244 Shares 6087 views

Benzyna pompa VAZ-2110. Główne problemy i ich rozwiązania

Jeżeli silnik samochodu VAZ-2110 jest uważany za jego serca, pompa paliwowa VAZ-2110 można nazwać jego tętnicy krwi. Na awaria pompy paliwa benzyny mogą być dostarczane w mniejszych ilościach niż jest to konieczne, a kiedy jest pełna rezygnacja pojazd po prostu nie zadziała.

W awarii zasilania paliwem

Jeśli pompa paliwa VAZ-2110 jest całkowicie zabroniony, dopływ paliwa nie zostanie wykonane, a co za tym idzie, silnik samochodu nie rozpocznie. Najprostszym sposobem, aby sprawdzić działanie drukarki – włóż kluczyk w stacyjce i włącz go na pierwszej pozycji. Po takiej manipulacji powinien pojawić się dźwięk odpowiadający pompy paliwowej. Jeśli dźwięk jest przyczyną awarii pojazdu, trzeba szukać gdzie indziej. Można sprawdzić wszystkie przewody paliwowe. Jeśli dźwięk nie wydaje się właściwe, powód faktycznie leży w pompie paliwowej. Może to być urządzenie wyjściowe awarii zasilania lub zniszczeń.

Bardzo często w niestabilnej pracy silnika, utrata mocy i, w konsekwencji, Zerwanie płomienia właściciele samochodów szuka przyczyny w zespole przepustnicy, IAC i TPS. Ale często jest winowajcą takiego zachowania jednostki napędowej może być nawykiem zanieczyszczeń w układzie paliwowym, który nie pozwala benzyna wejść w wymaganej ilości. W tym przypadku należy sprawdzić filtry do drobnych i grubych. Pierwszy z nich znajduje się obok zbiornika paliwa. Przymocowany do przewodów przebiegających w zbiorniku paliwa oraz w szynie paliwowej. Konieczne jest, aby odkręcić i sprawdzić. Jeśli filtr ma zanieczyszczenia, należy go wymienić, a następnie sprawdzić osiągi pojazdu. Jeśli to nie zadziała, należy oczyścić lub wymienić filtr siatkowy filtr. W tym przypadku konieczne jest usunięcie pompy paliwa VAZ-2110. Może być stosowany do czyszczenia środków czyszczących motoryzacyjnych, takich jak do czyszczenia gaźnika, a następnie przedmuchać sprężarkę.

Jak usunąć pompy paliwa VAZ-2110

  1. Pierwszą rzeczą, którą trzeba odłączyć zasilanie od elektryka samochodowego do przypadkowej iskry nie spowodować pożar. Aby to zrobić, należy zagiąć przewód do ujemnego bieguna akumulatora.
  2. Następnym krokiem jest rozkładana siedzenia tylnego fotela, który znajduje się pod właz do zbiornika paliwa.
  3. Następnie wykręć cztery wkręty mocujące pokrywę włazu metalu lub tworzywa sztucznego, a następnie wyjmij ją.
  4. Teraz zewnątrz pompy jest widoczny. Można wyłączyć wtyczkę z planszy elektrycznego i odłączyć przewody paliwowe.
  5. Aby dostać benzyny pompy VAZ-2110 ze zbiornikiem paliwa, odkręcić nakrętki mocujące.
  6. Podczas odzyskiwania mogą odpadać plastikowej zlewki. Ale to nie jest przerażające, ponieważ aby zwrócić go do miejsca, dość łatwo.
  7. Instalowania urządzenia w odwrotnej kolejności.

Komponent finansowy

Na stacjach benzynowych VAZ-2110 cena zależy od producenta. mieści się w zakresie od 1,5 do 2,5 tys. Jeśli chodzi o oczkach pompy paliwowej, jej koszt to zaledwie 50-60 rubli. To jest mniej więcej taka sama ilość pieniędzy, które zostaną przeznaczone na czystsze. Wszystkie prace można wykonać samodzielnie. Jeśli uchwyt do samochodu mycie, usuwanie i montaż pompy paliwa będzie kosztował około 800 rubli. Jeśli chcesz oczyścić siatkę lub jej zamiennik, że niektóre stacje benzynowe mogą być dodawane do ceny 100-150 rubli. Wymiana filtra dokładnego właściciel samochodu będzie kosztować 250 rubli.