130 Shares 5813 views

Układ zapłonowy. Kontakt układ zapłonowy: schemat, zasada działania

układ zapłonowy silnika potrzebny do odtworzenia prąd o dużej wartości i dozowania go do kontaktu z zapłonem iskrowym w paliwie. Biorąc pod uwagę zmiany obrotów wału korbowego i obciążenia silnika impuls wysokiego napięcia stosuje się iskrą w określonym okresie. Obecnie pojazdy wyposażone w kontakcie i układu bezstykowego punktu zapłonu.


Urządzenie układ zapłonowy kontakt

Prądy niskiego napięcia są źródłem władzy, a pochodzące z generatora i akumulatora pojazdu.

Zazwyczaj, wielkość tego napięcia jest równy dwanaście, czternaście woltów. Oraz do reprodukcji tej chwili jest to konieczne iskry zapłonowej w zapłonnikiem złożyć je do dwudziestu tysięcy woltów. Biorąc pod uwagę ten czynnik, układ zapłonowy posiada w swojej strukturze dwa różne obwody. Obwód układ zapłonowy składa się z następujących elementów składowych i bateria, cewka tramblera kontroluje czas zapłonu próżni i rodzaju odśrodkowej świec kontaktowe, przewodów elektrycznych, wyposażona w urządzenie blokujące.

Poszczególne elementy systemu

Aby przekonwertować niskonapięciowego źródła do dużej przepustowości projektowej dla urządzenia cewki zapłonowej. Znajduje się on w komorze silnika, podobnie jak większość elementów i mechanizmu zapłonowego. Głównym sam sposób pracy są następujące: na uzwojenia nie są wysokie napięcie prądu elektrycznego, a w tym punkcie to około uzwojenie pola magnetycznego konwersji. W przypadku zatrzymania zasilania cewek, pole magnetyczne zniknęły już bezpośrednio wzbudza prąd w cewkach wysokiego napięcia. Proces konwersji jest dwanaście tysięcy dwadzieścia wolt to spowodowane różnicą zwojów uzwojeń cewek. Jest to najwyższy napięcie potrzebne do wytworzenia iskry pomiędzy stykami zapłonowych.

wyłącznik praca

Prawidłowe działanie układu zapłonowego nie jest możliwe bez takiego mechanizmu, jak napięcie prądu przerywacz nie wyższej wydajności. Jego zadaniem jest przerwanie prądu w uzwojeniach niskiego napięcia. To z kolei sprzyja powstawaniu wysokiego napięcia.

Następnie, prąd jest kierowany do pierwszego sworznia, umieszczonego pod osłoną urządzenia rozprowadzającego. Elastyczna sprężyna styku ruchomego cały czas dociska do elementu nieruchomego i różnią się tylko przez krótki okres czasu. Dzieje się tak wtedy, gdy napęd krzywkowy wałka wyłącznika oddziałuje na styk ruchomy młotka.

kondensator

Aby wykluczyć fakt wypalania styków w momencie otwierania, jest połączony równolegle do kondensatora. Różnice między mechanizmem rozdzielacza zetknięcia krzywki może wywołać. W tym przypadku, kondensator służy do absorbowania dużo energii elektrycznej i zmniejsza możliwość iskier do minimum. Dodatkowo towarzyszy wzrost napięcia w uzwojeniach wtórnych uzwojenia cewki. W czasie działania styków wyłącznika urządzenia kondensacyjne daje aktualna i tym samym tworzy odwrotne prądów w obwodzie niskiego napięcia. To pomaga przyspieszyć zanik pola magnetycznego. A im szybciej to nastąpi, tym większe prądy w linii wysokiego napięcia. W przypadku, gdy tramblera kondensator zawodzi, silnik nie zostanie uruchomiony. Ustawienia napięcia zwojów obiegu wtórnym będzie zbyt mały dla optymalnego wystąpienia iskrzenia. Iskra między elektrodami iskra będzie „słaba”, a to nie wystarczy, aby zapalić mieszankę paliwową. Kopułka niskich i wysokich napięć prądu dystrybutor tramblera zamontowany w obudowie i napędzany za pomocą silnika ze względu na wale korbowym.

pokrywa tramblera

dystrybucji wysokiego napięcia w bloku świece cylindra przenoszona przez tramblera głowicy rozdzielacza. Po utworzeniu się zwoju obecnej dużej szybkości przybywają na głowicy rozdzielacza głównego zestyku wyłącznika, a dopiero potem przez element ruchomy na płytce wirnika. W momencie, gdy wirnik obraca się napięcie przeregulowania z płytki do styków pokrywy rozdzielczej.

Następnie broneprovodam krótkie impulsy wysokiego napięcia podawanego na bezpośrednio do świecy zapłonowej. Skontaktuj się z głowicy rozdzielacza jakieś numerologia, która odpowiada konkretnym cylindrze silnika.

To co ustawić czas pracy cylindrów. Procedura specyficzny zapewnia równomierny rozkład obciążenia na wale korbowym. Zasadniczo, silniki czterocylindrowe mają następujące procedury operacyjne: 1-3-4-2. Ale to może być nieco zmodyfikowany w zależności od producenta. W takim przypadku, wzór oznacza zlecenie że zapłon następuje początkowo w pierwszym cylindrze, a następnie do trzeciego, czwartego i drugiego. System przewiduje dostarczanie napięcia zapłonu silnika do iskry na końcu suwu sprężania. Dzieje się tak ze względu na instalację regulacji zapłonu.

Postęp iskrę jest konieczne ze względu na duży ruch tłoków w cylindrach prędkości. W przypadku, kiedy mieszanka paliwowa będzie zapaleniu wcześniej czy później, pod warunkiem, wydajność rozprężający się gaz znacznie spada. Dlatego zapłon paliwa musi być w danym momencie, gdy tłok dochodzi do GMP. Gdy jest właściwie zainstalowany kąta tłoka postęp wpłynie na optymalną ilość gazu dla potrzeb normalnej pracy silnika. Kąt natarcia jest ustawiany przez przekręcenie obudowy wyłącznika. Tak dobrane, że pewien punkt, kiedy styki przerywacza są rozwiedzeni.

regulator odśrodkowy

Regulator odśrodkowy gwarantuje prawidłowy montaż kąta wyprzedzenia zapłonu w funkcji prędkości obrotowej silnika. Konstrukcja mechanizmu regulacyjnego jest para towarów, który obraca się, wpływ na płytki ze stykami wyłącznika.

regulator podciśnienia

W zależności od stopnia obciążenia silnika punktu iskry skorygowanej regulatora podciśnienia. To urządzenie jest zamontowane na tramblera mieszkaniowym. Regulator próżni składa się z dwóch komór, oddzielonych od siebie membraną. Jedna komora jest połączona z atmosferą, a drugą rurą za pomocą indukcyjności pojemności. Za pomocą pręta membrany ma połączenie z płytą, która jest wyposażona w styki wyłącznika.

Wraz ze wzrostem kąta obrotu przepustnicy zmniejsza się w gazie komory wylotowej. W płycie tej membrany przenosi niewielki kąt, wraz ze stykami w kierunku krzywki napędowej przerywacz. Odpowiednio moment otwierania następuje z opóźnieniem, a co za tym idzie, zmianę kąta.

Świece zapłonowe (PIN zapłon)

Układ zapłonowy wyposażony w standardowych elementów bezpiecznikowych. Elementy stykowe zapłonowe konieczność konwersji energii elektrycznej w iskry do zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrach silnika. W czasie, gdy impuls elektryczny jest przekazywany do iskry, to kontakty ułatwiają powstawanie załamania zapłonowej. Ten element jest integralną częścią układu zapłonowego.

Broneprovoda

System zapłonu kontakt inne typy układu zapłonowego w pełnej broneprovodami masz sprzęt, który może bez szkody i straty, przechodzą przez wysokiego napięcia. W szczególności, elastyczny przewód elektryczny z rdzeniem miedzi i izolacji wielowarstwowej.

Kiedy ten przewód jezdny jest wykonany w kształcie spirali, co eliminuje zakłócenia. Ogólnie rzecz biorąc, te kable są instalowane w świecy. Długotrwałe stosowanie drutu mikropęknięć izolacyjne mogą nabywać, przez które możliwa strata impulsów o wysokiej wartości.

Awaria układu zapłonowego oraz ich eliminacji

Pierwszym i najbardziej rozpowszechniony stłuczenie może być iskra na iskry. Powody takiej awarii są następujące punkty:

 • Otwarte przewody elektryczne w obwodzie niskiego napięcia lub utleniania ich zacisków przyłączeniowych.
 • Upalny styka się z dystrybutorem i odchyłek.
 • Awaria cewek dmuchanie rozdzielacza kondensator wad pokrywy broneprovodov uszkodzić siebie i czopki.
 • Nadmiar wilgoci w urządzeniu.

Możliwa w następujący sposób:

 • Sprawdzić przyrządu w całym łańcuchu i drutu.
 • Czyszczenie kontaktów tramblera o korekcie depozytowej i przyłożenia.
 • Wymiana wadliwego i podejrzanych stanu komponentów systemowych.

Zdarza się, że gdy kluczyk zapłonu, rozrusznik nie działa, a wszystkie systemy działają wizualnie, w tym przypadku konieczne jest, aby zwrócić uwagę na elementy blokowe bezpieczeństwo, jak to możliwe wypalenia lub utleniania straży siedziska za rozrusznik.

Jeżeli silnik samochodu jest niestabilny i nie rozwija pełnej mocy, przyczyna może leżeć w następujących przypadkach:

 • Awaria jednego z świec zapłonowych.
 • Zbyt duże lub odwrotnie, mała szczelina na korki i skontaktować się z dystrybutorem.
 • Uszkodzenia mechaniczne lub tramblera pokrywa wirnika.
 • Nieprawidłowy kąt zestaw wyprzedzeniem.

Konserwacja składa się z następujących czynności:

 • Montaż nowych części.
 • Regulacja wymaganych luzów.
 • Regulacja kąta iskrzenia.

Schemat zapłonu układu kontaktu jest dość prosta i jest szeroko stosowany w różnych pojazdach.

Dzięki zastosowaniu nowych technologii elementy pojazdów o zapłonie jest stale ulepszane i modyfikowane. Na przykład, nowsze modele samochodów różnych producentów dawna stosowany system zapłonu elektronicznego. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, system może łatwo określić przyczynę i dokonać naprawy. Układ zapłonowy samochodu kontakt VAZ ma dramatyczne różnice w elementach innych producentów i posiada wysoką niezawodność. Jednocześnie niedrogie naprawy.

System Contact-tranzystor

W porównaniu z konwencjonalnym systemem kontakt styku tranzystor znajduje się w wyposażania tranzystora. Jego stosowanie poprawia właściwości robocze i parametry. Z instalacją systemu zaczęły się wyposażyć przełącznik tranzystorowy.

układy zapłonowe kontaktowo tranzystorowe aparatura nie różni się zbytnio od zwykłego zapłonu i jego zasady działania. Mimo to ma pewne drobne różnice.

Jego główną cechą jest zdolność do uderzenia młota urządzenia tranzystora, a nie na uzwojenia cewki. Podczas przerwań prądu na niskie napięcie uzwojenia wysokiego napięcia uzwojenia cewki jest jego formacji.

System Contact zapłonu (łącznie VAZ) ma wiele pozytywnych cech.

Sterowanie procesem nieodłączne w cewce zapłonowej, przyczynia się do zwiększenia możliwości wartości prądy w uzwojeniu pierwotnym cewki, a to może spowodować:

 • Zwiększone napięcie wtórne.
 • Rosnąca przepaść między elektrodami zapłonowych.
 • Ulepszone i bardziej stabilny moment iskrzenia.
 • Ułatwić uruchomienie silnika w zimnych porach roku.
 • Zwiększyć prędkość i moc silnika.

Taki system zapłonu kontakt tranzystorów, przeznaczone do połączenia cewki z oddzielnych uzwojeń pierwotnych i wtórnych.

Jednocześnie, system zmniejsza obciążenie styków wyłącznika i zmniejsza ryzyko przywieraniu. Jest to możliwe ze względu na spadek wskaźników przepływających prądów. W związku z tym zwiększa niezawodność i trwałość całego systemu.

Wadą tego korka może obejmować następujące czynności: napięcie prądów płynących tranzystor ma istotny wpływ na jego wydajność. Obniżenie obecnego dowodów dotyczących stanu styków wyłącznika, co znacznie wpływa na charakterystykę działania ognia kontaktowo tranzystora. Błędy tego typu układu zapłonowego identyczny do normalnego usterek układu kontaktu i eliminowane są w ten sam sposób. Ale dodatkowo mogą występować problemy z naruszeniem normalnej pracy tranzystora i przełącznika.

uruchomić silnika

Uruchamianie silnika nie można zrobić bez żadnych dodatkowych urządzeń elektronicznych. W tym kontekście, będziemy koncentrować się na tym mechanizmie jako starter pojazdu. Mechanizm ten jest silnik elektryczny, który napędza początkowy ruch wału korbowego silnika do zapłonu w cylindrach i uruchomieniu silnika. W czasie pracy rozrusznika jest aktywowany przez przekręcenie klucza w zamku w prawidłowym położeniu. Prądy przez zapłon przekaźnika zasilany z baterii cewek startowych i prowadzić go w działanie.

Jeśli przyjrzymy się szczegółowo proces rozruchu silnika odbywa się w trzech etapach:

 1. Starter retraktora dmie rozrusznik koło zębate do połączenia z kołem koronowym.
 2. Ponadto jest starter wirnik obracający wspólnie z zębnikiem napędowym, i z kolei, przenosi moment obrotowy z wału korbowego, a to prowadzi do zespołu napędowego.
 3. Po uruchomieniu silnika i przekręceniu kluczyka wraca do swojej pierwotnej pozycji, mechanizm zwijania wyprowadza przekładnię napędu rozrusznik z połączenia z kołem zamachowym.

przypisanie przekaźnika

Wszelkie przekaźniki elektryczne – urządzenie zabezpieczające, które wyposażone jest w układ zapłonowy. Kontakt układ zapłonowy w tym względzie nie jest wyjątkiem. Jego głównym celem jest otwieranie i zamykanie różnych miejsc w obwodach elektrycznych samochodu. Urządzenia mają różnice w strukturze i sposobie sygnału sterującego, a także do instalacji. Obecnie powszechnie przyjęty przekaźników elektromagnetycznych.

W prostych słowach, ten rodzaj elektrycznego samochodu chroni różnych elementów wysokiej bieżących obciążeń. Wystarczy przełączyć służy. W szczególności, system zapobiega wyłącznika zapłonu pojazdu i generatora rozrusznika po wystawieniu na działanie wysokich prądów. Na przykład, aby uruchomić silnik, należy przekręcić kluczyk w stacyjce i włącz rozrusznik do pracy, co z kolei zużywa od 80 do 300A.

W tym przypadku, jeśli nie używać przekaźnik, blokada może spalić, a także niektórych elementów okablowania. Aby temu zapobiec w systemie należą przekaźnik zapłonu. Kiedy w urządzeniu znajduje się ikona dioda obraz, oznacza to, że po podłączeniu należy przestrzegać biegunowości zacisków. W przeciwnym razie, porażka jest nieunikniona.

wniosek

W rezultacie, warto zauważyć, że pierwszy, który został szeroko rozpowszechniony na rynku motoryzacyjnym, był system zapłonowy kontakt. Ten układ zapłonowy został wykorzystany zupełnie pewny siebie, ale w tej chwili jest uważany za przestarzały. Najsłabszym punktem jest to okazało się, że obecność w strukturze tramblera pary styków. Wszakże wymaga okresowej konserwacji zredukowane do konieczności sprawdzania i regulowania szczeliny pomiędzy stykami oczyścić powierzchnie styku różnych rodzajów śladów spalania, które mogłyby znacząco oddziaływać na działanie elementów jako całości. W miejsce tego systemu przyszedł bezkontaktowe, że praca taka konserwacja nie wymaga i charakteryzuje przez kierowców jako bardziej wiarygodne.

Tak, zorientowaliśmy się, która to zasada układu zapłonowego kontaktowo tranzystora samochodu.