208 Shares 6749 views

Cricket Field: opis, cechy, siedlisk i ciekawostki

Zaskakująco, wśród zwierząt może być normalny krykieta. Poglądy i styl życia tych owadów, a także żywienia, powielanie treści i ciekawostki można znaleźć w tym artykule.


Geneza i rodzaje świerszczy

Owady te pojawiły się na Ziemi około 300 milionów lat temu. Należą one do rzędu Orthoptera i rodziny obecnych świerszczy, która obejmuje 8 podrodziny. Zoologów opisać aktualnie 2300 różne gatunki. W Rosji żyje około 50 gatunków świerszczy. Spośród nich najbardziej popularne – domy i pola.

otoczek siedlisko

Świerszcze – rdzenni mieszkańcy Dalekiego Wschodu i Afryki Północnej. Ale potem rozprzestrzeniły się w całej Europie. Nieco później pojawił się w Ameryce Północnej i Południowej Australii. Cricket Field preferuje stepowe i lasostepu stref i obszarów górskich Europy. W centrum Rosji to najczęściej na północy, na obszarze przygranicznym.

W obszarze regionu krykieta Tula można znaleźć przede wszystkim w południowej strefie dostrzeżone w Vanevskom, Kimowsk, Efremov, Odoevskogo Kurkinsky i obszarów NOVOMOSKOVSK.

Pole Cricket: siedlisko i rozliczeń witryn

Świerszcze – owady ciepłolubne. żyją na obszarach, w których temperatura nie osiągnie co najmniej 20 stopni. Przy niższych owady stają się nieaktywne i prawie całkowicie przestać jeść. W wioskach takich jak świerszcze miejsce w pobliżu pieców w zimie i przejść na żywo w naturze lata. Wolą ciepła, światła i słońca. Chętnie osiedlić się na łąkach i polach.

W górach, świerszcze decyduje się żyć normalnie ostepenennyh suchych stokach, gdzie narażone wapienia lub osiedlenie się na okolicznych łąkach i torfowiskach. Ale gdzie one są dobrze ocieplony. Teraz więcej świerszcze „modernizacji” i wolą nie mieszkają za piecem, a na farmach hodowlanych. Jest nie tylko ciepło dla nich, ale także dużo jedzenia. Lub osiedlić się w ciepłych piwnicach, kotłów i sieci grzewczych.

wygląd

Pole do krykieta jest bardzo małe. Długość ciała – od 17 do 23 centymetrów. Mężczyźni są większe niż samice. Świerszcze mają dużą głowę i mocno ciało. Są one przeważnie w kolorze czarnym, ale istnieje również brązowe. Mają krótkie skrzydła przednie. świerszcze polne, w odróżnieniu od innych gatunków odpowiedniki, większe. Kolor jest ciemniejszy, biodra i dno wewnątrz czerwony.

Te kobiety mają cienką tylną pokładełkiem, awansowała do czubka. Kolor piszczel czerwonawy. Mężczyźni wyróżniają się obecnością zwierciadle na elytra. Urządzenie dźwięk podobny do tego, który jest na polny. Ale świerszcze, jest bardziej skomplikowana.

Owady te mają długie czułki i trzy pary nóg. Wszystkie ciała (brzuch, klatka piersiowa i głowa) pokryte solidną chitynowym naskórka. Szczęki (żuchwy) świerszczy jest dość silny. Doskonałe rozwinięte wszystkie zmysły – dotyk, węch i wzrok. Due świerszcze wąsy doskonale uchwycić zapachy i poczuć smak jedzenia.

Cricket Field: cechy stylu życia

On – jedyny przedstawiciel owadów, buduje gniazdo, w którym wszyscy dorośli i żyje życiem krótkotrwały. Świerszcze są z natury izolatce. Każda jednostka ma swoje własne terytorium. Jeśli należy do mężczyzny, to może on pozostać blisko, aby umożliwić kilka samic.

Living świerszcze w naturze w otworach 20 centymetrów głębokości i szerokości 2 cm. Daleko od swoich domów nigdy nie odejdzie. Przy najmniejszym niebezpieczeństwie krykieta ukrywa się w otworze. Wejście kryje się kępka trawy. Świerszcze są bardzo ostrożne, nieśmiałe, a wrogów mają dużo – małe ssaki, ptaki i jaszczurki.

sprzęt bojowy

Na spotkaniu z nieoczekiwanego zawsze dzieje towarzysza walki. Owady te bronić swojego terytorium przed inwazją. Podczas walki, gryzą. I spróbować żuć off nogi przeciwnika lub danej anteny. Świerszcze głowice Butt, zrobić ostre wypadów i silne kopnięcie. Jednak te owady skakać słabo, ale szybko przenieść na nogi. Pomimo faktu, że żywią się świerszcze pokarmu roślinnego, pokonał wroga zjedzone zwycięzcę.

żywność

Zasadniczo Cricket Field spożywa pokarmów roślinnych. Ale od czasu do czasu w diecie zawiera inne mniejsze owady. Dorosłych świerszcze mogą polować nawet na małe lub krewnych do jedzenia jaj ustanowione przez samice. Co zjada krykieta pola w niewoli? Gdy zawartość swojego domu, zjada okruchy sera i chleb, mleko, kawałki różnych owoców.

reprodukcja

W sezonie lęgowym mężczyźni siedzą w swoich norach i piosenki kiwać samic. Podnoszenie przednich błotnikach, pan ich pocierania. Ze względu na to, jak się okazuje rodzaj miłości serenady do gadania. Samica nie może przyjść. Jeśli jednak odbyło się spotkanie, wkrótce to kładzie na ziemię około 30 jąder. W ciągu całego okresu reprodukcji ogółem – 500.

Podczas kojarzenia boiska do krykieta na brzuchu wisi kochanie spermatoforów, podobny do tego, który jest i koniki polne. Ale żaden świerszcze spermatofilaksa. Gdy samica zaczyna składać jaja, ona wystaje pionowo jej pokładełkiem w ziemię. Następnie zamyka się otwór, przesuwa się do następnej pozycji, a procedura jest powtarzana.

Larwy występują w okresie od dwóch do czterech tygodni. Iz myślą już jak dorośli w miniaturze. Krok Przepoczwarczenie w świerszcze offline. Larwy zawsze trzymają się razem. W czasie wzrostu trzy razy szopy. I wtedy zaczynają się rozdzielić. Każdy świerszcz zaczyna kopać nory własną rękę i przygotować się do zimy.

Na powierzchni po krykieta zima młoda dziedzina sprężyny jest wybrany, gdy temperatura osiągnie 4 stopni. Ostatnia wylinka występuje, a po owady stają się dorośli. Następnie rozpoczyna się nowy sezon hodowlany.

zawartość

Są ludzie, którzy zawierają Insektarium świerszcze domu (specjalne przedszkola). Są one w większości wykonane z tworzywa sztucznego. W jednym ogrodzie można umieścić sto świerszcze. Ważne jest, aby zapewnić wystarczającą ilość żywności i wody, a także aby utrzymać komfortową temperaturę dla tych owadów. Dieta powinna zawierać pokarmy białkowe. Świerszcze chętnie jeść suchy pokarm dla ryb akwariowych – Gammarus i rozwielitki. Jeśli owady nie będą mieli wystarczająco dużo paszy białkowej, zaczynają jeść swoje słabsze odpowiedniki.

Jak pozbyć się świerszcze

Jak zniszczyć Cricket Field mieszkają w domu? Istnieje kilka sposobów:

 • Można użyć naturalną pułapkę. W małym napełnieniu pojemnika z mlekiem skondensowanym. Miesza się z wodą i umieszczone obok miejsca, w którym mieszka krykieta. Przyciąga owady zapachu wskakuje do gotowanego syropu.
 • pułapka chemiczny. Jest on używany w pomieszczeniu, jeśli dom ma zwierzęta lub małe dzieci.
 • Paski kleju. Są one umieszczone w oknach, drzwiach i ścianach. Owady stosować się do nich.
 • Spray. Można użyć dowolnego z owadami, a nawet „dichlorfosu”. Ale takie spraye zraszające powinny, gdzie domy nie mają dzieci lub zwierzęta.
 • Niektóre zabić świerszczy, konwencjonalny odkurzacz. Trzeba zmienić lub usunąć załącznik i przejść przez wszystkie zakątki domu. W ten sposób można zniszczyć nawet nienarodzone potomstwo.

Do hodowli świerszczy ważną ekologię. Cricket Field zjada nie tylko pokarmów roślinnych, ale również jeść mniejszych braci. A nawet trupy owady jak świerszcze potrzebują białka. Ale także zaszkodzić ich z powodu ich nienasycony apetyt może spowodować znaczne obszary podmiejskie. Świerszcze jeść jakieś rośliny i ich korzenie. Więc czasami domków właściciele muszą pozbyć się inwazji „śpiewaków”. Można to zrobić na kilka sposobów:

 • stosowanie skomplikowanych środków – chemicznych i rolnictwie;
 • dobry pomagając zwykły rozluźnienie gruntu;
 • Ziemia może być traktowane z leków biologicznych „Anthony-F» lub «Nemabakt";
 • ustaw na działce o birdhouses i karmniki;
 • bardzo dobrze pomóc w walce z wężami (wrogowie świerszczy);
 • po zbiorach jesienią trzeba usunąć witrynę, uwalniając go z kawałków drewna, wiórów i sald filmowych zapobiegających świerszcze pod zimę;
 • Można użyć pola przynęty;
 • Piołunu można po prostu położyć między łóżka lub podlewanie podłoża wykonane z tego bulionu ziela;
 • można posypać grunt wynika z ostrym papryki.

Świerszcze walki „bez zasad”

Agresywność samce świerszczy hazard zrodził się niezwykły widok – walki. Istnieje wersja, że przyszedł się z nimi w Chinach około 1000 lat temu, w czasie panowania of the Sun. Ale świerszcze walki z nie mniejszym powodzeniem przeprowadzono także w Tajlandii i Malezji.

Aby to zrobić, owady zostały złowione w późnym latem. Następnie samce świerszcze produkowane mini-Arena. Natychmiast zaczął walczyć do samego końca. Pokonany wyrzucony z areny, pobiegł z nią lub zabić przeciwnika. Nawet zwycięzca otrzymuje pewną rangę.

Takie pojedynki świerszcze były bardzo drogie, ceny na nich były bardzo wysokie. Szczątki zwycięzców następnie przechowywane w srebrnej mini trumien. Podczas swojego życia na walkę świerszcze dbał specjalnie zatrudniony ludzi. Owad siedzi na specjalnie zaprojektowanej diety, a oni otrzymali zimno, nawet narkotyki. Aby podnieść morale sygnał i świerszcze codziennie uśmierca 2 godziny samic.

Ciągle walczą owady w specjalnych domach półszlachetnych lub szczelinach wewnątrz tykwy lub bambusa. Czasami klatki były wykonane z kości słoniowej lub żółwia muszli. Najpiękniejsze domy były tylko w cesarskich pałacach.

funkcje

Pole do krykieta należy do zagrożonych gatunków. Wymieniony jako rzadki i wąskich lokalnych widoków. W regionie Tula widać pole do krykieta tylko 9 siedlisk. To malochislenny wygląd. Świerszcze nie są podatne na osadzanie, ale jeśli ich liczba rośnie, zwłaszcza w gorące lato, owady mogą odlecieć i osiedlić się nawet na kilkaset metrów od zwykłej siedliska. Więc oni sami wykopać dziurę, a następnie uniknięcia osiadania na ziemi lub w obszarach wykopu.

Cykl życia świerszcze – od 90 do 120 dni. Ale dorosły owad żyje tylko miesiąc i pół. Nie jest to „long-Wątroby”, którzy żyli w 7 miesięcy, ale żyją w tropikach. świerszcze terenowych, z uwzględnieniem zimę – od 14 do 15 miesięcy.

Cricket Field śpiewa używając elytra, który ociera się o siebie nawzajem. Są wytrzymałe, a podczas tego procesu okaże się piękną tryl. Śpiew świerszczy może cały dzień, często w godzinach wieczornych iw nocy. Ale w tym najmniejszego zagrożenia lub lęk ustępują i chowają się w swoich norach.