406 Shares 1627 views

Jak zrobić szlifierki taśmowej do metalu z rękami?

Belt szlifierki do metalu należy do kategorii instrumentów powszechnych, ma szeroki obszar zastosowań. Nadaje się do pracy z różnych materiałów, ale optymalny stosunek prędkości i jakości jest wykonana z metalu.

Bez tego urządzenia staje się bardziej skomplikowany zmianę rozmiaru, tworzenie idealnych form, brokat oraz atrakcyjny wygląd produktów, które mają niestandardowe wykonanie jest szczególnie ważne podczas pracy części. Głównym celem jest przeprowadzenie mety etapu leczenia. Urządzenia tego typu są zwykle stosowane do utworzenia elementów posiadających do celów produkcyjnych.

opis

Wystarczy spojrzeć na szlifierki taśmowej do metalu produkowanego w Rosji, a kiedy staje się jasne, jak to działa. W centralnej części urządzenia jest umieszczony w taśmę szlifierską. Przedstawia ono powierzchnię roboczą, która służy do doprowadzenia półwyrobów do pożądanej postaci. Taśma może być różne, jego cechy zależą od liczby i grysu ściernego. W ostatni parametr zależy od jakości i intensywności leczenia, a element ścierny może być diament, węglik krzemu lub tlenek glinu. Jeśli to konieczne, część zostaje zastąpiona przez inną.

szlifowanie metalu maszyny: charakterystyka

Wybór taśmy ma szczególne znaczenie, ponieważ złej jakości produktu lub nie odpowiadają użytych materiałów i trudny do przeprowadzenia obróbki, aby uzyskać żądany wynik. Maksymalna gładkość obrabiany jest zapewnione usuwanie cienkiej warstwy powierzchniowej ze strumieniem ściernym. Wystarczy wybrać odpowiednią taśmę – i staje się możliwe do utworzenia powierzchni lustrzanej.

Domowego połączone szlifierki taśmowe dla metali mają inną główną rolę – dysk roboczy. Ruch przetwarzanie taśma jest wytwarzana przez silnik elektryczny wbudowany w strukturę. Wśród cech urządzenia warto zwrócić uwagę na zachowanie stabilności w każdych warunkach pracy i przeprowadzenie obróbki ze stałą kontrolą prędkości.

Funkcjonalne narzędzie jest dość obszerna, może być zmieniana za pomocą pracującej ins. Zapewnia to możliwość frezowania, szlifowania i polerowania elementów. Przetwarzanie może przybierać różne formy, nie tylko mieszkania, ale również niestandardowe. Warto również zauważyć, możliwość szlifowania elementów zaokrąglonych, zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz, oraz przetwarzania płaskich płaszczyznach.

Istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać, aby zapewnić bezpieczne i wysokiej jakości pracy, z których najważniejsze są następujące:

  • Przegrzanie może prowadzić do pogorszenia właściwości fizycznych i mechanicznych właściwości kształtki wstępnej, więc we wszystkich etapach stałej kontroli podgrzewania przerabianego materiału.
  • Taśma powinna być przechowywany w odpowiednich warunkach, w stanie równowagi temperatury i umiarkowanej wilgotności.

zalety

szlifierka taśmowa do metalu własnymi rękami wykonane dość szybko i ma wiele zalet, warto zauważyć, niektóre z nich:

  • Możliwość dodawania opcjonalnych komponentów dla różnych zastosowań.
  • przebiega proces charakteryzuje się minimalnym poziomie wibracji i hałasu, co znacznie ułatwia panów zadania.
  • Intuicyjna obsługa, tak że przybysze wymagają minimalnej ilości czasu na rozwój sprzętu i zwiększania produktywności.
  • Brak konieczności konserwacji. Wszystkie elementy mogą być naprawione lub wymienione w domu.
  • Realizowane przetwarzanie najprzedniejszy wyrobów wykonanych z metali i ich stopów ze względu na dużą szybkość taśmy.

Co trzeba wiedzieć

Wybór szlifierki taśmowej do metalu, należy zwrócić szczególną uwagę na specyfikacje. Szerokość paska ściernego mogą być różne, to jest parametr w kodzie numerycznym. Jest to sprzęt, który ma dwie prędkości działania. Jego główną zaletą jest możliwość przetwarzania wyrobów ze stali nierdzewnej i metali nieżelaznych.

Wybór materiałów i narzędzi

Urządzenie taśmowy metalu jest niezbędna dla każdego urządzenia warsztacie, ze względu na możliwość przetwarzania różnych produktów. Ale urządzenia wysokiej jakości, które są reprezentowane w sklepach, mają stosunkowo wysokie koszty, dlatego wiele osób woli, aby ich własne. Taki instrument można zrobić w domu przy użyciu wyrzynarki, szlifierki i ćwiczenia. Ponadto, nie będzie dodatkowa pomoc Turner.

Istnieje wiele różnych rodzajów, nadaje się do różnego rodzaju obróbki, mogą one mieć dowolny rozmiar i szereg walców. Większość z nich są przeznaczone do przetworzenia w płaszczyźnie pionowej. Pomimo tego, bardziej użyteczne i dogodne jest wielofunkcyjny Szlifierka do metalu, zdolną do pracy w dwóch płaszczyznach. To sprawia, że można wykonać niemal wszystkie zadania, ponieważ samolot pozwalają na pracę z przedmiotu obrabianego w dowolnym wcześniej wystawiony rogu.

niezależna produkcja

szlifierka taśmowa do metalu własnymi rękami można zrobić przy użyciu minimalnej liczby narzędzi, będzie miał podstawę wykonaną z blachy. Zespół zalecane przez spawanie elektryczne, które uproszczenia i przyspieszenia pracy. Możliwe jest również użycie wkrętów, ale zmniejszają wytrzymałość gotowego projektu i wymaga wiercenia wielu otworów. Bułgarski będzie niezbędny podczas cięcia płyty.

Niektóre szczegóły są najlepiej pozostawić do profesjonalnego Millera, na przykład, półkolistych rowków na elementach, które zapewniają obrót platformy. Self-tnący wymaga wiercenia, wiertarki, plików i noży.

Optymalny materiał na wałki jest wykonany z anodyzowanego aluminium i tytanu, przy braku wykrojów wymaganego materiału może wykorzystywać standardową stali. Jednocześnie stworzenie dużego wałka umieszczonego na kole i naporu otrzymaniu od silnika jest możliwe tylko w stali, jak kęsów tej wielkości wykonane z tytanu lub duraluminium prawie niemożliwe do znalezienia.

rolki

Rolka musi być wyposażona w siedzenia dla łożysk i mieć pustą strukturę, aby ułatwić odchudzanie. Warto zauważyć, że po zbierane będą szlifierka taśmowa do metalu, wszystkie filmy muszą być w jednej linii, nieprzestrzeganie tej zasady doprowadzi do często odrywają się od elementu ściernego.

Szerokość rolek może być różna, jest on wybrany w zależności od wielkości paska ściernego, który może być zakupiony z półki lub klejowe siebie. Przed rozpoczęciem kręcenia filmów, trzeba wykonać rysunek, a produkty ostatecznie musiał zakupić kształt beczki, co jest konieczne, aby zapobiec ślizganiu się od powierzchni taśmy podczas pracy.

Na zewnątrz rolek musi być wolna od nierówności i zadziorów. Nie zaleca się stosowania łożysk otwartych, jak szybko będą one niepowodzeniem z powodu dużej ilości pyłów powstających podczas obróbki. Najlepszym rozwiązaniem byłoby jakości części wykonane sprawdzonych firm, ponieważ wałki mają dostatecznie dużą prędkością, zwłaszcza dla mniejszych przedmiotów.

Taśma i napinacz

Szlifierka własnymi rękami jest uzupełniony przez automatycznego napinania pasa, wyprodukowany przez sprężynę z odpowiedniej elastyczności. Należy zauważyć, że taki sprzęt jest łatwe w użyciu narzędzia, ponieważ nie ma potrzeby stosowania elementu śrubę mocującą i procesu wymiany pasa wymaga minimalnej liczby etapów. Do leczenia wyrobów metalowych jest szczególnie ważne, ponieważ w trakcie szlifowania trzeba ciągle zmieniać część ściernego.

Do produkcji taśmy nie może być użyty papier papierem ściernym, ponieważ nie ma wystarczającej siły. Klejenie można wykonać w dowolny dogodny sposób, konieczne jest użycie specjalnego elastyczny klej, który jest obecnie reprezentowana w szerokim zakresie, i poprawić jakość kwadratu szwu, cienkie tkaniny, przyklejonej do wewnętrznej strony. Zasada klejenia mogą być kopiowane z dowolnego sklepu taśmy przeznaczonej do szlifowania narzędzi ręcznych.

Szlifierki są wykonane własnymi rękami bez udziału asystentów i staje bardziej funkcjonalny, tworząc dodatkową tablicę, przy dużym silnikiem koła. Najważniejsze – nie zapomnij o specjalnej podłączenia przełącznika, to znaczy, używając go musi zmienić kierunek obrotów silnika. Warto zauważyć, że koło pasowe i pasek obraca się w kierunku stołu.

silnik

Zaleca się użycie silnika elektrycznego do 220 woltów, a moc w zakresie od 1,5 kW. Przy użyciu jednostki na 380 V, wymaga połączenia z wykorzystaniem gwiazdę lub trójkąt, a zastosowanie kondensatorów zasilania urządzenia zmniejsza się o 30%. mocowanie korzystnie, silnik ma konsolę i wystarczającą liczbę zwojów, która zapewni bardziej wydajne maszyny.

funkcje

Po zamontowaniu wszystkich tych elementów w szlifierce metalowej taśmy może być obsługiwany zarówno poziomo jak i pionowo. Zmiana położenia odbywa się z minimalnej liczby akcji, co znacznie ułatwia pracę. Urządzenia skuteczny nie tylko do polerowania powierzchni metalowych, a także przy czyszczeniu spawanych obrabianych materiału arkuszowego. Szczególnie łatwo zaobserwować podczas przetwarzania mniejszych jednostek. To nic dziwnego, taki sprzęt został sprawdzony sukces w dziedzinie produkcji noży.

Pomimo faktu, że stworzenie narzędzia wymaga wystarczającą czasochłonne, to w każdym przypadku będzie znacznie tańsza marka urządzenia i będzie miał zwiększoną funkcjonalność. Zalecany do stosowania w procesie cięcia metalu paznokci jakości plików, można również użyć palnika plazmowego, który znacznie przyspiesza produkcję sprzętu.

wniosek

Szlifierka taśmowa do metalu zyskał popularność ze względu na szeroki zakres działań. W tym przypadku, może być wyposażony w dodatkowe elementy w celu zapewnienia wymaganej funkcji. Warto zauważyć, że nawet najprostsze urządzenie jest przeznaczone do wykonywania zadań o różnej złożoności.

Wybór konkretnego przykładu wykonania jest zarówno parametry techniczne i funkcjonalne. Najszerzej nabyte urządzenie z rozszerzoną listą cech. Nowoczesna gama urządzeń do obróbki wyrobów metalowych pozwala wybrać żądane narzędzie o pożądanych funkcji.