123 Shares 5632 views

Świąd podczas miesiączki

Niestety, w pewnym momencie wiele kobiet napotyka takie uciążliwości jak świąd podczas miesiączki. Jeśli chodzi o przyczynę, często nie jest możliwe jej zidentyfikowanie. Dlatego, jeśli masz podobne objawy, zawsze skonsultuj się ze specjalistą. Szczególna uwaga wymaga świądu podczas menstruacji, obserwowanego podczas kilku cykli miesiączkowych. Ten objaw jest typowy dla wielu chorób zakaźnych układu rozrodczego. Aby wykluczyć takie powody, konieczne jest przekazanie pewnych analiz. Oczywiście, nie należy samemu sobie wyleczyć. Wszakże takie metody często powodują znaczną szkodę osłabionym organizmie.

Powody, dla których masz swędzenie i uczucie pieczenia przed miesiącem lub w ich okresie to: kandydoza moczowo-płciowa lub, jak mówią ludzie, drapieżne, trichomoniasis, naruszenie higieny, opryszczka narządów płciowych lub brodawczaka, różne zapalenie okrężnicy i banalne alergie na Niektóre rodzaje uszczelek, tamponów i tym podobnych. Na tej liście można dodać procesy zapalne w dodatkach i bezpośrednio do macicy, cukrzycy i innych chorób somatycznych.

Zdiagnozowanie takich chorób zaocznie jest niemożliwe. Wymagane badanie lekarza, badanie. Zazwyczaj specjalista wyznacza takie procedury po tym, jak pacjent przeszedł okres. Podczas wstępnego badania lekarz może ujawnić objawy zapalenia okrężnicy. W tym przypadku występuje obfite leucorrhoea, hiperemia ścian pochwy. Co do rozmazów, można znaleźć ogromną liczbę białych krwinek, grzybów, trichomonad i wiele innych. Jeśli chodzi o banalny dur, to w tym przypadku obfity leukorrhoea jest często skręcony. Ponadto świąd z kandydozą pojawia się na długo przed menstruacją, a następnie znacznie wzmocniony. To samo obserwuje się w nocy, po stosunku płciowym lub użyciu dużej ilości słodyczy, pikantnych potraw. Jeśli kobieta ma zapalenie jelita grubego, wydzielina z pochwy (biaława) ma nie tylko żółtawy lub zielony odcień, ale także nieprzyjemny zapach. Specjalista w specjalnych sytuacjach wyznacza badanie ultrasonograficzne. Świąd zewnętrznej warg często wskazuje na alergię na jakiegokolwiek pokarmu.

Jak leczyć świąd podczas miesiączki? Po pierwsze chciałbym powiedzieć, że leczenie w tym przypadku zależy przede wszystkim od diagnozy. Z powodu kandydozy, na przykład, można się pozbyć przez przyjmowanie leków przeciwgrzybiczych. Jeśli chodzi o tę samą trichomonię, można wyleczyć taką chorobę metronidazolem. Jeśli mówimy o niespecyficznym zapaleniu okrężnicy, można je pozbyć się środkami odkażającymi. Niektóre choroby wymagają bardziej szczegółowych badań, wyboru odpowiedniego leczenia. Czasami jest skomplikowany i obejmuje nie tylko środki antyspazowe, ale także antybiotyki, a nawet witaminy. Jeśli przyczyna, że kobieta ma świąd podczas miesiączki, jest obecność procesów zapalnych w macicy i dodatkach, to tylko lekcje medyczne mogą być małe. Specjalista może przepisywać środki rehabilitacyjne, na przykład kąpiele błotne i fizjoterapię. Jeśli chodzi o erozję i inne procesy patologiczne, które są możliwe w macicy, stosuje się metodę opartą na laserach.

Świąd podczas menstruacji zawsze ma swoje własne powody. Jeśli jednak podczas badania nie stwierdzono chorób, należy zwrócić uwagę na używane produkty higieniczne. Takie objawy mogą wskazywać, że nie jesteś odpowiedni do tej lub tej marki tamponów, wkładek, a nawet żeli do higieny intymnej. W tej sytuacji wystarczy wymienić te fundusze na inne. Ponadto nie zaleca się podczas miesiączki, aby wziąć kąpiel lub odwiedzić basen, sauny i łaźnie.