243 Shares 1497 views

Laparoskopia jajowodów: przeglądy, właściwości operacyjne i wskazania

Jeśli nie możesz zajść w ciążę przez długi czas, laparoskopia jajowodów może pomóc w określeniu przyczyny tego problemu . Poniżej opisano opinie, funkcje i inne ważne punkty tej procedury.


Co to jest? W jakich przypadkach jest to pokazane?

Tak więc, laparoskopia jajowodów, która zostanie nieco później zbadana, jest operacją, która pozwala badać tę część żeńskiego obszaru narządów płciowych i wyeliminować niektóre patologie swojej struktury. Najpierw wymieniono główne przypadki, w których wymagana jest interwencja chirurgiczna:

  • Przyczepy jajowodów (stan, w którym tkanka łączna rośnie i łączy się z rurkami, zmieniając ich stan);
  • Ich przeszkody;
  • Sterylizacja (przez rurociąg);
  • Diagnostyka ich stanu;
  • Ciąża ektopowa zlokalizowana w rurce;
  • Usuwanie jajowodów.

Oznacza to, że operację można wykonać zarówno w celach terapeutycznych, jak iw celach diagnostycznych. Teraz trochę o istocie interwencji. W jamy brzusznej wykonuje się kilka nakłuć. W jednym z nich znajduje się laparoskop, który pomoże w sprawdzeniu rur, aw drugim można włożyć manipulator (może ich kilka), co umożliwia, w razie konieczności, wykonanie zacisków, cięć i innych manipulacji.

Laparoskopia jajowodu w Moskwie i innych miastach jest wykonywana najczęściej w znieczuleniu ogólnym, rzadziej w trakcie epiduralii (w tym przypadku usuwa się dolną część ciała). Interwencja jest wykonywana około 6-10 dnia cyklu przed owulacją.

Laparoskopia jajowodów: opinie i ceny

Jaka jest skuteczność takiej operacji? Czy laparoskopia jajowodów pomaga rozwiązywać problemy? Opinia wskazuje, że efekt jest i jest bardzo pozytywny. Więc wiele kobiet, które przeszły tę interwencję ze względu na niepłodność spowodowaną procesami klejącą, dowiedział się wkrótce o swojej ciąży. Przeciętnie występuje w ciągu roku po tym.

Jeśli chodzi o samą operację i okres pooperacyjny, nie ma specjalnych skarg od pacjentów. Niektórzy odczuwali silny obrzęk w jamie brzusznej przez 2-3 tygodnie, ale stopniowo minęły. Jeśli chodzi o bóle, to w niektórych kobietach powstały, czasami nawet znaczące i silne, ale dopiero w pierwszym tygodniu po interwencji, wszystko zaczęło się na miejscu.

Prawie wszyscy zauważają, że po operacji zaczęło się dość obfite spotkanie. Ale to jest normalne. W większości przypadków przebyły tydzień lub półtora miesiąca lub spłynęły do regularnej miesiączki.

Teraz chodzi o estetyczną stronę pytania. Większość pacjentów nie miała blizny i śladów 2-3 miesięcy później. I w ciągu roku nie można było powiedzieć, że była jakakolwiek interwencja.

I ile kosztuje laparoskopia jajowodów? Koszt operacji może się różnić i zmienia się w zależności od celu i złożoności interwencji. Tak więc laparoskopia diagnostyczna kosztuje około 25-30 tysięcy, podczas gdy badanie wnęki z późniejszą manipulacją może kosztować 45 000 rubli.

Można tylko dodać, że nie należy bać się laparoskopii. To prawie bezpieczne i dość skuteczne. Ale tylko lekarz może zadecydować o wyznaczeniu operacji. I interwencja powinna być wykonana przez doświadczonego chirurga w dobrej klinice.