474 Shares 7845 views

Przecinarka do motobloków własnych. Jak prawidłowo zmontować nożyce do bloku silnika

Takie urządzenie rolnicze, jak motoblock, nie straciło popularności w czasie. Wręcz przeciwnie, rozwój technologii zapewnił powstanie nowych i wymagających mechanizmów, które mają szerszy zakres funkcji.

Jak wiadomo, za pomocą tej maszyny można wykonywać szereg zadań: transportować ładunki, obsługiwać glebę i po prostu użyć go jako pojazdu. Ponieważ sprzęt ten jest najczęściej używany na obszarach wiejskich, należy dokładnie zrozumieć, jak ręcznie robić takie detale jak frez z napędem ręcznym. Ten element strukturalny ma wiele użytecznych właściwości, ale z finansowego punktu widzenia jest dość nieopłacalne, co wyjaśnia potrzebę samokontroli.

Podstawowe funkcje frezu

Ten typ wyposażenia jest zawiasowy, dzięki czemu w każdej chwili można go zdemontować i wymienić. Frez jest niezwykle istotną częścią motobloku, ponieważ w trakcie funkcjonowania ma bezpośredni wpływ na szereg czynników:

– jakość uprawy gleb;

– wygoda jazdy;

– stan przekładni siłownika;

Trwałość silnika pojazdu.

Wielu właścicieli nie marnuje, jak zebrać frez na motobloku rękami. Tylko przy pomocy tego pierwiastka można jakościowo rozluźnić glebę i przygotować ją do siewu, a jednocześnie usunąć wszystkie chwasty.

Głównym szczegółem każdego noża jest noże. Dla motobloków można znaleźć różne próbki, wykonane jednakże przy użyciu podobnej technologii. Jakość i głębokość uprawy zależy od materiału użytego w procesie produkcji.

Zalety frezu

Wśród niezaprzeczalnych korzyści, jakie posiadają te szczegóły, warto wspomnieć o:

  • Nożyce idealnie radzą sobie z chwastami, niszcząc je bez śladu;
  • Gleba potraktowana takim pierwiastkiem luzie się dobrze, co ułatwia mieszanie jej warstw i pozytywnie wpływa na współczynniki płodności;
  • Za pomocą takich noży można łatwo rozprowadzić nawozy.

Dodatkowo, czyniąc takie detale jak frez z własnymi rękami, możesz mieć pewność, że poradzi sobie z glebą absolutnie dowolnego typu, czy to gliny, zwilżoną czy bardzo twardą ziemię. Dzięki temu motobloki wyposażone w podobne urządzenia są powszechne w regionach o szerokim spektrum klimatów i warunków naturalnych.

Rodzaje frezarek do kultywatora

Wpłynęło również na rozwój urządzeń rolniczych. Tak więc istnieje kilka typów młynów, ale najczęstsze z nich to dwa:

  1. System z nożami w kształcie noży.
  2. Młyny, zwane wśród konsumentów tylko "stopami Crows", które wynikają z ich nie dość zwykłej formie.

Pierwszy produkt jest bardzo powszechny wśród konsumentów na wiele sposobów, ponieważ może być używany do wykonywania prawie każdego zadania. Jednocześnie frezarka frezowa do bloku silnika jest bez problemu montowana ręcznie. Jedną z zalet jego konstrukcji jest możliwość usuwania noży w każdej chwili, ponieważ są one wykonane ze stali, co, jak wiadomo, nie może być spawana.

Młyny do motobloków "Łapy" – są to bardziej nowoczesne produkty. Głównym celem tego mechanizmu jest traktowanie twardych gruntów. Podczas pracy tego modelu ważne jest, aby pamiętać, że trzeba pracować z nim tylko na płaskim i czystym gruncie, w przeciwnym wypadku istnieje możliwość, że noże będą ciągle owinięte chwastami. Ten produkt jest idealny do sadzenia upraw i może być używany nawet w zimnym sezonie.

Materiały do frezowania

Przed zmontowaniem frezu na bloku silnika należy zmierzyć parametry przekroju, który ma zostać przetworzony, a następnie, począwszy od odebranych danych, wykonać montaż mechanizmu. Aby projekt był jak najbardziej poprawny, musisz mieć następującą listę dostępnych materiałów:

  • Nie bardzo długa metalowa rura o średnicy 42 mm;
  • Szczegóły, które będą działać jako elementy rozluźniania ziemi;
  • Aparat do spawania;
  • Bułgarski.

Zrozumienie, jak właściwie zmontować noże na motobloku, wielu właścicieli zastanawia się nad rozmieszczeniem rozluźniaczy. Podstawą tych szczegółów mogą być sprężyny do samochodu, które są zgięte, a następnie spawane do głównej rury pod kątem prostym.

Proces frezowania bloku silnika

Rozpocznij pracę, jak wspomniano wcześniej, musisz wykonać pomiary w witrynie. Po wszystkich obliczeniach można rozpocząć montaż. Przy pomocy maszyny spawającej noże przyszłego noża należy podłączyć do wcześniej przygotowanej rury. Możesz wcześniej wyostrzyć krawędzie elementów w pożądanym stopniu.

Otrzymany mechanizm jest przymocowany do węzła zaczepu, a praca może być uznana za zakończoną. Aby sprawdzić, czy cały system działa, można wykonać próbny bieg i dostosować urządzenie.

Zbierając taki projekt jako frez z własnymi rękami, warto pamiętać, że aby osiągnąć możliwie najdłuższy okres eksploatacji produktu można ściśle przestrzegać wszystkich zasad jego działania. Kiedy mechanizm jest włączony, noże muszą być trzymane na górze i w żadnym wypadku nie powinny dotykać gleby. Po uruchomieniu motobloku, nóż można obniżyć powoli i zacząć działać.

Dodatkowe zalecenia

Najprostszym sposobem na wykonanie takiego urządzenia będzie dla kogoś, kto ma pewne doświadczenie w dziedzinie obróbki metalu. Uproszczenie procesu instalacji pozwoli na wstępnie skompilowany schemat, a także narzędzia i materiały wysokiej jakości.

Decydując się prawidłowo zmontować nożyce na motobloku, wielu właścicieli napotyka problem, gdy niemożliwe jest wytwarzanie małych i kręconych części konstrukcji. W tym celu najlepiej jest zwrócić się do profesjonalnego kowala o pomoc, która wykona tę pracę znacznie szybciej i lepiej.

Ponadto nie zapominaj, że nieprawidłowo zmontowany system pociąga za sobą zmianę kierunku obrotów noży, co z kolei jest obarczone awarią sprzętu.

Po zbadaniu wszystkich powyższych zaleceń można stwierdzić, że absolutnie realistyczne jest zaprojektowanie mechanizmu takiego jak blok silnikowy dla własnej wytrzymałości, ważne jest tylko obserwowanie wszystkich subtelności pracy, a następnie urządzenie będzie trwać kilkadziesiąt lat bez konieczności naprawy.