416 Shares 8342 views

Samice miednica anatomia, struktura. MRI narządów miednicy u kobiet

Taz obejmuje niższy pas kończyn, oprawiony stawów biodrowych. Ta część szkieletu, w pewnym stopniu nadal kręgosłupa i przeprowadza w ciało ludzkie w różnych funkcjach. Taz jest miejscem podłączenia kończyn dolnych i tułowia ludzi. Jest on podzielony na duże i małe.

Struktura miednicy

Można wyróżnić pewne elementy w tej części szkieletu: sacrum, kości ogonowej oraz dwie kości biodrowe. Te ostatnie są największe w organizmie. Są one obdarzone niezwykłą strukturę i są odpowiedzialne przede wszystkim za wsparcie funkcji szkieletowej. Miednicy mocowane są przez szczeliny w pierścieniu, tworząc wnękę o tej samej nazwie.

taz dzieci i młodzież poniżej szesnastego roku życia stanowią trzy oddzielne kości, w czasie, oni zlewają się i zaczynają funkcjonować jako pojedyncze kości.

Różnice w miednicy zmiany struktury w całym życiu człowieka. Czynnik ten może wpływać na procesy biologiczne w organizmie, z przyczyn zawodowych i niespodziewanych zwrotów losu, które obejmują obrażenia lub wyciek procesów patologicznych w miednicy lub kręgosłupa.

Według kości miednicy szkieletu można łatwo wiedzieć czego połowa należących do ludzi. Fakt ten jest brany pod uwagę w trakcie wykopalisk archeologicznych lub podczas badań lekarskich.

W przeciwieństwie do męskiej miednicy kobiet

Taz kobieta ma wyraźne cechy wyróżniające. Pełni funkcję, która jest niezbędna – udział w pracy. Ta część szkieletu jest kanałem, przez który dziecko porusza się, z tendencją do opuszczenia łona matki. Wymiary samicy miednicy szersza i krótsza niż mężczyzny. Złącza są umieszczone w większej odległości, cieńsze kości niż mężczyzn. Struktura płci żeńskiej miednicy jest również inna forma sacrum, to płeć piękna jest szerszy i mniej wystające niż mężczyźni.

Tworzą kąt chrząstek płci pięknej celniej niż u mężczyzn, skrzydełka miednicy wdrożony, występy kości kulszowej znajdują się w pewnej odległości. Przód i na boki ograniczyć anonimowych miednicy i kości ogonowej kości za sobą wydłużenie kręgosłupa. Otwór kobiety jak przekroju owalnym i człowieka na wzdłużnej.

Wymiary żeńskich miednicy

Do przygotowania procesu Prognoza dostawy i zapobiec powikłaniom dużo uwagi poświęca się wielkością. Ale duża miska do zmierzenia jak najdokładniej naprawdę, ale do obliczenia wielkości małego żadnych szans, więc pochodzą one z wysoką rozdzielczością. Trzeba mieć informacje o nich, w celu ustalenia, czy są one zgodne z obwodu głowy płodu rodzi.

Żeńskiej miednicy wyposażony wgłębienie wejściowe i wyjściowe. Odróżnić proste, poprzeczne, ukośne prawy i lewy odcinek miednicy.

Otrzymuje się od niej, dno pokryte kobiet, składa się z trzech warstw tkanki mięśniowej, powlekane otoczka tkanki łącznej. Dna miednicy wykonuje wiele niezbędnych funkcji.

Dna miednicy służy jako wsparcie dla narządów płciowych zlokalizowanych wewnątrz i sprzyja ich prawidłowe rozmieszczenie. Utrzymuje on także inne narządy wewnętrzne. W trakcie dostarczania warstwy mięśni dna miednicy ulegają kobiet i stanowią rozciągliwej rurę rozciągającą kostny kanał.

Samice miednica narzędzia pomiarowe zwane tazometr.

narządów miednicy

narządy ludzkie ciała mają specjalną strukturę i lokalizację. Musisz zrozumieć, gdzie są główne narządy, aby móc określić, który z nich przynosi ból, zanim wizyty u specjalisty. Taz jest domem dla wielu ważnych narządów ciała ludzkiego.

Zbiorniki żeńskiej miednicy, jak również mężczyzna i koncentruje się w płaszczyźnie utworzonej przez jej kości. W medycynie, są podzielone na ogólny, który obejmuje pęcherza moczowego i odbytnicy, oraz wyłącznie mężczyzn i kobiet.

Kształt pęcherza jak na rzepy, jest za spojenia połączenia kości, oddzielone od włókna. Gdy ciało jest pełna, nie jest jego kontakt ze ścianą brzucha. wielkość pęcherzyków może się różnić w zależności od miary pełni.

Jednak głównym zadaniem odbytnicy jest gromadzenie i usuwanie odpadów trawiennych z ludzkiego ciała.

Anatomii narządów płciowych

Narządów płciowych żeńskich miednicy jest przeprowadzany proces zapłodnienia i narodziny nowego życia, dzięki nim, że nie jest produkcja hormonów płciowych u kobiet. Organy te są umieszczone na zewnątrz i wewnątrz miednicy.

narządy płciowe znajdujące się poza obejmują chrząstek, pokryte warstwą tłuszczu i włosach, dużych i małych warg sromowych, łechtaczki:

 1. Clit odnosi się mały, ale ma szczególną wrażliwość i znaczenie organów.
 2. Małe usta fałdy położone są pomiędzy dużymi wargami i wejścia do pochwy, mogą być postrzegane na zewnątrz warg sromowych i być bardziej nasycony kolor. Są w stanie rozwijać się w tej chwili pożądania seksualnego.
 3. Na warg sromowych znajdują się po obu stronach szczeliny płciowych. Ich skóra na zewnętrznej stronie jest pokryty włosami, zawiera potu i gruczołów łojowych. Wewnątrz są pokryte skórą najwyższej różowym kolorze.
 4. Zgodnie z dużych i małych warg położonych otwór do wycofania moczu z organizmu. Pod nią znajduje się otwór pochwy, który zamyka w nieszkodliwego dziewczynek błoną dziewiczą.

Narządy wewnętrzne są

Te narządy płciowe znajdują się wewnątrz miednicy żeńskiej, tak zwane wewnętrzne:

 1. Pochwa. Jest mięśni elastyczna rurka pewnej długości.
 2. Macicy, która jest mięśni ciała i zawiera korpus oraz szyjkę. Jej ciało leży w samym sercu miednicy kobiet. Ustach, znajduje się w górnych narożach, to punkty mocowania do jajowodów.

Wykładziny dywanowe endometrium macicy. Pod wpływem hormonów płciowych, on czeka na jajka, które zostały poddane inseminacji, a jeśli nie wydaje się, pozostawiając granice macicy, powodując miesiączki.

Misją kobiecej macicy ma być gniazdo dla płodu, to jego rozwój.

Samica miednica jest miejscem lokalizacji jajników, które znajdują się po obu stronach macicy. Produkują i zawierają dużo jaj, dojrzewanie tutaj. Dojrzała komórka jajowa wysłane do jajowodu, gdzie mogą spodziewać się plemników. Jeżeli nastąpiło zapłodnienie, jaja wzdłuż rurki do ciała macicy.

MRI narządów miednicy u kobiet

Ostatnio, rezonans magnetyczny stał się zaliczyć do jednej z najbardziej popularnych metod diagnostycznych. Dzięki niemu naprawdę zbadać żeńskiej miednicy i uzyskać szczegółowe informacje na temat stanu ludzkich narządów. MRI nie może mieć szkodliwy wpływ na organizm, chociaż ma pewne ograniczenia.

MRI narządów miednicy u kobiet sprawia, że można badać szczegółowo stan narządów wewnętrznych, ujawniają obecność procesów patologicznych we wczesnych etapach ich rozwoju. Jest w stanie znacznie ułatwić diagnozowanie chorób, stanowią pomoc w doborze właściwego leczenia.

W MRI, osoba, która objęła stanowisko poziomej, aparat jest umieszczony w specjalnym skanerem. Występuje skanowania pewien obszar ciała.

W dziedzinie ginekologii szczególną rolę należy do bezpieczeństwa, jak problemy zdrowotne mogą mieć szkodliwy wpływ na rozwój dziecka, nawet jeśli kobieta jest w ciąży w momencie diagnozy.

Głównymi wskazaniami do stosowania MRI

MRI jest zwykle przepisywany pacjentom z konkretnych objawów:

 • Obecność nowotworów;
 • ból w okolicach miednicy;
 • obecność kamieni i piasku na pęcherz;
 • Problemy w rozwoju układu moczowo-płciowego;
 • uraz w okolicach miednicy.

Samica miednicy wymaga szczególnej uwagi i terminowe badania.