160 Shares 6070 views

Pyton skalny: opis, cechy treści i ciekawostki

Pytony – non-jadowitych węży. Oni żyją w tropikalnych i subtropikalnych regionów Afryki, Azji i Australii. W Ameryce Południowej, Europie i Stanach Zjednoczonych trzymane jako zwierzęta domowe.


Największy z nich – król, siatka i hieroglifów. Istnieją inne rodzaje węży, które są znacznie mniejsze niż te olbrzymy wielkości. Należą do nich:

  • Czarno-python, który znajduje się w północnej Australii;
  • pyton Ramsey – również mieszkaniec Australii;
  • pierścieniowy – rzadki gatunek, który znajduje się tylko w Bismarck archipelagu
  • Afrykański pyton Burrowing; Co ciekawe, że zanim zostanie przekazana do pytona, a obecnie nazywa boa; jego długości – nie więcej niż dwóch metrów;
  • zaobrączkowanych zauważony – endemiczny Australii (regiony północne);
  • Ametyst – duży wąż, który jest naturalny widok północnej Australii i Nowej Gwinei.

Python Hieroglificzny: siedlisko

Ten wąż żyje w stanie dzikim w Afryce Zachodniej, Afryki subsaharyjskiej. Pyton skalny woli żyć w sawannę, subtropikalnych i tropikalnych lasów. Często spotykane na łąkach, wśród skalnych wokół farm i wiosek. Największy wąż na kontynencie afrykańskim można znaleźć na terenach bagiennych, obszary o wysokim poziomie wilgotności.

cechy zewnętrzne

Afrykański Pyton skalny – wąż z ogromnych rozmiarów. Na długość może osiągnąć więcej niż sześć metrów i waży ponad sto kilo. W terrarium, ona rzadko ma takie wymiary. Najczęściej jego długość w niewoli nie więcej niż cztery i pół metra, a waga – pięćdziesiąt kilogramów.

Pyton skalny ciało obejmuje wyrafinowaną obrazu: polega ona na plecach paskami w zygzakowata i ciemnych plam na bokach. Osoby spina naturalnie barwione szaro-brązowe, brzuch jaśniejszy, żółtawy. Na głowie znajduje się ciemna smuga trójkątny miejsce i która przechodzi przez ucho. Dziś ludzie wywodzą się z innymi kolorami.

Funkcje prowadzenia

Python Hieroglificzny aktywny w nocy, to jest w porządku, aby wspinać się po drzewach i doskonale pływać. Co do zasady, to wąż jest powolny, ale może stanowić poważne zagrożenie dla ludzi – rzut na jej zdobycz szybko. Interesujące jest to, że tego typu python mogą żyć długo bez jedzenia. Zęby tego węża jest bardzo ostry, ale to nie jest trujący. Jednak udokumentowane przypadki ataku tego gigantycznego pytona osobę, były śmiertelne.

Pyton skalny, urodzony w niewoli, dość łatwo oswoić i staje się zupełnie wystarczające dla zwierząt. Początkowo zwierzę jest agresywne i gryzie ze strachu, ale potem tworzą zaufanie i agresji.

Wytyczne dotyczące treści Pyton skalny

Ze względu na bardzo duże rozmiary oraz wyraźna skłonność do agresji, eksperci nie zalecają, aby rozpocząć tego typu początkujących Python. To zwierzę jest bardziej odpowiednie dla doświadczonych hodowców, którzy mają już doświadczenie z obsługi dużych i czasami nieprzewidywalne węże. Z dobrej opieki Pyton skalny może stać oswojony i bardzo spokojna, i oswajania go będzie nagroda dla hodowcy. Nowicjusz lepiej jest zwrócić uwagę na węże mających charakter uległego.

terrarium

Można zorganizować dla swojego zwierzaka zarówno proste i dość skomplikowane terrarium. Należy jednak pamiętać, że im więcej włożysz do elementów dekoracyjnych, tym trudniej osiągnąć czystość w domu pytona: wszystkie te elementy będą zawsze muszą być czyszczone i dezynfekowane. Ponadto, należy pamiętać, że Pyton skalny – silna zwierzę, więc terrarium musi być zamknięty.

Dla większych jednostek powinni przygotować jak duże terrarium. Niezależnie od wielkości węża, to konieczne jest utworzenie różnicy temperatury. Miejsca powinno wystarczyć, aby kąt między obszarem zimno i rozgrzewania zwierzę mogło wybrać odpowiednią jego temperatura.

podłoża

Pyton skalny nie jest zbyt wymagający podłoża. Prasa – najtańszy i najprostszy sposób do utrzymania w czystości: są najłatwiejsze do wymiany.

Mulczowania pomoże utrzymać podłoży wilgoci. Ale konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że nadmiar wilgoci jest szkodliwe dla tego gatunku, jednak, jak jego zwrotu.

temperatura

Pyton skalny wymaga temperatury tła w zakresie od +26 do + 28 ° C, ogrzewając go w miejscu, powinna wynosić około +33 ° C, Nie umożliwiają obniżenie temperatury tła poniżej + 24 ° C Dla jego utrzymania i kontroli użyciu termometr cyfrowy z sondą.

Istnieje kilka sposobów, aby zapewnić ogrzewanie w terrarium. Ceramiczne elementy grzejne, maty ocieplenie, żarówek – to tylko niektóre z popularnych opcji. Terrarium z python nie jest odpowiednie kamienie, ponieważ są one silnie ogrzewane i można nagrać swoje zwierzę bardzo poważnie.

wilgotność

W terrarium należy zainstalować szafkę wilgotność, która nie tylko pomoże stworzyć najbardziej wilgotnym miejscu, ale będzie drugim schronienie wąż. Łatwe do wykonania takiego aparatu. W pojemniku z tworzywa sztucznego z mchu Sphagnum wilgotne cięte na górze lub na dole otworu i umieścić w klatce. Nie zapominaj, że ciepłe powietrze jest bardziej wilgotne niż zimna. Głównym celem właściciela – nawilżają domu swojego zwierzaka, a nie wprowadzać go do bagna.

Zawartość w terrarium zbyt dużo sera może powodować rozwój zakażeń bakteryjnych i grzybiczych, co może z kolei spowodować śmierć zwierzęcia.

oświetlenie

Pyton skalny nie wymaga dodatkowego pokrycia, ale jeśli zdecydujesz się go zastosować, konieczne jest, aby obserwować cykle dziennie: 12 (dzień) + 12 (nocy). Stała jasne światło prowadzi podkreślić, węże, zwłaszcza gatunków zmierzch, które zawierają naszego bohatera.

woda

Twój pies musi mieć stały dostęp do wody. Butelka wody (rozmiaru) można wybrać według własnego uznania. Jeśli jest to dość duża pojemność, z biegiem czasu, pyton zaczną używać go do kąpieli.

karmienie

Python podawany raz w tygodniu przez gryzonie, co odpowiada wielkości węża. Wszystko młodzież zwierzę może jeść szczury z suwakami szczur w młodzieżowych i dorosłych gryzoni do węży jak wzrost. Nie zakłócają poposiłkowej węża może inaczej wystąpić zwracanie pokarmu.

Doświadczeni właściciele uważają, że przedstawiciele tego typu jest lepiej karmić nie częściej niż raz na dziesięć dni. Ograniczenia żywieniowe umożliwia kontrolowanie wzrostu zwierzęcia, ale zbyt rzadko karmienia węża zawsze będzie głodne, że spowoduje rozpoczęcie jedzenia zachowanie w kontakcie z właścicielem.

Podczas obchodzenia się z pytona przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Jest to szczególnie prawdziwe karmienia. Nigdy uchwyt węża w ręku po odbyło się gryzonia – przez pomyłkę zwierzę może zabrać cię na ucztę.

ciekawostki

  • Pyton skalny określa miejsce wydobywania i optycznie stosując dobrze rozwinięty zmysł węchu.
  • Wąż może absorbować promieniowanie w podczerwieni cieplnej za pomocą zmysłów, które są umieszczone w miejscach wargowych zatok. Ponieważ znajdują się one po obu stronach szczęk, pyton łatwo ustawia źródeł ciepła nawet w warunkach słabej widoczności.