678 Shares 4411 views

Kim jest magik i co to jest magia?

Każdy z nas od czasu do czasu marzy o czymś magicznym. W dzieciństwie czytamy bajki, które sprawiają, że wierzymy w cuda. Wielu ludzi już w wieku dorosłym spotyka się z niezwykłymi zjawiskami, aktywnością magików i przejawami magii. Wierzą mocno: wszystko istnieje w rzeczywistości. Ale co to jest magia i kim są magowie?


Definicja

W ezoterycznych magikach ludzie mają wysoki poziom rozwoju. Magik to osoba, która osiągnęła perfekcyjne umiejętności. Ci ludzie nie są zainteresowani czymkolwiek materialnym. Moc, pieniądze, polityka – wszystko to obce.

Głównym celem magika jest rozwój duchowy. Bez przestojów doskonalą swoje umiejętności i rozwijają kompleksowo. Używają ich energii mądrze. Kim są magicy? Pustelniki. Często żyją samotnie, kierując wszystkie swoje siły do rozwoju, stając się od siebie samym społeczeństwem.

Główną działalnością takich osób jest magia. Jest to zbiór niektórych działań i słów, które mają cudowne właściwości. Poprawnie powiedziane frazy w odpowiednim czasie mogą pokonać siły nadprzyrodzone.

Czarna magia

Istnieje wiele definicji tego, kim jest magik i jakie jest jego główne zadanie. Jedną ze sfer ich obecności jest biała magia. Ta magia nazywana jest boską. Ma on na celu tylko dobre i dobre cele. Używając białej magii, ludzie traktują choroby, złe oko, zepsucie. Możesz mieć magiczny wpływ na osobę za pomocą jednego z jego zdjęć. Doświadczony biały magik może stworzyć aurę wokół siebie z energii, co przyniesie korzystny efekt. Nowe umiejętności są stale ulepszane przez białych magików. Cechy, które muszą posiadać, to uprzejmość, ludzkość, reakcja.

Przez cały czas praktykowanie magii było niebezpieczne. W średniowieczu czarnoksiężnicy i czarownice spalono żywcem. Dlatego teraz ludzie traktują nadprzyrodzony sceptycyzmem. Czasami magicy sami cierpią z powodu ich zdolności – leczeniu chorób innych, często chorują.

Czarna magia

Odpowiadając na pytanie "Kto jest czarodziejem?", Musimy wspomnieć o innym czarodziejach, którzy wykorzystują swoje umiejętności, aby skrzywdzić innych. Czarni czarownicy nie angażują się w samodoskonalenie, czego potrzebują to zaspokojenie ich nieuczciwych potrzeb.

Czarny magik to osoba, która czerpie energię od innych. Głównymi ofiarami są ludzie z bezbronną karmą, którzy są słabo odporni na jakiekolwiek wpływy. Zadaniem magika jest manipulowanie takimi ludźmi, stopniowo "ssanie" z nich wszystkich niezbędnych soków. Ostatecznym celem czarownika jest podbić świat wokół niego i wszystkich ludzi. W tym celu zrobią wszystko.

Różnica między białą i czarną magią

Rytuały czarno-białej magii są podobne. Najważniejsza różnica polega na intencjach. Białe magowie, posiadający informacje, nigdy nie odważy się wykorzystać tego, aby zaszkodzić danej osobie. Czarnoksiężnik musi to zrobić.

Biały magik musi wiedzieć o ciemnych metodach wpływania na osobę – jedyny sposób, aby chronić go przed złym okiem, zepsuciem, zaklęciem. Ale nie może ich praktykować – jego energia jest jasna, życzliwa, boska. Mogą łatwo złamać karmę, ale nie zrobią tego.

Szary Magia

Jest jeszcze jeden rodzaj ludzi zaangażowanych w magię. Zawierają taką samą ilość dobra i zła. Grey magowie – równowaga między dwoma światami ciemności i światła. Pozwalają sobie na używanie metod czarnej i czarnej magii. Nie biorą tylko jednej strony, wierząc, że nie ma sensu walczyć o jedną rzecz.

Nie ma miejsca na konflikty w ich życiu. Starają się znaleźć właściwe rozwiązanie, które będzie pasowało zarówno do strony białej, jak i czarnej. Wielu filozofów i jogini są zwolennikami tego typu magii.

Szeregy

Wszystkie magowie podzielone są na kilka kategorii. Działania, które nauczyciel szybko i prosto może po prostu nie być dostępne dla początkujących.

Kim jest magik, jeśli nie potrafi wyobrażać sobie? Aby nauczyć się magii, każda osoba musi zostać przeszkolona. Niewinne zdolności nie wystarczy – trzeba ich stale rozwijać, kierować swoją energią we właściwym kierunku.

 • Newbie . Osoba, która nie jest zaznajomiona z magią, ale ma zdolność. Nowicjusz jeszcze nie nauczył się jakiegokolwiek zaklęcia i nie wybrał właściwego kierunku. Zwykle rośnie w rodzinie magików.
 • Uczeń . Zacząłem studiować naukę, jej cechy i prawa. Zna pewne prymitywne czary.
 • Uczeń . Prawa ręka doświadczonego magika. Jest dobrze zaznajomiony z zasadami, ma wiele przyjęć. Mogą zacząć rozwijać się niezależnie.
 • Mistrzu . Młody magik, dobrze znający teorię, potrafi prawidłowo wykorzystać swoje umiejętności.
 • Master of Arts . Kim jest magik-mistrz? Osoba, która kontynuowała naukę. Podróżując, wykorzystuje całą swoją wiedzę w praktyce.
 • Archmage . Tylko elita może osiągnąć ten poziom. Ta osoba jest dostępna wszystkie tajemnice i techniki. Archmage jest profesjonalistą w świecie magii.

Jak zostać magikiem?

Nietypowe zdolności mogą być wrodzone i nabyte. Często pojawiają się u dzieci mieszkających w rodzinie magików. Zdarza się, że dana osoba nawet nie podejrzewa o posiadanie potencjału.

Osoby, które doświadczyły ciężkiej śpiączki lub śmierci klinicznej czasem zaczynają odczuwać coś niezwykłego w sobie – siłę, która jest trudna do wyjaśnienia i prawie niemożliwa do kontrolowania. W takim przypadku trzeba nauczyć się radzić sobie z tym poprawnie, rozwijać i poprawiać – dopiero wtedy nastąpi długo oczekiwany sukces. Niektórzy po prostu spędzają swój prezent na niczym, co nie tylko przynosi kłopoty magowi, ale także niekorzystnie wpływa na jego otoczenie.

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko stać się magikiem, zapomnij o tym. Studia magii jest złożonym i długotrwałym procesem, który nie jest dostępny dla wszystkich. Jeśli czujesz siłę w sobie, zdobądź książki tematyczne, wybierz elementy, znajdź nauczyciela, a co najważniejsze – stale pracuj nad sobą. Pracuj ciężko, ulepszaj – a twoje wysiłki zostaną hojnie nagrodzone.

Kilka ważnych zasad

 • Nie praktykuj magii, gdy czujesz się bardzo zmęczona. Do pracy jest to konieczne z umysłu.
 • Jeśli masz mniej niż 21 lat, uważaj podczas rozwijania umiejętności. Nadmierna pasja do magii może marnować czas żywotności.
 • Do 11 roku życia należy używać zaklęć tylko wtedy, gdy musisz ocalić życie kogoś. Po 14 i maksymalnie 21 zaleca się go używać tylko jako trening.
 • Zanim coś zrobisz, zawsze zastanów się dwa razy. Magia jest sposobem na osiągnięcie celu. Jasno zaznacz to.
 • Zadbaj o ochronę. Twój wróg może posiadać także magiczne zdolności, które mogą cię skrzywdzić.
 • Zawsze rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Nie stój.
 • Podczas czytania zaklęcia użyj całego ciała. Jego język ma duże znaczenie w świecie magii. Nie ograniczaj ruchu niewygodnej odzieży.
 • Nagraj swoje uczucia. Uruchom osobisty notatnik, w którym możesz udostępniać swoje wrażenia, oznaczać ważne informacje.
 • Unikaj konfliktów. Bądź bardziej rezerwowa, zwłaszcza w pierwszych etapach treningu. Wszakże nawet w najmniejszym nieporozumieniu ktoś może cierpieć.
 • Każdy rytuał musi mieć początek i zakończenie. Zawsze wszystko kończ. Niedokończony biznes może się źle dla ciebie.

Czasem człowiek spotyka się z czymś niewytłumaczalnym. Nawet najbardziej przekonani sceptycy są zaskoczeni i zagubieni, gdy nad ich oczyma mają miejsce rzeczy nadprzyrodzone. Teraz wiedząc, kim są ci magicy, można je łatwo rozpoznać. Przecież naprawdę istnieją między nami.