573 Shares 2428 views

Silniki „Cummins” (Cummins): specyfikacje, opinie i przedsiębiorstwa zdjęcia

Kierowcy już słyszałem wiele o silnikach wysokoprężnych amerykańskiej marki Cummins. Silniki „Cummins” długo i uporczywie montowane na samochodach ciężarowych i osobowych, zarówno producentów krajowych i zagranicznych. Silniki te są wyposażone w „Gazela”, „KAMAZ”, przetworniki Nisssan, różne autobusów i innych urządzeń. Bliższe spojrzenie na tego producenta i jego produktów.


Historia „Cummins”

Przez ponad 95 lat, firma ta produkuje wysokiej jakości, efektywne kosztowo i wydajnych silników, „Cummins”. Obecnie marka ta jest jednym z liderów w branży.

Założyli firmę w 1919 roku w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej, w stanie Indiana. Można uznać założycieli Clessé Kammisa był mechanikiem na najwyższym poziomie. Był tak zainspirowany wynalazku Rudolfa Diesla, w tym samym roku zbudował swój pierwszy zespół. Miał w sumie 6 litrów. a. moc, ale to był dopiero początek.

Silnik dla rolników

Silnik szybko stał się powszechny i popularny wśród miejscowych rolników. Pod koniec silnika spalinowego sezonu mógł wrócić za pół ceny. W 1929 roku „Cummins” rozpoczęła produkcję silników Diesla jachtów i statków, a następnie udał się do produkcji generatorów diesla. W latach 30., silniki wysokoprężne, „Cummins” zaczął instalować w większości samochodów i limuzyn z Packard.

Dzisiaj, producent dostarcza jednostek wysokoprężnych o mocy od 70 do 3500 litrów. a. Silniki rozwija 56 różnych przedsiębiorstw, które znajdują się na całym świecie. Ponad 160 krajów stosuje produkty firmy w różnych dziedzinach przemysłu i produkcji.

Kluczowe cechy

Ponieważ linia produktów firmy jest wysoka moc ich szeroko zakrojone od 70 do 3500 litrów. a. Osobliwością tych silników jest to, że producent specjalizuje się tylko w silnikach wysokoprężnych. Ze względu na wąską ostrości stanie osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Na przykład, moment w niektórych modelach dostegaet 13,000 Nm.

Wśród silników można znaleźć modele o bardzo różnej wydajności. Spośród najpopularniejszych – 4 jednostki cylindrowe i 6-rzędowy. Jednakże zakres obejmuje model także w kształcie litery V.

Dane rozrządu dla silników w większości zaworów składa się z mechanizmu i napędu rozrządu. Mechanizm zaworowy jest pokazany w postaci zaworu i gniazda rzeczywistego. W celu zwiększenia szybkości przesyłania gazu, a także zwiększenie mocy na cylindrowych tego znaku zawiera dwie pary zaworów wlotowych i wylotowych. W zależności od modelu, wałek rozrządu może być umieszczony zarówno powyżej i poniżej.

System zasilania jest oparta na wtrysku elektronicznego. Dzięki temu silnik jest dość oszczędny. Układ paliwowy wykorzystuje własności filtrów wykonanych z najwyższą techniki i rury wykonane z materiałów odpornych na korozję, które mają minimalny opór hydrauliczny. To pozwala firmie być liderem w branży.

Rodzina Cummins ISF

Obecnie silniki wysokoprężne ISF rodziny jest reprezentowana przez dwa czterocylindrowego silnika wysokoprężnego objętości 2,8 litra i 3,8 litra. Pierwszy idzie do „Gazela”, drugi jest ustawiony na „vladan”. Taka różnica w objętości silnika uzyskuje się przez różne wielkości. W tej konstrukcji obie jednostki maksymalnie zunifikowane. Inżynierowie używają wspólnych części dwóch bloków energetycznych o 70%.

Silnik 2,8-litrowy silnik ma 6 ustawień zasilania. W „Gazela” jest używany niemal najbardziej minimal z nich. Ustawienie 120 litrów. a. Oprócz tej wersji lite istnieją również modele o 131 litrów. i 150 litrów. a. Jeśli chodzi o moment obrotowy, to jest około 360 Nm przy 1800 obr./min. Jeśli dasz wał korbowy obraca się do dużej prędkości i regulacji przepływu, można uzyskać trzy ustawienia mocy.

Silnik "Cummins Valdai"

Silnik 3,8-litrowy pozwala „Valdai” ma bardzo dobry popyt na rynku. Dzisiaj, to urządzenie może być łatwo w porównaniu z niektórymi zagranicznymi samochodami. Jednostka ta posiada w sumie trzy ustawienia mocy. Pojazd jest wyposażony w ustawieniu na 154 litrów. a. Nie najmocniejszy, ale jest wystarczająca dla takiej maszyny.

Jeśli jesteś zaznajomiony z linii silników wysokoprężnych producenta, silnik 3,8-litra w swojej specjalnej konstrukcji coś jak litrowych silników. Urządzenie jest wyposażone w bloku silnika z żeliwa, bez wkładki. Jest wspólna dla każdej głowicy jest wykonana z tego samego żeliwa, tradycyjną turbosprężarką cztery zastawki. Ponadto, urządzenie jest wyposażone w układ paliwowy Common Rail.

zużycie paliwa

Kierowcy, którzy korzystali z „Valdai” z Mińska Silnik śmiało stwierdzić, że „Cummins” bardziej ekonomiczne. Średnia szybkość przepływu jest rzędu 14-17 litrów / 100 km.

Silnik Cummins na „Gazelle”

Na „Gazela” powstała Chińska „Cummins”. Weźmy bliżej zapoznać się z nimi. Ta jednostka napędowa 120 litrów. a. z momentem obrotowym 297 Nm.

wydajność silnika jest więcej niż dobra dla kierowców krajowych. Prawie takie same dane były raz na silniku benzynowym z Gaz-53. Ale pojemność nie była 1,5 ton, a aż 4.

Silniki austriackie, które zostały zakończone przed samochodami znacznie stracić „Cummins”. Nawet potężny ZMZ-405 traci moment napędowy. To jest podstawa wszystkiego, stąd najlepsze dynamiki przyspieszenia, łatwiejsze ruszanie załadowanego pojazdu.

Umiejscowienie silnika w „Gazela”

Silnik „Cummins” 2.8, który znajduje się pod maską samochodu. Według cech geometrycznych można porównać z ZMZ-402. Urządzenie zostało zaprojektowane jako uniwersalny silnik, bez dołączony do dowolnego modelu. Okazało się bardzo kompaktowe i wygodne.

Powyżej znajduje się pompa próżniowa. Pompa wody znajduje się po stronie bloku cylindrów. Ponadto, pompa jest połączone w jeden zespół za pomocą pompy olejowej. Pompa oleju jest praktycznie taka sama jak w VAZ-2108. Pompa ta, biorąc pod uwagę jego wielkość, doskonałe osiągi. Napęd do pompy wodnej jest żebrowany pasek, który również służy do napędzania wentylatora.

funkcje

Engine „GAZELĄ Cummins innego wałka rozrządu w bloku, jak również czasu łańcucha jednorzędowym. W tym obwodzie sama znajduje się na kole zamachowym. Inżynierowie zrobili to w celu uniknięcia nadmiernego hałasu. Wyposażona w automatyczny napinacz łańcucha. O ich usług, można zapomnieć, więc są one wiarygodne. uszczelka głowicy cylindrów – wzorzyste, nie są one wymagane blach stalowych, dzięki czemu specjalną usługę.

Jest to interesująca cecha. Co ciekawe, napęd pompy paliwa nie jest uruchamiany za pomocą łańcucha, a za pomocą osobnego biegu na wale korbowym. Zatem inżynierowie zoptymalizowany silnik „Cummins”. Urządzenie zatem uważa się, aby wyeliminować niepotrzebną pracę dla obwodu.

Silnik może pracować w naszych szerokościach geograficznych, jest on wyposażony w podgrzewany dla ułatwienia rozruchu. W kolektorze dolotowym może wykryć cewki elektrycznej. Filtry paliwowe są również wyposażone w ogrzewanie.

Konserwacja i naprawa

Producenci zalecają, aby regularnie serwisować główne węzły, należy zmienić płyn smarujący, sprawdzić działanie elementów elektronicznych, regularnie wymieniać filtr paliwa. Zaleca się, aby ustawić silnik w paszporcie. Potem nie zawiedzie i nie będzie trzeba go naprawić. Według jego odstępach usług paszportowych jest wystarczająco duży. Cieszy to nośniki.

Jeśli silnik jest w porządku, przed dokonaniem naprawy silników, „Cummins”, pożądane jest, aby przeprowadzić diagnostykę elektronicznego. Urządzenie jest wyposażone w elektroniczny system, który jest kod błędu będzie jasno wynikać, jaki rodzaj urządzenia jest w porządku.

Liczba właścicieli

Właściciele „wałdajskich” ISF 3,8 uwierzyć, że samochód był bardzo praktyczny. Poza ekonomicznej jednostki diesla, koszt jest także bardzo niska do pracy. To wszystko w połączeniu z długą żywotnością komponentów jednostkowych.

Ale to nie wszystko, że zadowoleni z właścicieli samochodów Drive „Cummins”. Opinie mówią, że jest to praktycznie bezproblemowy jednostka. Z terminową obsługę całkowicie nieomylny. fabryka maszyn nawet na najniższym i ekstremalne temperatury. Zużycie paliwa w 11 l. Oczywiście, występują drobne korekty, ale zaobserwowano poważne uszkodzenie.

maszynistów zadowolony. Wiele przeszczepione gazele z samochodów. Dla silnika, który jest produkowany w Chinach, jest to wysokość możliwości. Naprawa jest dość proste, jeśli rozumieć jednostkę silników wysokoprężnych, najbardziej standardowe uszkodzenie można leczyć na własną rękę, bez konieczności wizyty oficjalne centra serwisowe. Że zbyt często nie naprawiać silnik „Cummins” Opinie kierowców zaleca się wykonywać regularne zmiany oleju i materiałów eksploatacyjnych.

Wielu kierowców skarżą się na wysokim poziomie hałasu z tym silnikiem diesla, szczególnie jeśli wcześniej udał się do jednostek benzynowych. Tak, hałas jest nadal namacalny od niego, zwłaszcza pod maską, a nawet znajduje się turbina. Wiele osób skarży się, że samochód bardzo gorące lato. Ktoś napisał, że nieco brakuje dynamiki. Urządzenie nie nadaje się dla tych, którzy kochają prędkość. Aktywnie przyspiesza samochód przy 2000 obr./min. z turbiny.

Koszt silników

Ci, którzy zdecydowali się na zakup silnik „Cummins” – cena wynosi około 500 000. W tej cenie można kupić silnik 2,8 litra w „Gazela”. „Cummins Valdai” chcąc koszt 625 tysięcy rubli. Oczywiście, to jest bardzo drogie. Ale istnieje inny sposób. Ponad 150 tysięcy rubli, można kupić doskonale funkcjonującą jednostkę napędową do uruchomienia na „Gazela”. Jest to świetna cena dla chińskiego silnika. Co najciekawsze, jego życie jest bardzo duży, około 500.000 kilometrów. Za taką cenę to jest całkiem dobrym rozwiązaniem. A zużycie paliwa jest mniejsze niż UMZ typu analogowego i ZMZ.

Tak, zorientowaliśmy się, które są silniki Cummins „” opinii właścicieli samochodów, koszt i specyfikacji.