580 Shares 6501 views

Stolicy Kazachstanu – Astanie

Astana – stolicy Kazachstanu od końca 1997 roku. Jest najmłodszym na świecie, ponieważ został założony dopiero w 1827 roku. Stolica Kazachstanu, którego imię było Akmola do 1998, rośnie i rozwija się na naszych oczach, odzwierciedlając dynamiczny rozwój kraju. W ostatnich latach wiele niezwykłe pojawił się w Astanie próbek architektury i atrakcji.

W 1999 roku UNESCO przyznawane Astana tytuł „Miasto Pokoju”, a od 2000 roku uczestniczy w Międzynarodowym Zgromadzeniu Stolic i Miast. Stopniowo, miasto stało się ważnym ośrodkiem kulturalnym, biznesu i turystyczny ekonomiczny, i takie zmiany nie mogą być pomijane.

Starsze dzielnice są rekonstruowane, a nowe rosną w zadziwiającym tempie. Lista atrakcji w Astanie szerokie i bez zainteresowania. Na przykład, symbolem miasta jest wieża „Baiterek”, wysoki na 105 metrów. Na 97 metrach (liczba ta nie jest przypadkowa – to roku stolica została przeniesiona do Astana) jest taras widokowy, który oferuje piękny widok na panoramę miasta i jego okolic. Ponadto, piłka wieńczący wieżę, zmienia kolor w zależności od kąta padania promieni słonecznych na nim, a czasami czuje się jak to jest niemal unoszące się w powietrzu.

Styl architektoniczny Astanie jest wyjątkowa, łączy w sobie cechy kultur Europy i Azji, jest rodzajem „fusion”.

Już, stolicy Kazachstanu odbiera dużą liczbę konferencji, spotkań i forów, pozwalając urzędników do komfortowego pobytu w dość surowym klimacie kazachskiej.

Almaty – pierwsza stolica Kazachstanu od upadku ZSRR – teraz nosi tytuł „południowej stolicy”, natomiast Astana jest uważany za stolicę północnej. Te ostatnie są często określane jako „młody”. Nawiasem mówiąc, podczas gdy kapitał Kazastana, kiedy było jeszcze częścią ZSRR, był Orenburg, który jest obecnie częścią Federacji Rosyjskiej i jednym z największych miast graniczących z Republiką Kazachstanu.

Astana jest nadzieją nie tylko dla obywateli Kazachstanu, ale mieszkańcy zaprzyjaźnionych krajów w najbliższej przyszłości stanie się jednym z największych na świecie ośrodków wiodących przyciągania, warunki do tego już. Stolica Kazachstanu, rok po roku To świadczy o jej potencjał i potencjał całego kraju jest wielki: w mieście jest reprezentowana przez firmy z takich branż jak maszyny rolnictwa, przetwórstwa spożywczego, przetwórstwa produktów rolnych, a także potężny sektor transportu oraz, oczywiście, stopniowo rosnącym sektorze usług.

Już, stolicy Kazachstanu przyciąga wielu turystów, ponieważ ma potężny potencjał rekreacyjny (w wielu muzeów, galerii, teatrów, parków, nietypowych i wyróżniających przykładów architektury). Młodzi ludzie będą czerpać klubów nocnych i barów miasta. Są one stale budowane i otworzyła nowe biura i budynki. Wkrótce Astana po prostu nie wiem!

Wiele miast siostrzanych z Astany, w tym, nawiasem mówiąc, jest też chyba warto biorąc przykład z młodą, ale bardzo obiecujący kapitał Moskwy, mimo wszystko, mamy iść.