560 Shares 2122 views

Bransoletki śnieg z rękami: krok po kroku

Często nie są takie sytuacje, gdy nie ma możliwości pojazdów do pokonania pewien odcinek drogi. Mówimy o stromych, lodowych wzniesień, na stronach z głębokim błocie, na drodze śnieg śniegu. Wydostać się z takiej sytuacji jest zakup lub zrobić bransoletkę śniegu z ich rąk. Nawet zwykły autobus, który jest niezbędny do jazdy po asfalcie, przy pomocy takiego urządzenia otrzyma doskonałą jakość, typowe dla samochodów terenowych.


korzyści łańcuchy

Korzystanie z tych urządzeń, kierowca otrzyma doskonałą flotacji w głębokim śniegu. Znacznie ulepszone właściwości przyczepności. W związku z tym kontrola wzrostu na obszarach lodowych. Ponadto, będzie można skutecznie przezwyciężyć obszary błotne. Wielu kierowców lubią podróżować na drogach Rosji, na drodze. często umieszczają zdjęcia i filmy do różnych zasobów, za pomocą którego będzie można zobaczyć, jak skuteczne anty bransoletki. Z ich rąk, a poza tym ich przystawki.

Negatywnych cech bransoletki

Naturalnie, łańcuchy mają trudności i którzy są w stanie ograniczyć ich stosowanie. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na nich, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

  1. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że zawieszenie z kierownicy będą poddawane wysokim obciążeniom. Odpowiednio, wraz z wysoką przepuszczalność uzyskuje zwiększone zużycie. Szczególnie silny ucierpi listwy zębatej, jeśli zainstalowane łańcuchy na koła przednie.
  2. Innym ważnym czynnikiem jest to, że będzie to wzrost zużycia opon. W związku z tym znacznie okres ich służby zmniejszona.
  3. Bransoletki wykonane z rękami śnieg będzie nosić przód pudełka.
  4. Ograniczona prędkość ruchu – 50 km / godzinę.
  5. Nie należy zapominać o akustyce – łańcuch wytwarzają sporo hałasu.

Korzystanie z miękkich łańcuchy

Można odwołać się do opcji bardziej natrętne, co z kolei przyczyni się do zwiększenia przepuszczalności pojazdu. Mówimy o użyciu łańcuchów gumy lub tworzyw sztucznych. Bransoletki wykonane śnieg z rękami w takiej sytuacji będą miały słabsze parametry terenowe. Jednakże niszczące zużycie opony, zawieszenie transmisji można uniknąć. Ponadto, w celu zwiększenia prędkości ruchu (90 km / h), który jest również ważnym czynnikiem.

Kołowe bransoletki poślizgowe można podzielić na dwie kategorie. Mogą być miękkie i twarde. Obie możliwości są kabel podłużny lub łańcucha (w ilości dwóch części), które rozciąga się na obwodzie koła. Pomiędzy nimi powinien pociągnąć łańcuch lub poprzecznych uchwytów wykonanych z tworzywa sztucznego lub gumy.

Co może być obwód?

Podkłady mogą być wykonane w postaci drabinki, rombu lub miodu. Każda z tych opcji ma pozytywne i negatywne momenty. Schody charakteryzuje ulepszone możliwości wiosłowych. Za to lepiej uciekać, jeśli chcesz, aby pokonać drogę gruntową. Należy jednak pamiętać, że śnieg jak bransoletki doprowadzić do tego, że koło może „Bury”. „Vnatyag” Dlatego jazda powinna nastąpić. Kierowca może napotkać inne problemy. Samochód będzie miał słabą odporność na ścinanie. Opony zużywają się szybciej. Skrzynia biegów ze sterowaniem zostanie poddany silnym oddziaływaniu

Kołowe bransoletki anty wzorzyste plastrach powoduje mniejsze uszkodzenia głównych podzespołów pojazdu. Opony będą też dłużej. W porównaniu z drabiny, takie wzory mogą zapewnić lepszą stabilność boczną. Będzie również otrzymać w stałym kontakcie z powierzchnią.

Szczególnie twardych i miękkich łańcuchy śniegowe

Zdecydowanie nie uzyskać odpowiedź, co jest korzystne z łańcuchem. Każdy z nich ma swoje zalety w pewnych okolicznościach. Dlatego opcja uniwersalny nie jest dostępna. Układ sztywny najlepiej nadają się do cross-country. Ze względu na bardziej wyraźny wiosłowej zdolności będą one przezwyciężyć trudną rolę, spotkał się z mniejszym trudem.

Jeśli zdecydujesz się zrobić bransoletki miękkim śniegu z ich rąk (fot takich struktur można zobaczyć w trakcie czytania recenzji), to należy rozumieć, że z ich pomocą nie da się szturmować dróg. Ale takie systemy mogą pomóc w przezwyciężeniu trudnych części. Zaletą tego przykładu wykonania polega na tym, że łańcuchy z tworzyw sztucznych lub gumy mogą być usunięte natychmiast po kompleks została pokryta część. Zgodnie z tym, dalszy ruch nastąpi w szybszym tempie bez ryzyka autobusach lub skrzynia biegów z kierownicy szkody.

Przy wyborze łańcuchy sztywne powinny być podane do jednostek wielkości i przekrój. Im więcej, tym lepiej będzie możliwości wiosłowe. Ale zużycie opon, skrzynia biegów i kierownicy zauważalnie wzrośnie. Jednostki posiadające przekrój kwadratowy, a także przyczynić się do poprawy jakości wiosłowe.

Jak zrobić łańcuch własnymi rękami?

Ponieważ koszt takich struktur jest wystarczająco wysokie, można zrobić bransoletki śnieg z rękami w WHA, „Gazelle”, „Niva” lub innych pojazdów. Proces ten nie różni się złożoność. Wszystkie niezbędne elementy można znaleźć w marketach budowlanych. Należy rozumieć, że self-made konstrukcja tańsza, a jakość ich niczego nie przyniesie zakupione opcje. A korzyści znaleźć wystarczy.

Większość po prostu z rąk do drabiny. W tym celu konieczne jest pomiar dwóch długości łańcucha w taki sposób, że mają długość nieco mniejszą od długości, charakterystyczny dla obwodu koła. Za pomocą zaczepów w kształcie litery S, odcinki poprzeczne musi być zabezpieczona pomiędzy nimi. Powinny one mieć taką samą długość, która jest nieco większa niż szerokość opony.

Dokonywanie bransoletki śnieg z rękami na „Gazela” lub innego pojazdu, trzeba połączyć ze sobą segmentów podłużnych. Aby to zrobić, należy użyć karabinków. W środku każdego segmentu wzdłużnej jest konieczne, aby naprawić napinacz. Drugi koniec jest zamocowany do środka hakowego karabinek. To urządzenie będzie niezawodnie uszczelka bransoletki śnieg z rękami (z „Niva” VAZ lub innego pojazdu) na kołach.

Łańcuch z wzorem diamentu, aby dużo bardziej skomplikowana. Ale nawet z takiego zadania można przezwyciężyć, jeśli istnieje chęć i wytrwałość.

Instalacja łańcuchów

Instalacja w żaden sposób nie zależy od tego, co planuje się umieścić łańcuchy na koła samochodu – Homemade lub fabrycznych. Ustaw bransoletki na kilka sposobów. Maszyna powinna być podnośnika do koła wziął limbo. Po tym, jest on zobowiązany do noszenia bransoletki. Ta metoda instalacji jest prosta. Jednak czas będzie musiał wydać więcej.

Drugi przykład wykonania zamocowania

Drugi sposób jest szybszy. Jednak konieczne doświadczenie i szczególne umiejętności. Konieczne jest, aby rozwinąć bransoletki łańcuch na ziemi, dokładnie ich rozprzestrzenianiu się. Po tym, muszą zderzyć się więc, że przed końcem lewo o 30 cm. Następnie długo część bransoletki należy umieścić na kierownicy. Z wnętrza obwodu, jest wymagane, aby uszczelnić za pomocą haka. Wszystkie linki powinny być rozłożone. Strony zewnętrzne muszą także więź. Po tym bransoletka jest zlecane z liny regulacyjnej. Metoda ta jest optymalna w przypadku, gdy jest to konieczne do wzmocnienia anty-made bransoletki z rękami na ciężarówkach.

Opcjonalne bransoletki montażu na wszystkich kołach

Przed burza jerk off road, jechać około 50 metrów, a następnie dociągnąć łańcuch. W związku z tym, można przedłużyć żywotność opon. Należy zauważyć, że napęd nosić bransoletki na wszystkie koła nie jest zalecane, chyba że pojazd ma napęd na wszystkie koła. Jeżeli samochód jest normalne, a następnie umieścić na łańcuchu jest wystarczająca do kół napędowych.

wniosek

W tym przeglądzie, uznano, jak zrobić bransoletki śnieg na pojeździe własnymi rękami. To nie jest wielka sprawa. Prostota jest inny, a ich instalacja. Dlatego trochę wysiłku, można osiągnąć swoje cele. A drogi nie będzie już przerażające. Skomplikowany odcinek drogi będą szybko i skutecznie pokonać.