197 Shares 9012 views

Najlepsze parki wodne świata: Top 10 najbardziej interesujących i pięknych

Nie dorośli nie zrezygnuje okazję odwiedzić park wodny – co możemy powiedzieć o młodzieży i dzieci? W świecie istnieje wielka liczba takich stref rozrywkowych, ale tylko wybrany można nazwać najlepszym. Jakie są parki wodne są najpiękniejsze, ciekawe i dużych?

10 najlepszych parków wodnych na świecie

Oczywiście, trudno powiedzieć, które woda park jest godzien nosić tytuł najlepszy, a tym bardziej trudno określić dokładnie, dlaczego on na to zasługuje. Są bardzo kolejność 2000 na całym świecie, a każda z nich ma swoje zalety. Rozważmy największy i najbardziej popularny wśród turystów.

1. Ocean Dome, Miyazaki, Japonia

On świadomie zajmuje 1. miejsce na liście „Top najlepszych parków wodnych świata”, ponieważ jest uważane za największe na świecie. Pod kopułą 10 000 osób może spocząć w tym samym czasie. Ten park wodny znajduje się plaża z białym piaskiem, która jest myte przez duże fale pięknej sztucznej oceanu, posadzono wiele rzadkich roślin tropikalnych, baseny z jacuzzi, zjeżdżalniami, spa, jacuzzi, kin i restauracji, odbywa się wiele ciekawych imprez: festiwali, tańców i pokazów , Główną cechą – przezroczysta kopuła zamiast dachu, który jest otwarty w słoneczne gorące dni i zamknięte, gdy jest zimno lub deszcz.

2. Ocean Park, Hong Kong, Chiny

Drugi na liście „najlepszych parków wodnych świata» – «Ocean Park. On jest najbardziej odwiedzanych na świecie. Każdego roku w tym parku wodnego przyjść do ponad 5 milionów ludzi. Cały teren jest umownie podzielona na 2 części, które są połączone za pomocą przezroczystego tunelu do stacji kolejki linowej, do domu życia morskiego i rośnie w tropikalnej zieleni. Istnieje wiele usług dla turystów, jak również wodę i zwykłe atrakcji.

3. Wet'n”WildWaterWorld, Gold Coast, Australia

Ten park wodny jest dobrze rozwinięta infrastruktura rozrywki. Odwiedzający znajdą wszystko mogą one potrzebować na wakacjach. Na terenie znajdują się 4 duże baseny i wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

4. Noah`s Ark Waterpark, Wisconsin, USA

Najlepsze parki wodne z całego świata, zdjęcia, które zostały przedstawione w tym artykule, są rozproszone po całym świecie. Są tacy, w Stanach Zjednoczonych. Warto zwrócić uwagę na Noah`s Ark Waterpark – jest to największy park wodny w Stanach Zjednoczonych, budowa i atrakcji, które wielokrotnie wzywały do najlepszych na świecie i Ratownictwa otrzymał najwyższe nagrody za bezpieczeństwo. Wyposażony w 60 zjeżdżalniami, 2 rzek, 2 baseny fali, mini-golf i 4 placów zabaw, a nawet pod wodą Cinema 4D – jedyny na planecie.

5. Aquaventure, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Mówiąc o najlepszych parków wodnych na świecie, jest to niemożliwe przeoczyć UAE, czyli Dubai. Aquaventure znajduje się na Palm Jumeirah, słynnej sztucznej wyspie. Jest to największa i najbardziej uczęszczanych w parku wodnym ZEA. Powierzchnia kompleksu rozrywki jest 42 arów, istnieje wiele zjeżdżalnie, baseny fala i jest z górki. Na terenie przepływów rzeki prawdziwe, wyposażone jest „powitalny” dla dzieci, każdy może odwiedzić delfinarium i nawet pływać z tych pięknych ssaków w basenie. Groźniejsze stworzenia morskie, takie jak rekiny, podziwiać akwarium.

6. Tropical Islands Resort, Berlin, Niemcy

Ten park wodny jest jednym z trzech największych na świecie. Jest przeznaczony dla 6000 osób, gdyż jego powierzchnia jest równa 8 boisk do piłki nożnej. Obszar jest podzielony na kilka części tematycznych, z których każdy turysta znaleźć interesujący dla niego zrobić. Są zabawy dla wszystkich grup wiekowych, a także narty i pływać zmęczony, można wybrać się na spacer i cieszyć się jasną zieloną roślinnością i bujne kolory.

7. Port Aventura, Barcelona, Hiszpania

Siódmy wiersz na liście „najlepszych parków wodnych świata” (ocena może być uznane za arbitralne, gdyż każdy zasługuje na centrum handlowe w pierwszej kolejności) zajmuje Port Aventura. Liczba odwiedzających jest również imponująca – około 5 milionów osób rocznie. Park wody jest podzielony na przedziały, z których każdy ma wiele różnych przejażdżki. Na przykład, slajd 8 z martwych pętli. Podczas zejścia ze może osiągnąć prędkość 110 km / h. Oddzielnie wyposażone ciekawych atrakcji dla dzieci. Park wodny Administration oferuje do wyboru metody transportu: pieszo lub łodzią.

8. "Golden Bay", Gelendzhik, Rosja

Zasadniczo, znajdują się za granicą wszystkich najlepszych parków wodnych świata. Ale Rosja też mają coś do dumy. Weźmy, na przykład, "Golden Bay" w Gelendzhik. Po pierwsze, jest to największy park wodny w kraju. Po drugie, na jego terytorium znajdują się atrakcje, które znajdują się w pierwszej piątce w Europie. „Golden Bay” – wystarczająco duży park wodny, który ma wiele zjeżdżalnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miejsca dla obszarów odpoczynku i karmienia.

9. Sunway Lagoon, Kuala Lumpur, Malezja

Sztuczna plaża, bungalowy, obszary tematyczne, palmy i inne rośliny tropikalne – to wszystko można znaleźć w Malezji aquaparku Sunway Lagoon. Położony jest na terenie o powierzchni 13.000 m², Dolina ta znana jest dużo zabawy zjeżdżalnie o różnej złożoności i basen z potężną pompę, tworząc falę – raj dla początkujących surferów.

10. Fasouri Watermania, Limassol, Cypr

Ostatnio w naszym małym liście „najlepszych parków wodnych świata» – Fasouri Watermania w Limassol. Jego obszar wynosi 100 000 m², a dodatkowo do 30 zjeżdżalniami dla wszystkich smaków, jest zoo z tropikalnych zwierząt i możliwość jazdy na jachcie. Doskonały park wodny, czas wolny, który spodoba się zarówno duże i małe.

Park wodny – jeden z najlepszych miejsce rozrywki dla całej rodziny. Jeśli istnieje dylemat, iść, na przykład, na Lazurowym Wybrzeżu we Francji czy w Chinach, nie należy kierować się tym, że nie jest to morze, aw drugiej w pierwszej wersji – nie. W jakim kraju nie wyśle turystom „mały ocean” znajdą nigdzie!