilać krwawienia maciczne. Ponadto, po aborcji medycznej (a także po zabiegu chirurgicznym), macica wygląda jak otwarta rana, zabiegi trwa bardzo długo. A jeśli nie przestrzegasz zaleceń lekarskich, ryzyko zapalenia narządów płciowych kobiety wzrasta. Ponadto po aborcji leków otwiera się kanał szyjny, dzięki czemu zakażenie może łatwo dostać się do jamy macicy.

Bardzo ciężko jest uprawiać seks po aborcji leków. Po przerwaniu ciekawej sytuacji bardzo często prowadzi do przesunięcia cyklu menstruacyjnego w dowolnym kierunku lub jego naruszeniu. Dlatego owulacja (dojrzewanie jajka) może pojawić się 12 dni po aborcji lekowej, co nie wyklucza możliwości ponownego zajścia w ciążę.

Oczywiście, należy wziąć pod uwagę, że testy ciążowe nie mogą pomóc w diagnozowaniu. Wszakże w pewnym okresie (około miesiąca) po aborcji krąży krew krwi gonadotropina kosmiczna (HCG), na podstawie której ustalana jest ciąża. W rzeczywistości test w teście może być fałszywie pozytywny.

Zazwyczaj z reguły od kopulacji wstrzymuje się przed rozpoczęciem kolejnej miesiączki, która zaczyna się zazwyczaj od czterech tygodni.

Problemy po aborcji lekowej

Tak więc seks po przerwaniu ciąży przez różne leki może być stosowany po zaprzestaniu krwawego wyładowania. W przeciwnym razie mogą występować różne powikłania:

 • Krwawienie po aborcji medycznej, które może wymagać interwencji chirurgów (zgarnięcie jamy macicy).
 • Ciąża ektopowa (potrzeba pilnej operacji),
 • Ciąża to postępująca lub niepowodzona aborcja leków (również wymaga zgarnięcia jamy macicy).
 • Wygląd zapalenia w żeńskich narządach płciowych (ból podczas stosunku płciowego).

Ogólne instrukcje

Po aborcji medycznej kobieta powinna nie tylko powstrzymywać się od intymności, ale także zastosować następujące zalecenia:

 • Codzienne monitorowanie temperatury ciała.
 • Zabrania się kąpieli i wizyty w basenie.
 • Pęcherz i jelita powinny być regularnie opróżniane.
 • Należy przestrzegać zasad higieny.
 • Kwestia antykoncepcji musi zostać rozwiązana. W rzeczywistości optymalne tabletki to "mini-piły" lub spiralna wewnątrzmaciczna.

Ciąża ektopowa

A kiedy seks jest możliwy po ciąży pozamacicznej? Ogólnie rzecz biorąc, powierzchnia rany tu leczy w ciągu miesiąca, na miejscu nacięć pojawiają się gęste blizny, które nie mogą być pęknięte podczas kopulacji.

Przy okazji nie można ćwiczyć przyjemności seksualnych w ciągu miesiąca w celu zapobiegania infekcji. Wszakże zapalenie i uszkodzone tkanki tworzą wygodne warunki do rozmnażania i wzrostu bakterii, które w każdym przypadku będą wywoływać ropny proces w jamie brzusznej. I ten niuans będzie skomplikować leczenie i powodować konieczność powtórzenia operacji.

Ponadto, poszkodowane tkanki nigdy nie dostarczą odpowiedniej bariery dla patogennych bakterii żyjących w pochwie. Dlatego kopulacja doprowadzi do pojawienia się infekcji, która wzrośnie aż do macicy, rurek i jajników.

Ciąża mrożona

Więc seks po ciąży pozamacicznej może być stosowany dopiero po zaciśnięciu wszystkich ran. A co to jest mrożona ciąża? To niebezpieczna sytuacja, która musi koniecznie zostać przerwana. Przerwanie tutaj z reguły odbywa się metodą zgarniania. Kobieta po takiej procedurze powinna zrezygnować z seksualnego komfortu przez co najmniej jeden lub dwa tygodnie. To jest ten okres, który jest potrzebny do zamknięcia szyjki macicy, a wewnętrzną powierzchnię do uzdrowienia.

Oczywiście seks po ciąży niecierpliwe przyniesie tylko radość. Ale musi być opuszczony przez pewien okres czasu, ponieważ szyjka macicy jest otwarta, a jej wewnętrzna powierzchnia jest tylko ogromną, otwartą raną. Skąd się wzięła? Tak, usunięto górną część błony śluzowej i jajko z błonami.

W rezultacie patogeny oportunistyczne i patogenne mogą łatwo dostać się z pochwy do macicy, a stamtąd dostać się do układu krwionośnego. Ogólnie bakterie mogą wpływać na pojawienie się silnych procesów zapalnych w zakaźnych narządach (macica, rurki, jajniki).

Akty seksualne przyspieszają przenikanie bakterii do jamy macicy. Aby zapobiec infekcji i potrzebować powstrzymania się od seksu pochwy przez krótki okres czasu. Partnerzy muszą poczekać na zamknięcie szyjki macicy i wyleczenie jej wewnętrznej powierzchni.

Dopiero po bliznowaniu wszystkich ran wewnętrznych możesz się połączyć. Nie ma innych ograniczeń, aby kochać radości po stagnacji ciąży.

Co ciekawe, po skrobaniu przez dwa tygodnie można uprawiać seks analny i ustny. Jeśli ten typ ciąży spowodował spontaniczne poronienie lub aborcję lekiem, konieczne jest powstrzymanie się od seksu do końca krwawienia, co może potrwać około dwa tygodnie.

Seks

W rzeczywistości, każdy lekarz mówi, że nowe matek naturalny poród aż sześć tygodni życia seksualnego nie można odnowić. Oczywiście, nie oznacza to, że po zakończeniu tego okresu, można od razu uprawiać seks szorstki. Najpierw trzeba iść do ginekologa, więc on potwierdził, że proces odzyskiwania jest kompletne żeńskie narządy płciowe.

Dlaczego nie wolno spółkować zaraz po urodzeniu? Kobieta szyjki macicy w tym okresie został otwarty, a genitalia są ciągłe ranę – można odebrać infekcję dość łatwo.

A jeśli wziąć pod uwagę, że wiele mumie doznał nacinaniu krocza (nacięcie krocza) ze szwami, mogą angażować się w seks dopiero po ich uzdrowił. W tym przypadku, nie tylko można oderwać krocza, ale szyjki macicy podczas stosunku. Wiadomym jest, że nawet w kościele po porodzie są dozwolone, aby wejść dopiero po upływie czterdziestu dni, a trochę mniej niż sześć tygodni.

W ogóle, zaangażowany w miłosnych rozkoszy po porodzie jest zabronione, jeżeli istnieje wydzielina, zapalenie stawów i narządów kobiecych, silny ból. Jest to bardzo rzadko zdarza się znaleźć człowieka, który rozumie, że po porodzie nie wolno uprawiać seksu z powodu fizycznej słabości ciała.

Rozważmy moralną stronę tej kwestii. Jeśli istnieje bariera psychologiczna, jak być? Niektóre kobiety boją się zacząć jeszcze raz seks, boi się nie tylko z bólu. Nawet po łyżeczkowanie pierwszego stosunku do wielu psychologicznie trudne.

Jednak należy zauważyć, że wiele kobiet po porodzie zaczynają doświadczać nowych wrażeń. Najważniejsze – nie bój się działać ostrożnie i bardzo delikatnie. Ogólnie rzecz biorąc, każda para decyduje, kiedy zaczynają angażować się w miłosnych rozkoszy po urodzeniu, ale rada lekarze nie mogą być ignorowane w każdym przypadku.