656 Shares 9986 views

Redesign mieszkania. Możliwa gama kolorów we wnętrzu

Prace nad projektem przebudowy mieszkania – proces wieloaspektowy i fascynujące. Jednak wiele osób uważa, że wszystko jest ograniczona przez dobór materiałów wykończeniowych i zestawów. Inni twierdzą, że wszystkie one mają pochodzić dość harmonijnie, jeśli idą tylko własnych preferencji. To nie jest tak!


Tworzenie planu, należy zwrócić uwagę na dobór kolorów. Wnętrze małej pokoju trzeba używać kolorów, które przekształcają przestrzeni, takich jak rozszerzenie lub zawężenie zostanie podzielony na strefy lub wizualnie zwiększyć wysokość sufitu.

Przestronny samym pokoju, wręcz przeciwnie, wymagają ciemne kolory i kontrastujące wzory, które optycznie je pomniejszyć.

Akcenty – kolejny punkt, który należy wziąć pod uwagę, wybierając schematy kolorów. Wnętrze swojego mieszkania, na przykład, mieć chwytliwy sofę, z którego nie chce się pozbyć. Zorganizować pozostałą przestrzeń w delikatnych , pastelowych kolorach, tym samym podkreślając znaczenie kolorowe mebla.

często wydzielają różnych stref kolorów. Na przykład, kuchnia, jadalnia, projekt, który jest obecny w tym odbiór projektant wyglądać bardzo korzystna.

Na pierwszy rzut oka wszystkie elementarne, ale to dopiero początek. Dokonując mieszkania, należy rozważyć kilka podstawowych aspektów. Po pierwsze, nie wszystkie kolory mogą być łączone, i po drugie, część kolorów w wewnętrznych przestrzeniach żywych po prostu niewłaściwe. Ale pomówmy o wszystko w porządku.

Co do kombinacji kolorów, to nie pomoże nam wykres kołowy, który upraszcza wybór kolorów. We wnętrzu salonu są różne opcje kompatybilności:

  • monofoniczne, czyli wykorzystania odcieni jednego koloru;
  • harmonicznych, który łączy nasyconych barw sąsiedniej grupy koloru;
  • kontrast;
  • odwrotnie.

Teraz rozważmy dopuszczalny zakres kolorów we wnętrzu mieszkania. Niektóre kolory są zupełnie nieodpowiednie dla projektów konstrukcyjnych pomieszczeń mieszkalnych dla jednego prostego powodu – powodują one negatywne, rozdrażnienie, a czasami wręcz agresję. Specjaliści powinni unikać jasnych kontrastujące kolory, a im więcej ich kombinacje.

Weźmy, na przykład, połączenie czerwieni i pomarańczy. Ten tandem nie pozwoli Ci się zrelaksować i być zachęcani do aktywności. A blue-zielone wnętrze całkowicie zniechęca apetyt, więc nie wykorzystane do projektowania kuchni.

Najbardziej popularne wśród dekoratorów pastelowych barwach. Wnętrze tych odcieniach świetnie wyglądają i dają pewną elegancją i pokoju.

Kuchnia idealna unia fioletowy i śmietaną, czerwony i szary, a także odważnych klasycznych kolorach takich jak jasnoszarym i czekolady.

Sypialnia będzie wyglądać harmonijny związek i niebieski szary, zielony i różne odcienie nawet Emerald.

Hala może być wykonane w kolorystyce bezhevato-kawy – taka atmosfera pozwoli Ci się zrelaksować po ciężkim dniu pracy.

Praca nad projektem domu, należy pamiętać, że kolory we wnętrzu – jest to podstawa do głównej idei projektu, który będzie ucieleśnieniem własnych upodobań i pomysłów.