562 Shares 3229 views

Jellyfish Lake, Palau. Gdzie jest Jellyfish Lake?

Większość ludzi nie lubi meduzy, na szczęście, na wybrzeżu Morza one pojawiają się tylko sporadycznie. Ale wyobrazić sobie miejsce, gdzie istnieje stale iw dużych ilościach. Przedstawiane? Takie miejsce jest! Ten Jellyfish Lake w Palau.


Lake Wyspy rock

Republika Palau na Pacyfiku, około 800 km od Filipin. Jest całkowicie położony na wyspach i pięknej przyrody. Jednym z jej archipelagów – Rocky wyspa – nawet o nazwie „podwodny cud świata”. Jego wody przybrzeżne są zamieszkane przez ponad tysiąc gatunków ryb i ssaków morskich, z których wiele jest rzadkością.

Nie jest zaskakujące, że istnieje i „siedziba meduzy”. Jezioro jest nietypowe dla takich zbiorników mieszkańców pojawiły się 12.000 lat temu. Teraz mieszka kilka milionów meduzy. Liczba turystów przybywających do ich zobaczyć, też nie pozostają w tyle za tym rysunku. Z tego powodu, nie rozwija się – płytkie nurkowanie z rurką i okulary, z którymi do „galaretka” można oglądać godzinami.

Gdzie jest Jellyfish Lake? Znajduje się we wschodniej części rafy wyspie Eil Malk. Jezioro nie jest bardzo duży, ale rozciągnięta na długości. W najszerszym miejscu zbiornik osiągnie 160 metrów, najdłuższy – 460 metrów. Jego głębokość wynosi 50 metrów.

Cechy Jellyfish Lake w Palau

Jeziora takie jak ten na wyspie około dziesiątej, ale to jest największa. Co ciekawe, jest to nie tylko dla jego mieszkańców. A zatem, woda odnosi się do meromekticheskim dwuwarstwowej lub jezior. Jego powierzchnia i głęboka woda różni się zasadniczo nie mieszają się ze sobą.

Meduzy warstwą wierzchnią Lakes Palau tlenem. Rozciąga się na głębokości 15 metrów. W nim znajdować się w większości żywych organizmów, jak również nagromadzony wytrącania i przepływającej wody. Dolną warstwę pozbawiony tlenu, ale zawiera siarkowodór, amoniak i fosforanów. Ze względu na uszkodzenie tej wody dla człowieka nurkowanie jest zabronione. Górne bakterie poziomie warstwy żyją.

Jezioro powstało w naturalnym pogłębiania wyspie, która pojawiła się w wyniku ruchów skorupy ziemskiej. To nie jest odcięty od „wielkiej wody” w całości, z oceanem, jest on podłączony przez otwory i szczeliny w skałach wapiennych.

Mieszkańcy jeziora

Jak meduzy w jeziorze nie zostały dokładnie znana. Najprawdopodobniej nieletni byli tu z wody przepływającej przez tunele skał. Według innej wersji, żyją w wodzie od czasu jej powstania: po obniżeniu poziomu wody morskiej z jej „populacji” pozostał na wyspie, tworząc jezioro.

Tutaj w dość sprzyjających warunkach i przy braku naturalnych wrogów meduz zwiększyły liczbę kilku tysięcy razy. Obecnie jezioro jest ich pełno. Dwa główne gatunki żyjących w nim: złota i księżyc meduzy. Oprócz nich, staw zamieszkany przez kilka gatunków ryb i skorupiaków.

Sposób życia złoty meduzy ściśle związane zielonych glonów, które rozstrzygać wewnątrz nich. Organizmy „weszła” rodzaj umowy, zapewniając sobie nawzajem cennych substancji. Algi potrzebują światła, więc w ruchu po południu meduzy podążać za słońcem w kręgach na jeziorze. Nocą, oni zejść do niższych warstw do nasycenia azotem.

meduzy życie

Zaakceptowane nazwy, które żyją w jeziorze gatunków meduz, tylko warunkowe. Tak, złoty meduzy, prawdopodobnie odnosi się do Mastigias Papui, i księżyca – do Aurelia (Aurelia aurita). Klasyfikować mieszkańcy trudne, ponieważ mają one znaczących różnic związanych z gatunków żyjących na otwartym morzu u wybrzeży wyspy.

Pomimo niewielkiej linkiem do oceanu, Jellyfish Lake Palau dość odosobniony. To nie może jednak mieć wpływ na życie jego mieszkańców. Naukowcy sugerują, że długotrwałe samotne istnienie przyczyniło się do pewnych zmian wewnętrznych i zewnętrznych, w związku z czym niektóre podgatunki meduzy utworzonej.

I złoty księżyc meduzy i należą do scyphoids klasowych lub Cnidaria. Z reguły ich macki są obecne komórki specjalne, które pozwolą im żądło wroga. Samotna i bezchmurne istnienie na wyspie przyczynił się do śmierci tych komórek.

turystyczny raj

Jellyfish Lake Palau to unikalny obszar naturalny. Jest otoczony przez skały i drzew tropikalnych, a jego wody są zamieszkane przez miliony meduzy. To miejsce przyciąga turystów i sprawia, że jest to możliwe, aby zamknąć obserwować życie mieszkańców stawu.

W morzu ogromne meduzy mogą stanowić poważne zagrożenie dla ludzi. Są bolesne żądło i są trujące. Meduzy na wyspie Eil Malk w Palau już dawno stracił tę umiejętność, dzięki czemu ciekawscy turyści zbliżyć je na bardzo krótkim odcinku.