830 Shares 3419 views

Guzy w pochwie: przyczyny, objawy i konsekwencje

Wiadomo, że nowotwory mogą wystąpić w dowolnym miejscu ciała. Wśród populacji kobiet jest proliferacja raka szyjki macicy. Ta lokalizacja nowotworów złośliwych jest drugim nowotworów piersi. W zaawansowanych przypadkach komórki nowotworowe są przenoszone z szyjki macicy do pochwy. Pierwotne nowotwory tego organu są rzadkie. Wszystkie guzy są podzielone na łagodne i złośliwe. W pierwszym przypadku, komórki, przy czym nowotwór jest złożone mają identyczną konstrukcję z korpusem. Oznacza to, że są normalne. nowotwory złośliwe są wykonane z „nietypowych” komórek. Normalnie nie występują w organizmie, a ich różnicowanie (podział) nie jest kompletna. Guzy w pochwie może być łagodny lub (nowotwór) złośliwy. W zależności od wielkości i formowania struktur komórkowych wybranej metody leczenia.

Częstość występowania guzów pochwy

Rzadko pierwotny nowotwór złośliwy pochwy. często przerzuty do innych narządów. W większości przypadków, rak rozwija się w ścianie pochwy tendencję spadkową. Oznacza to, że pierwotne miejsce nowotworu jest szyjka macicy. Czasami pochwy rozwija raka sromu (warg sromowych). Mniej – przerzuty nowotworów złośliwych z innego (zdalnych) ciała. Rachunki pierwotny rak pochwy tylko 1-2% patologii raka żeńskiego układu rozrodczego. Może on wystąpić w każdym okresie wiekowej. Szczyt zachorowań występuje w 50-60 lat. Guzy w pochwie rozwijać wcześniej, jeśli kobieta ma historię dużej liczby urodzeń. Najczęstszym wariantem histologiczny raka płaskonabłonkowego. Ten nowotwór rozwija się niezróżnicowanej tkanki nabłonkowej.

Łagodne nowotwory pochwy są bardziej powszechne niż raka. Rozwijają się one od łącznej, tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej. W przeciwieństwie do guzów nowotworowych, łagodne przerosty często występują w wieku reprodukcyjnym. Często są one diagnozowane u kobiet w wieku 20-50. Pomimo faktu, że nie mają one tendencję do rozprzestrzeniania, traktowanie tych podmiotów nie jest konieczne.

Przyczyny raka pochwy

Dlaczego obrzęk mogą wystąpić w pochwie? Pomimo szybkiego rozwoju raka, przyczyny raka nie są jeszcze znane. Uważa się, że każda histologiczne guzów wariant może mieć różne pochodzenie. Na przykład, opracowano wyraźne gruczolakorak komórek związane z niekorzystnymi efektami dietylostilbestrolu (DES). Materiał ten zapewnia syntetycznych żeńskich hormonów płciowych, utworzone w pierwszej połowie 20 wieku. DES wcześniej podawano kobietom w różnym cyklu miesiączkowego, jako środek antykoncepcyjny, ale także, aby zapobiec poronieniu. Jednakże, później okazało się, że lek ma działanie teratogenne działanie na płód. Kobiety, które były narażone na DES w życiu płodowym, ryzyko zachorowania na raka pochwy jest znacznie zwiększona. Ta prowokacja prowadzi do wyraźnego komórek gruczolakoraka w młodym wieku (19-24 lat).

Ponadto, istnieją następujące przyczyn rozwoju pierwotnego raka pochwy:

 1. ludzki wirus brodawczaka. Istnieje wiele odmian tego patogenu. Niektóre z nich znajdują się w komórkach nowotworowych.
 2. gruczolistości pochwy. Patologia ta charakteryzuje się przez zastąpienie nabłonka płaskiego z komórek gruczołowych. W niektórych przypadkach, taka transformacja jest obserwowane po rozpoczęciu menstruacji u zdrowych kobiet.
 3. Przewlekłe zapalenie pochwy. Często związane z jajowodów pierścieni. Może również rozwijać się w prowadzeniu procesów zakaźnych pochodzenia bakteryjnego i wirusowego etiologii (zapalenie pochwy).
 4. Palenia.
 5. Wcześniejszy początek aktywności seksualnej i częste zmiany partnerów.
 6. Działanie promieniowania na organizm.

Co może się rozwinąć łagodne przyrosty w pochwie?

Pochwy, łagodny nowotwór jest nowotworem. Rozwija się od normalnych komórek. Najczęściej łagodne nowotwory narządów płciowych u kobiet z rozpoznaną hormonalnej tle. Następujące rodzaje podmiotów:

 1. Tłuszczak pochwy. Ten łagodne nowotwory pochodzące z tkanki tłuszczowej. Inne, rzadsze nowotwory.
 2. pochwy mięśniaków. Jest wynikiem rozrostu tkanki łącznej.
 3. pochwy mięśniaków. Rozwija się w wyniku wzrostu komórek mięśni gładkich.
 4. Mięśniaki macicy. Ten stopień łączy komórki mięśni gładkich i tkanki łącznej. Występuje częściej niż inne istniejące nowotwory pochwy.
 5. Naczyniaka. Występuje w błonie śluzowej ciała. Może ona składać się z naczyń włosowatych i żyłek.

Ponadto, łagodny nowotwór, który rozwija się w pochwie obejmują cysty i brodawczak. Pierwszy – wynikają z proliferacji brodawkowatego warstwą nabłonka. Odkryli, kobiety zakażone wirusem HPV. Torbiele pochwy rozwijać z tkanki gruczołowej. Takie formacje są puste przestrzenie wypełnione płynem.

Nowotwory: gatunek

Istnieje kilka klasyfikacji raka pochwy. Złośliwe nowotwory pochwy, charakteryzuje się histologicznej, kształt stadium wzrostu. W zależności od rodzaju nowotworu jest określana przez strategię rokowania i leczenia. nowotwory histologii pochwy są podzielone na następujące opcje:

 1. edukacja płaskonabłonkowego. Ten rodzaj raka występuje w 95% przypadków. Często rozwija się stopniowo w tle procesów przedrakowych. Najczęściej rak jest zlokalizowana u zbiegu pochwy do macicy.
 2. Czerniak. Odnosi się to do powstawania nowotworów pigmentu. Charakteryzuje się ciężkim agresji, szybkim rozwojem i skłonnością do przerzutów. Często czerniaka rośnie w pochwie od sromu. Rzadziej, pierwotnego nowotworu.
 3. Jasne gruczolakoraka komórki. Występuje u młodych kobiet. Odnosi się do inhibitora DPP-zależnych nowotworów.
 4. gruczolakorak wtórny. Te guzy przerzutowe raki innych narządów.
 5. Mięsak. Często jest obrzęk ściany pochwy. To może rozwinąć się z gładkiej lub mięśni poprzecznie prążkowanych (wspólnego u małych dzieci).
 6. Pochwy nowotwór zarodkowy. Ten histologiczny rak przykład wykonania wynalazku charakteryzuje się tym, że nieprawidłowe komórki są formowane w embrionalnych okres od gonad. Może on wystąpić w każdym wieku, najczęściej – u dzieci.

W zależności od charakteru wzrostu wyizolowanych endo- i guzów exophytic. Pierwszy – opracowany w ścianie nadwozia. rak Exophytic rośnie na zewnątrz, to znaczy – w pochwie. Uważa się, że ta opcja mniej krwiopochodnej rozprzestrzeniania (przerzuty).

Nowotwory pochwy objawy patologiczne:

rak pochwy jest długi czas nie pojawi. Czasami są objawy, takie jak ból brzucha, występowanie krwawienia podczas stosunku, leucorrhea. Kiedy guz osiąga duże rozmiary, nie może być uczucie ciała obcego w pochwie, zaburzenia oddawania moczu, defekacji. Podobne objawy są zauważył, jak w łagodnych i złośliwych formacji. Ponadto na uraz i krwawienia mogą rozwijać się zapalenie w miejscu guza. Zatem głównym objawem jest ból, przekrwienie błony śluzowej może – ropne wylotowy (owrzodzenie, martwica).

pochwy rakiem

Początkowy etap uważany jest za przedrakowym. Oznacza to, że degeneracja komórek już istnieje, ale jeszcze nie weszły w głąb tkaniny. Pierwszy etap charakteryzuje się tym, że rozmiar nowotworu jest mniejszy niż 2 cm. Rak jest kiełkowanie do głębszych warstw ściany pochwy i rozprzestrzenia się do węzłów chłonnych. W drugim etapie wielkości guza o więcej niż 2 cm. W tym głębokich warstw nie były przenikane, bez przerzutów regionalnych. Jeśli dodatkowo do miejsca guza paravaginalny infiltracji, to trzeci etap pochwy. Może to mieć wpływ na węzły chłonne, ściany miednicy. W czwartym etapie, guz wyrasta pobliżu narządów lub odległych przerzutów.

Diagnoza raka pochwy

Kiedy exophytic formacje już na podstawie badania ginekologicznego mogą być dostarczane wstępną diagnozę raka pochwy. Zdjęcia tego typu raka można znaleźć w literaturze. Zewnętrznie guzy exophytic podobne kalafiora. Ustaw skład komórkowy edukacji jest możliwe dopiero po biopsji do dalszego badania histopatologicznego i cytologicznego. Wydaje się zatem, pochodzenie nowotworu. Dopiero po zawarciu histologicznej lekarz może powiedzieć na pewno: czy pacjent ma raka, czy nie.

Metody leczenia łagodnych

Jeśli jest łagodny nowotwór blisko pochwy i na jego ścianach, taktyka leczenia zależy od wielkości formacji. Często w ciągu pierwszych 3 miesięcy tylko lekarz obserwuje pacjenta. Wraz ze wzrostem wielkości guza lub pojawienie się objawów leczonej choroby. Najczęściej brodawczaków i formacja naczyniowy narażony cryodestruction, elektrokoagulacji, usuwanie laserowe. Jeżeli guz szeroką podstawę, został wycięty chirurgicznie.

Leczenie raka pochwy

W nowotworach złośliwych, dopochwowo 1-2 etapy przeprowadza rodnik operacji (usunięcie pochwy, czasami – z macicy i przydatków). Ponadto, stosowanie chemioterapii, radioterapii oraz fotodynamicznej. Podczas uruchamiania procesu działać Cancer operację paliatywną. Jeśli istnieją przerzuty odległe, tylko leczenie objawowe jest przepisywany.

Profilaktyka nowotworów w pochwie

Że uniknąć powstawania i rozwoju nowotworów w pochwie powinien okresowo odwiedzać ginekologa (przynajmniej 1 raz w roku). Ponadto, nie leczenia hormonalnego samodzielnego startu, ponieważ leki powinien być przepisywany wyłącznie przez lekarza. Jeśli są jakieś oznaki choroby, powinien poddać się badaniom miednicy. Jeśli istnieje ryzyko raka, konieczne jest, aby rzucić palenie, aby dostosować moc.

Rokowanie guzy pochwy

Rokowanie zależy od pochodzenia guza, a także ogólnej kondycji kobiety. W obecności guzów łagodnych należy stale obserwowane ginekologiczne. W razie potrzeby – w celu usunięcia guza. Rokowania raka pochwy, w zależności od etapu procesu nowotworowego. Średnia pięcioletnia przeżywalność wynosi 50-60% u pacjentów poddanych radykalnej radioterapii i leczenia.