106 Shares 4938 views

Chinos: co to jest? Z czym nosić spodnie chinos?

Najpopularniejsze ubrania męskie i damskie to jeansy. Są tak gęsto osadzone w naszej szafie, że nie będzie ich handlu na wszystko inne. I zupełnie na próżno, bo latem w dżinsach, widzisz, jest gorąco. Możesz wybrać lżejsze i ciekawą, solidną, ale nie mniej wygodną alternatywę dla nich, a to spodnie chinos. Co to jest, nie jest znany wszystkim. Czasem nawet ludzie, którzy aktywnie korzystają z tego modelu w szafie, nie zawsze podejrzewają, że to tylko broń. Dowiemy się dokładniej, jakie ubranie i co nosić.

Chinos: co to jest?

W pierwotnej wersji – spodnie, zszywane od 100% bawełny. Obecnie mieszane tkaniny są stosowane wszędzie , tańsze rozwiązanie, ale mniej niż dobrej jakości. Dlatego przy zakupie starannie studiuj kompozycję, wybierz te, które zawierają bardzo małą ilość syntetyków. Oprócz dżinsów, kobiety chinos (męskie lub damskie) mogą mieć bardzo różnorodne spodnie. Biorąc pod uwagę trendy współczesnej mody, większość modeli jest ograniczona do dołu i do różnego stopnia. Rozróżnienie między sobą a wylądowaniem może być klasyczne lub zaniżone. Cechą charakterystyczną spodni są guziki zamiast błyskawic, ale w tej chwili jest jedna i druga opcja. Z każdej strony kieszonki mają dwie kieszenie, lekko pochylone. Są też za sobą, najczęściej ukryte, a nie napowietrzne, jak dżinsy.

Kilka słów o historii podbródka

Spodnie chinos – człowiek a priori, a tylko demokratyczny dwudziesty wiek dodawali ich do szafy damskiej, gdzie bezpiecznie się schwytali. Ich historia zaczyna się w odległej 1848 roku. I podobnie jak wiele klasycznych przedmiotów garderoby dla mężczyzn, chinos mają korzenie armii. Brytyjscy żołnierze, podczas pobytu w kolonii w Indiach, opiewali, że biała forma bardzo szybko ucieka od straszliwego ciepła i wszechobecnego pyłu. Następnie, jak mówi jedna wersja, gen. G. Lumsden postanowił narysować białe spodnie, użył w tym celu naturalnych barwników: curry, kawy i morwy. W rezultacie powstały kolor nazywa się khaki. Cóż, świat mody dostał spodnie do spodni. Największą popularnością cieszyły się po drugiej wojnie światowej, kiedy mężczyźni wracając z przodu nadal chodzili po mundurze. Z biegiem czasu nieco zmienił styl, dodano jasne kolory, ale istota pozostała niezmieniona. Nazwa spodni jest spowodowana tkaniną, z której są szyte. Był importowany z Chin, stąd słowo "chinos".

Co wybrać – jeansy lub chinos?

Kwestia nie zawiera jasnej i jednoznacznej odpowiedzi. Można powiedzieć jedno: wybrać oba. Niech w szafie będą dżinsy, brody na lato i klasyczne spodnie. Cóż, z zalet tej szafy warto zauważyć, co następuje:

  • Bardziej demokratyczna cena w porównaniu do tych samych dżinsów;
  • Różnorodność kolorów; Ktoś może argumentować i powiedzieć, że jeans może być czerwony i zielony, ale, widzisz, klasyczna wersja, nadal indygo; Ale spodnie z chinos mogą być wybrane co najmniej żółte, absolutnie wszystko jest istotne;
  • Wszechstronność – możesz dostosować chinos do dowolnego obrazu: sportu, biznesu, kazhualu itp.

Spodnie chinos: co nosić dla mężczyzn?

Rzeczy w zestawie tego rodzaju odzieży dobierane są w zależności od tego, jaki obraz ma się zakończyć. Spodnie męskie są idealną częścią stylu morskiego. Dlatego eksperci mody radzą każdemu człowiekowi, aby nabył klasyczny model w jasno beżowym schemacie kolorów. Ogólnie można je uzupełnić, od bezpłatnej białej koszuli do klasycznej niebieskiej koszuli i kurtki. Dla bardziej formalnej i biurowej wersji, preferuj czarne chinos. Jeśli chcesz kupić jedno spodnie tego modelu, ale tak wszechstronne, jak to tylko możliwe, wybierz kolor szary i ciemnoniebieski. Wykonaj koszulki (monochromatyczne lub z nadrukami), koszule, swetry, kurtki, kurtki. Do wyboru buty, brody są również bardzo demokratyczni, wszystko co noszą codziennie jest odpowiednie: tenisówki , buty, buty, topsiders. Dobrze, jeśli sola jest wyraźnie wymawiane. I nie zapominaj, że chinos z skarpetami nie współistnieją, wszystkie buty tylko na nagich stóp.

Spodnie chinosów w damskiej szafie

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy wybierasz spodnie chinos, co to jest i co nosisz. Zasady wyboru pozostają takie same. Kobiety z bujnymi formami powinny preferować ciemniejsze kolory, zmniejszyć liczbę elementów dekoracyjnych i wybrać swobodne cięcie. Bardzo stylowe i odpowiednie kleryki dopasowujące wygląd, z tunikami do środka ud i butów oraz buty na wysokim obcasie. W biurze wybierz chinoz ze strzałkami i włóż bluzki. Jeśli jesteś całkowicie zaskoczony i nie wiesz, jak nosić taki model spodni, odnieś się do zdjęć gwiazdy, możesz zawsze uzyskać wiele interesujących szczegółów i stylowych rzeczy.

Akcesoria do spodni

Posiadając absolutną wszechstronność, spodnie z chinos nie nakładają szczególnych wymagań na elementy uzupełniające, tylko ogólne zasady. Wspomnę tylko o najbardziej modnych i prawie klasycznych wariantach:

  • Taśma może przynieść specjalne wrażenie na obrazie, dlatego zaleca się traktowanie tego poważnie; W surowych i biurowych wizerunkach preferuj czarno-brązowe klasyki, aby uzyskać bardziej darmowe – cokolwiek, jasne cienkie paski, paski z kwiatowym nadrukiem, szeroką tkaninę, oprócz stylu morza, łańcuchów itp .;
  • Jeśli torbę, niech się rozłoży i na ramieniu, jak listonosz, na wieczorne wyjście – sprzęgło, do biura – skórzaną teczkę;
  • W sezonie chłodnym uzupełniają obraz długimi chustkami dużych koneserów.

Podsumowując, należy powiedzieć, że jeśli jest coś bardziej wszechstronnego niż dżinsy, to są spodnie z chinosów. Co to jest i co nosić, już wiesz. Nie bój się nowych kombinacji i eksperymentów, bo tak rodzi się indywidualność i swój własny styl.