433 Shares 4178 views

Encyklopedia roślin wewnętrznych: Ficus benjamina – opieka w domu

Zielone ze zwierzętami w domu – dobry mikroklimat, komfortową atmosferę psychologiczną i spektakularny rozwiązaniem wielu problemów projektowych na aranżacji wnętrza i dekoracji pomieszczenia. Ale, oczywiście, że wszystko będzie tak, należy wybrać odpowiedni dom dla odpowiednich roślin i być w stanie dać im kawałek mojego serca.


Z fikusovyh rodziny

W tym artykule omówimy jeden z najbardziej zaskakujących i pięknych roślin doniczkowych liściastych – ficus dalej. Odmian lub istnieje wiele odmian. Najbardziej popularny jest rozpoznawana jako Ficus benjamina, opieka w domu, który jest dość prosta i nie powoduje trudności. Roślina jest drzewem, przypominający rozprzestrzeniania krzew. Jego korona może być bujny i nogi, z małymi błyszczącymi liśćmi, które rosną na końcach cienkich gałęzi, sadzonek. Opcjonalnie można kontrolować wzrost łodygi i korony, dobór optymalnych parametrów. Jeśli chcesz mieć w domu przez długi czas rosnące Ficus benjamina, opieka w domu jest:

  1. Sadzonki można z sadzonek pobranych od dorosłych drzew tylko w tworzeniu jego wielkości. Dzięki czemu możliwe o każdej porze roku, stawiając proces do wody na parapecie.
  2. Że czujesz się komfortowo Ficus benjamina, opieka w domu wymaga przede wszystkim serdecznym ciepłem i światłem. Liście drzew oryginalny kolor – ciemnozielone, skórzaste, z jasnożółtych lub białych plam. Ponieważ roślina wygląda bardzo elegancko. Jeśli masz wybór monochromatycznym kolorem liści, światło powinno być rozproszone, inaczej słońce spali go w lecie. Liście zaczynają żółkną, opadają, a drzewo straci swój atrakcyjny wygląd, zaczyna boleć.
  3. Ci, którzy posiadają co Ficus benjamina, opieka w domu powinna również koncentrować się na właściwej podlewania. Nawet na gorącym okresie kwiatka nie lubi nadmiaru wilgoci. On ma dość swoich sklepach więcej podczas podlewania, liście skórzaste skórka dobrze zatrzymywania wody, co zapobiega szybkiemu parowaniu. W związku z tym, między podlewaniem, niezbędnych do utrzymania takiej szczeliny, dzięki czemu ziemia dobrze wysuszono. System nawilżania jest następujący: woda wylewa się obficie wszystkim p dobre kondycjonowanie na mokro. Po pewnym czasie dodatkowej paleta seryjnej. A w między rośliny powinny zostać spryskane atomizera. Ziemia w trakcie procedury lepiej jest ukryć, aby uniknąć nadmiernej wilgoci. A liście, a wręcz przeciwnie, będzie uwolniony od pyłu, ładny połysk, ta sama drzewo będzie mógł oddychać „pełną piersią”, co wyraźnie widać na zdjęciu głównym zakładzie.
  4. Ficus – kwiat termofilowa. Należy chronić przed przeciągami i umieścić w miejscu, w pomieszczeniu do temperatury otoczenia zimą nie spada poniżej 14. W przeciwnym razie, liście opadają i pozostaje nagi tułów w doniczce.
  5. Ci, którzy uprawiają rośliny tropikalne w domu (ficus, nawiasem mówiąc, odnosi się do nich też) powinien wiedzieć jedno subtelności. Wszystkie te kwiaty nie lubią zbyt suche powietrze. Dlatego też, gdy zaczyna działać centralne ogrzewanie, w pobliżu wazony zainstalować nawilżacze.
  6. Co do potraw i gleby, roślin powinny być przesadzane raz na kilka lat. Ma dobrze rozwinięty system korzeniowy, więc garnki powinny być przestronne, trójwymiarowy. Wypełniając je z glebą, dbać o dobry drenaż – kamyki, keramzytu, połamanymi cegłami. Ziemia musi składać się z równych części piasku, humus, torf i torf. Jeśli ficus wystarczająco stary akcji z murawy ziemi musi być większa niż druga. W lecie w czasie szybkiego wzrostu, raz na dwa tygodnie leczono ficus nawozu – mineralnych i organicznych.
  7. Jeśli chcesz, aby gałęzie drzewa dobrze obcięte pędy boczne. I ostatnia rzecz, chcę powiedzieć – należy uważać, przemyślany, a każda roślina czuje się komfortowo i swobodnie.