138 Shares 2030 views

Pistolet IZH-71: specyfikacje techniczne. Pistolet IZH-71: urządzenie

Nowoczesne rozwiązania projektowe są czasem bardzo proste. Jedną z nich jest zasada, która nie oznacza stworzenia nowej broni, ale modernizacji istniejących modeli, które sprawdziły się dobrze. Od ponad dziesięciu lat jednym z ulubionych pistoletów jest PM (pistolet Makarova). Od 1951 r. Służba wojskowa i służb specjalnych. Pomimo tego, że został rozwinięty w czasach radzieckich, jego walka i cechy operacyjne są dziś nawet poparte. Co więcej, postęp nie zachodzi, a nowe wydarzenia opierają się na doświadczeniu nie tylko krajowych, ale i zagranicznych twórców broni. Klasycznym przykładem takiej broni jest pistolet służbowy IZH-71 opracowany na bazie PM.

Historia stworzenia

Pistolet IZH-71 został opracowany przez projektantów Izhevsk Arms Plant na podstawie PM w 1994 roku. Wszystkie oryginały są proste – jest to modyfikacja wspomnianego PM do wkładu Browning, który został przyjęty w standardzie w wielu krajach europejskich (Szwecja, Włochy, Czechy). To automatycznie implikowało możliwość sprzedaży pistoletu na eksport. Ale pierwotne zadanie, które projektanci postawili, to stworzenie pistoletu służbowego dla pracowników prywatnych struktur bezpieczeństwa. Wymagania dotyczące tej wersji broni różnią się od walki. Jest on używany do ochrony zasobów naturalnych, własności prywatnej, życia i zdrowia innych osób.

I pistolet IZH-71, o charakterystyce mniej więcej odpowiadającej PM, spełniał konieczne warunki. Jednak w 2006 r. Rząd próbował wycofać je z struktur bezpieczeństwa. Powodem tego było to, że zgodnie z federalną ustawą o broni, broń używana przez paramilitarne struktury państwa nie może być użyta w siłach zbrojnych. Przyjęty pistolet IZH-71 był po prostu Federalnym Urzędem Odszkodowawczym. Mimo tych problemów pistolet wciąż regularnie obsługuje różne agencje i firmy zajmujące się bezpieczeństwem. W tej dziedzinie wykazał się czymś więcej niż dobrym.

Zalety pistoletu

Jak każda inna broń, ma swoje zalety, że działo IZH-71, które w przybliżeniu odpowiadają pistoletowi PM. A zalety tych dwóch pistoletów są prawie identyczne. Pistolet jest niezawodny i wygodny, może być łatwo wprowadzony do pozycji bojowej. To jest ułatwione przez specjalne self-cocking – można wykonać pierwszy strzał bez wstępnego naprężania. Ponadto, posiada prosty aparat, mały ciężar, mały rozmiar. Wszystko to pozwala wygodnie nosić je pod ubraniem. Zewnętrznie prawie nie da się odróżnić od PM.

Z tym wszystkim IZH-71 nadal ma różne różnice od pistoletu Makarova. Przede wszystkim chodzi o rodzaj wkładu, ale są też mniejsze różnice. Ma niższą prędkość początkową kuli, co odpowiada wymaganiom dla broni bezpieczeństwa. Musi mieć ograniczenia związane z zasięgiem ognia, kalibru, a także czynnikiem szkodliwym. Charakterystyka IZH-71 prawie nie różni się od PM, co pozwala na bardziej efektywne jego zastosowanie.

Zasada działania pistoletu

Automatyzacja broni działa w oparciu o zwolnienie wolnej burty, która nie jest związana z lufą. Jednakże, podczas wypalania śruby zamocować lufę w sposób pewny ze względu na dużą masę i mocną sprężynę powrotną.

Konstrukcja mechanizmu wyzwalania uderzeniem, jak już wspomniano, umożliwia natychmiastowe otwarcie ognia, naciskając spust. Jest to możliwe dzięki mechanizmowi typu wyzwalania.

Bezpieczeństwo

Pistolet Izh-71 posiada niezawodne bezpieczniki. Tak więc oprócz standardowego bezpiecznika, który znajduje się po lewej stronie pistoletu, istnieją dodatkowe środki ochrony przed przypadkowym strzałem. Spust po strzeleniu został automatycznie umieszczony na plutonie bezpieczeństwa, jeśli spust zostanie zwolniony.

Pistolet IZH-71. Urządzenie

Konstruktywnie broń składa się z takich części:

– rama pistoletu zawiera trzon i osłonę spustową;

– śrubę, której konstrukcja obejmuje również ejector, perkusista i bezpiecznik;

– mechanizm wyzwalania uderzenia;

– sprężyna powrotna;

– Uchwyt i śruba;

– sklep;

– opóźnienie bramy.

Dodatkowo, standardowe wyposażenie pistoletu obejmuje zapasowy sklep, pistolet i kaburę, tarcie.

Zabytki

Pistolet posiada standardowe urządzenia obserwacyjne, składające się z całości i muchy. Zwykle cel jest stały, ale wprowadzane są modyfikacje, w których można zmienić jego pozycję w celu osiągnięcia większej dokładności.

Jak działa broń

Aby zrobić zdjęcie, musisz nacisnąć palec na spust. W takim przypadku trzpień bije perkusistę, który łamie kapsułkę. Z tego powodu główny ładunek proszku zapala się, a pocisk opuszcza kanał beczki pod wpływem gazów proszkowych.

Te same gazy, które uciekają od spodu obudowy naboju, działają na śrubę. Wycofuje się z powrotem, kompresując sprężynę powrotną i sprzęgając kasetę z ejektorem. Po drodze do żaluzji odbłyśnik przesuwa tuleję ślizgową przez specjalne okno w żaluzji. Kiedy śruba dociera do tylnej pozycji tylnej, powoduje ona spust na trunnionach i ponownie umieszcza go na plutonie. Następnie sprężyna powrotna zaczyna się otwierać i przesuwa śrubę do przodu. Gdy idzie do przodu, inny zasobnik jest włączony przez dozownik i wchodzi do komory. Wszystkie szczegóły powróciły do pierwotnej pozycji, a pistolet jest gotowy do ponownego ognia.

Aby strzelić ponownie, musisz zwolnić spust, a następnie naciśnij go ponownie. Strzelanie z pistoletu Izh-71 odbywa się do czasu, gdy magazyn nie zabraknie amunicji. Następnie śruba zostaje włożona do oporu i pozostaje w tylnej pozycji tylnej do momentu naładowania.

Utrzymanie i pielęgnacja broni

Jak każdy inny mechanizm, pistolet musi być regularnie czyszczony i smarowany. Zaniedbywanie tych procedur może spowodować pęknięcie, strzelanie lub opóźnienia.

Jednym z obowiązkowych warunków ostrożności jest demontaż broni. W przypadku IZH-71 jest to szczególnie prawdziwe. Gun IZH-71, którego cechy charakterystyczne, choć wciąż na wysokim poziomie, wymagają konserwacji. Możliwe jest przeprowadzenie zarówno kompletnego, jak i niekompletnego demontażu. Jego pierwszy typ jest przeznaczony do czyszczenia broni w przypadku, gdy był silnie zabrudzony i był narażony na deszcz i śnieg. Również całkowite demontaż należy wykonać przy użyciu smarowania, naprawy. Musimy jednak pamiętać, że taka procedura często nie jest zalecana, ponieważ zużywa szczegóły produktu.

Nieprawidłowy demontaż pistoletu IZH-71 jest konieczny do smarowania, czyszczenia i kontroli pistoletu. Zarówno w tym, jak iw innych przypadkach do wdrożenia, konieczne są pewne warunki – czysta powierzchnia (stół, stół) lub co najmniej jedna ściółka. Podczas demontażu części są rozmieszczone w kolejności usuwania, należy je ostrożnie obchodzić się z nimi i nie dopuścić do ich upadków lub wstrząsów. Należy również przestrzegać numeracji, aby nie mylić ich z częściami innego pistoletu.

Kolejność niekompletnego demontażu pistoletu:

– wyjmowanie magazynu z uchwytu;

– oddzielenie żaluzji od ramy pistoletu;

– usunięcie sprężyny powrotnej z beczki.

Zbierz pistolet w odwrotnej kolejności. Po jego wdrożeniu konieczne jest zweryfikowanie jego poprawności. Źle zmontowany pistolet może stanowić zagrożenie nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla jego właściciela. Dlatego po zebraniu pistoletu wykonywane są następujące czynności – bezpiecznik wyłącza się, przesuwając flagę w dół. Następnie migawka jest automatycznie ustawiana na opóźnienie bramy. Jest on wyłączony, a żaluzja przyjmuje jego normalną pozycję. Trzpień musi pozostać na plutonie bitwy. Następnie bezpiecznik jest włączony. W takim przypadku wyzwalacz musi natychmiast odłączyć się od pozycji walki i zostać zablokowany. Jeśli tak się nie stanie. Broń jest nieprawidłowo montowana, a konieczny jest ponowny montaż.

Pistolet IZH 71 – dane techniczne

– Kaliber – 9 mm.
– kaseta – 9×17 mm (krótkie spodenki).
– Początkowa prędkość kuli wynosi 290 m / sek.
– Waga (bez wkładów) – 730 gramów.
– Całkowita długość wynosi 161 mm.
– długość tułowia wynosi 94 mm.
– Skuteczny zasięg ognia – 25 metrów.
– Pojemność magazynu wynosi 8 rund (są modyfikacje na 10 rund).

Wyniki

Do tej pory IZH-71 – najbardziej wymagający w strukturach bezpieczeństwa pistoletu. Jeśli weźmie się pod uwagę, że strażnicy często używają broni, logiczne jest, że bez dobrej i niezawodnej broni, która jest pistoletem IZH-71 (cechy techniczne pozostają standardem do dnia dzisiejszego), jest to nieodzowne.