170 Shares 2084 views

Japonica. opis

Chaenomeles (japonica) to krzew, znany starożytnych Greków, którzy docenili roślinę o właściwościach leczniczych. Z rodzaju składa się z czterech gatunków. Są powszechne w przyrodzie, głównie we wschodnich rejonach Azji.

Drzewo pigwy może być półzimozielone lub iglastych. To zależy od warunków uprawy. Nogi pędy roślin pokryte są rzadkimi kolce. Japonica Liście ma ciemnozielone, błyszczące, grzywny. Raz są one zlokalizowane. Drzewo jest uprawiana dla owoców i celów ozdobnych.

Wygląda to dobry zakład w okresie kwitnienia. W tym czasie, pędy pokryte są jasne kolory. Japonica nie wymaga szczególnej opieki i utworzenie specjalnych warunkach. Jednak gleby bogate w próchnicę, bardziej korzystne dla niego. W tej rośliny mogą rosnąć na słabych glebach i przy braku wilgoci. Być może jedynym warunkiem jest to, że wystarczająca ilość światła słonecznego. W związku z tym, roślina musi być sadzone na terenach otwartych.

Japonica w domu może osiągnąć wysokość około trzech metrów. W obszarze Moskwa, na przykład, wysokość rośliny nie jest już 0,7 metra. Jego pędy, łukowate pochyłe pokrywa cm długości kolce. Rośliny okres kwitnienia rozpoczyna się w połowie maja i trwa około dwóch do trzech tygodni, a czasem miesięcy.

Japonica roślina jest uważana za długowieczne. Rozwija się w jednym miejscu, może owocować przez setki lat. Gafa niezwykle piękne. Kwiaty mogą dorastać do pięciu centymetrów. Japonica jest zapylane krzyżowo roślin. Do najbardziej skutecznych zapylenia wskazane jest posadzić dwa lub trzy zakłady. W Rosji japonica uprawiany głównie w celach dekoracyjnych.

Roślina ma stosunkowo szybki dojrzewanie owoców. Ich pachnące zapach przypominający zapach ananasa. Owoce mają bardzo różne kształty. W ten sposób mogą one być napiform, jabłko, gruszka, kuliste. Ale najczęściej jajowate, zaokrąglone. Powłoka owoców może być również inny kolor z zielonego na żółty na czerwony rumieniec.

Wreszcie dojrzewają owoce do około września, osiągając średnicę około sześciu centymetrów. Należy stwierdzić, że wartość smak japonica nie jest gorsza zwyczajne.

Surowe owoce nie nadają się do spożycia: mają zbyt kwaśny, cierpki smak. Wynika to z dużej ilości kwasów organicznych. Większość zawartych w owocach kwasu cytrynowego. Do tej rośliny otrzymał jeszcze nazwa – „northern Lemon”.

Regularne spożywanie owoców pomaga wyeliminować metali ciężkich, cholesterol, radionuklidy z organizmu. Ponadto, są one wyposażone w antyseptyczny, środek moczopędny, ściągający, ściągających właściwości.

właściwości dekoracyjne z pigwy można go używać jako zabezpieczenie. Roślina jest dobrze tolerowany fryzury, nadaje się do jednego i do nasadzenia grupy. Sadzenie pigwy, należy pamiętać, że roślina ma średni stopień mrozoodporności. Przy zbyt niskich temperaturach (szczególnie kończy pędy jednoroczne) może zamarznąć.