174 Shares 8727 views

Znajomość przyrody: dziko rosnących roślin, przykłady ze zdjęciami

Świat wokół nas jest bogata i zróżnicowana. Szczególnie dotyczy to królestwo roślin. Tysiące gatunków człowieka udało się oswoić, aby wycofać swoje własne w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Ale dużo flory rośnie w stanie dzikim.


Mieszkańcy lasy, stepy, wybrzeżach

Które stanowią dzikie rośliny? Przykłady mieć zawsze przed oczami, tylko rozejrzeć. Widzisz, tam chaber i bittercress na skinienie krawężników na ciebie z mojej głowy? A tam, w cieniu wzrosła luksusowe łopian, pokrzywa i dalej … Jest zaczynają płonąć młodego pock, kasztany są gotowe do prysznica można utrzymać się z owoców, a w lasach z liści do stopy spadają z żołędzi dębu i orzechów z gałązek leszczyny. Myślę, że wiesz, co dzikie rośliny, przykłady pomagają zrozumieć. Można więc powiedzieć o wszystkich organizmów roślin, które rosną bez interwencji człowieka w naturalnym środowisku. Pochodzą one w pojedynczym, podwójnym, wieloletnich, ich wysiewu, kiełkowania regulowane własnej niezależne od mechanizmów.

znajome obcy

A teraz szczegóły. Przypomnijmy, dzikie rośliny, których przykłady można znaleźć cały czas. W swoim podwórku, wzdłuż jezdni szlaków w ogrodzie wśród łóżek często można znaleźć bardzo wytrwały chwast – rdest. często staje się dosłownie plaga dla rolników i pola upraw, ze względu na chwastów go pozbyć nie jest tak łatwo. Jednak bardzo często okazują się niezwykle przydatne w naszych dzikich roślin, przykłady to zapewnia taki sam rdest! To po prostu kocha drób, nic dziwnego, że ludzie nazywają Gusyatnikov trawa i ptak Highlander. Naukowcy znaleźli rdest że zawiera kwas krzemowy, witaminę C, karoten, garbniki, alkaloidy, i wiele ważniejsza. Ponieważ zbierania ziół posiadać specjalną farmotsentrami, a na jego krople podstawą produkcji, nalewki, maści do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Rdest jest przydatna do kąpieli małych dzieci. W ogóle, jeśli wyliczyć wszystkie cenne dzikie rośliny, lista byłaby nieskończona. Po tym wszystkim, natura – prawdziwe źródło zdrowia, młodości i piękna!

Niebieskie ostróżka i inne …

Mieszkańcy wsi są w pełni świadomi, że różne jabłka i gruszki rosną nie tylko w swoich ogrodach. W lesie można zbierać Podkładka, że smak nie jest gorszy niż odmian. Dzikie maliny są często większe, bardziej aromatyczne i słodszy niż ten, który ostrożny właściciel zasadzone w swoich dziedzinach jagodowych. Polana zemlyanichka las i nie ustąpić truskawek w ogrodzie. Powszechnie znany jako takich dzikich jednoroczne, takie jak Ostróżka (znany również jako pole ostróżka), Mar Belaya, suche kwiaty i wiele innych. Niektóre z nich są powszechnie wykorzystywane przez człowieka do celów zdobniczych, dla innych – leczniczych, a inne – w diecie. Na przykład, wyciągi z LARKSPUR wykonane maści, kojące ból mięśni. Z suszone liście i łodygi ziół parzonej herbaty, które pomagają w wielu schorzeniach układu moczowo-płciowego oraz żółtaczka. Dobre wsparcie jest Delphinium i bóle głowy, ból w wątrobie i innych dolegliwości.

Oto one, a nie dzikie, ale bardzo użyteczny – rośliny z otaczającą przyrodę!