89 Shares 5749 views

Goliat – największa żaba na świecie

Osoby zainteresowane światem fauny i kto i jak jest on prezentowany. Na przykład, jakie są największe i najmniejszy element, który żyje dłużej, a kto najbardziej jeść? Nie ma chyba człowieka, który nie byłby ciekaw, jaka jest wielka żaba na świecie, gdzie mieszka i jakie są cechy jego życia. Ta istota jest prawdziwie obecny w naturze i nazywany jego goliath Żaba (conraua Goliat).

mieszkanie

Największa żaba na świecie, jak również wiele innych egzotycznych zwierząt, pochodzi z Afryki. Raczej mieszka w zachodniej części, w tropikach, Kamerunie i Gwinei Równikowej.

Goliat żyje wyłącznie na brzegach iw cieniu wodospady rzek. Największy płaza świecie – amfibijny istota wymaga stałego utrzymywania pewnej od temperatury ciała (temperatura powietrza w otoczeniu jego siedlisko nie powinna być niższa niż 22 stopni). Dlatego ważne jest, aby zawsze być otoczony wodą. Goliat unika otwartych nasłonecznione miejsca.

Kiedy największy goliath żaba z wody, ona siedzi na skałach, dołączając równocześnie z ich kolorem szarym. W ten sposób jest on chroniony przed wrogami. Przylgnąć do śliskich kamieni na wodzie, wydaje się proste, ale żaba goliat całkiem pewni, siadają. Pomóż jej w tym specjalnego naiwniak klocków znajdujących się z przodu palce. Zaangażowane w tym procesie i tylne nogi wyposażone w membrany specjalnych.

Pomimo imponujących rozmiarów, Goliat błyskawica skoków do wody w najmniejszych oznak zagrożenia. On jest w stanie kontrolować obszar zasięgu 40 metrów, i jest dość trudno dostać Goliata dorosłych. Skoki do wody, żaba pozostaje tam przez 15 minut, po czym ponownie wybrany do ziemi. W tym przypadku woda jest najpierw wyświetlane nos i oczy, a następnie powierzchnię ciała.

żywność

Największa żaba na świecie spożywa skorpiony, owady, robaki, małe gryzonie i ptaki. Na polowanie ona wychodzi w nocy, żartobliwie wyskakują z wody przez automaty zdobycz. Należy zauważyć, że żaba skok może osiągnąć 3 metry długości.

Ten „rekord” należy żaba bardzo dużą energię. Więc po polowania wymaga dużo czasu na odpoczynek, aby nadrobić życie wydatkowane.

reprodukcja

Te kobiety są największymi żaby w tarło światowego w offseason, gdy charakter „odpoczynku” od ciągłego odlewania strumienie wody z nieba. Aby to zrobić, potrzebuje do 6 dni, w których jedna osoba może „dać” do 10 tys. Jaj, z których każdy osiąga wielkości ziarnka grochu godnej.

Z jaj wykluły się kijanki długi średnio 8 mm. Przez 70 dni, powinien on „włączyć” w normalnym żaba stracił swój ogon i skrzela. A w tym czasie kijanka może jeść tylko rośliny. Interesujące jest to, że dorasta do 48 mm do 45 dni jego życia, czyli wzrost wagi i zwiększenie wysokości występuje, może być szybko powiedział.

W odniesieniu do parametrów żaby dorosłych, jego długość może wynosić 30 cm, a waga – 3 kg.

Zagrożenia dla olbrzymiej żaby

Głównym zagrożeniem dla życia żaby pochodzi bezpośrednio od samego człowieka i jego konsekwencje „ekonomiczny” w ich siedliskach.

Goliat żaba dawna kierowane przez smakoszy, kolekcjonerów i innych miłośników egzotyki. W tym samym czasie jeden z jego połowu w celu dostarczenia do restauracji lub gotować samemu. Inne zapolować na dziwaczne trofeum lub na przykład dla swoich terrariach. Należy zauważyć, że wszelkie próby rozmnażać w niewoli goliatów nieudanych.

„Suffer” jest również znany jako gigantycznej żaby z wyrębu lasów tropikalnych handlowych, które są siedliskiem jego siedliska. W ten sposób zmniejsza się do kilku tysięcy hektarów, z powodu zniszczenia drzew żab zamieszkujących obszar rocznie. Ponadto, niebezpieczeństwo, jakie dla jej życia i zanieczyszczonej wody, w których kłusownicy startu chemikaliów do połowu ryb.

Oprócz miejscowych plemion, których przedstawiciele mogą polować na żaby go sprzedać do restauracji, najbardziej niebezpieczne są tylko turyści, chcąc spróbować mięsa żaby. Nawet mięso tych przedstawicieli jest uważana za bardzo przydatne dla kobiet w ciąży.

Największa żaba (foto)

Obrazy można zauważyć, że Goliat nie jest do niczego jest jego nazwa – to żaba jest naprawdę imponująca jak na swój rozmiar. Plemiona, którzy mieszkają w pobliżu siedliska jego siedliska, pieszczotliwie nazwał te żaby „syn”. Ponieważ dorosły osobnik Goliat osiągnie normalne rozmiary dziecięce.

Ciekawe, ale w przeciwieństwie do swoich krewnych, dla których bagna – to naturalne siedlisko, goliaty takie zastrzeżenia „bypass” stronie. osiedlić one tylko wtedy, gdy woda ma krystalicznie czysta, a to jest jeden z powodów, za nimi kotorvm polowanie tak wielu ludzi.

Teraz wiesz, co żaba jest największym na świecie, a zwłaszcza w jej życie i wszystko, co zagraża jej istnieniu.